• Informacje na temat:

  monopol

Artykuły na temat: monopol
 • "Rz": Prawny monopol rządu

  Prokuratoria Generalna, czyli adwokat Skarbu Państwa, odbierze kancelariom obsługę spółek z państwowym udziałem. Wynika tak z projektu rozporządzenia, którym niebawem zajmie się rząd - informuje z pierwszej strony "Rzeczpospolita".

 • Chiny rzucają wyzwanie Ameryce. Chcą złamać monopol dolara

  ...​Chiny zapowiadają, że do końca roku złamią monopol dolara na światowym rynku ropy i będą kupować ją za juany. To wydarzenie może mieć znaczenie nie tylko gospodarcze. Istnieje bowiem teoria "monetarnej hegemonii", według której potęga Stanów Zjednoczonych w dużej mierze oparta jest o fakt, że handel podstawowym globalnym surowcem, czyli ropą, jest prowadzony w dolarze.

 • Piotr Gliński: Monopol w mediach to rzecz niebezpieczna dla demokracji

  ..."Monopol w mediach to rzecz niebezpieczna dla demokracji" - mówił dziennikarzom w czwartek w Łodzi wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński. Szef resortu był pytany m.in. o planowane reformy dotyczące mediów.

 • Gwiazdowski: Chinom uda się złamać monopol dolara? Nie wiem, ale im kibicuję

  ..."Czy Chińczykom uda się złamać monopol dolara do końca tego roku? Nie wiem, ale ja im kibicuję. Amerykanie wspierają rozwiązania, które mają powoli wypierać ropę, choćby elektromobilność. Według mnie, pewnie spodziewają się, że zapotrzebowanie w przyszłości na ropę będzie coraz mniejsze" - mówi w rozmowie z RMF FM ekonomista Centrum im. Adama Smitha Robert Gwiazdowski. To komentarz eksperta na...

 • ​"Fakt": Monopol dla Morawieckiego? Powstanie nowy organ rządowy

  "Po zmianach, jakie zajdą w rządzie, Mateusz Morawiecki dostanie władzę, jakiej nie miał nigdy żaden minister" - ujawnia poniedziałkowy "Fakt". Z informacji gazety wynika, że Morawiecki będzie zarządzał aż sześcioma resortami.

 • Bezpartyjni chcą przełamać monopol partii. "Nie obiecujemy gruszek na wierzbie"

  "Zamiast partii, wybierz Warszawę" - pod takim hasłem rozpoczęła się w sobotę kampania wyborcza warszawskiego komitetu Bezpartyjni Samorządowcy. My nie obiecujemy "gruszek na wierzbie" – przekonywali jego przedstawiciele podczas swojej konwencji w Warszawie.

 • Bezpłatne rozmowy, darmowy dostęp do internetu. Choć brzmi to nieprawdopodobnie władze Rzeszowa zamierzają przełamać monopol Telekomunikacji Polskiej. W oparciu o istniejący już system monitoringu miasta zostanie zbudowana wewnętrzna sieć telefoniczna.

 • Monopol miasta na ciepło w Olsztynie został złamany. Jedna z tamtejszych spółdzielni mieszkaniowych wybudowała własną sieć ciepłowniczą i zasila już 35 tys. odbiorców, a w przyszłości może przyłączyć drugie tyle.

 • ...innych firm niż Poczta Polska, dotyczy wszystkich budynków, w których znajdują się przynajmniej 3 mieszkania. W praktyce oznacza to, że unijne przepisy antymonopolowe wymuszają zmianę skrzynek(...). Dotychczas tylko pracownicy Poczty Polskiej mieli specjalne klucze, którymi mogli otworzyć skrzynkę. Teraz żaden klucz nie będzie potrzebny. Unijny przepis ma znieść monopol PP i przyczynić się do...

 • Euroskrzynek nie ma, a monopol trwa

  .... W praktyce oznacza to, że unijne przepisy antymonopolowe wymuszają zmianę skrzynek w większości suwalskich bloków. W całej Polsce, do wymiany jest blisko 5 milionów skrzynek. Euroskrzynki od(...) żaden klucz nie będzie potrzebny. Unijny przepis ma znieść monopol PP i przyczynić się do wzrostu konkurencyjności na rynku dostarczycieli poczty. Choć przepis istnieje od pięciu lat, niektóre...

Wideo na temat: monopol
 • Striptiz w parlamencie Meksyku

  Burzliwy przebieg miała debata nad ustawą o zasobach energetycznych w meksykańskim parlamencie. Deputowany Antonio Garcia Coneja podczas swego przemówienia rozebrał się niemal do naga. W ten sposób chciał zobrazować swoje przekonanie, że ustawa w przedłożonym brzmieniu pozwoli zagranicznym koncernom ogołocić Meksyk z surowców energetycznych. Znosi ona bowiem państwowy monopol na ich wydobycie.

 • Przegląd Prasy Tomasza Skorego

  Subiektywny przegląd prasy Tomasza Skorego. Gazeta Wyborcza ogłasza atak na Googlopol, czyli internetowy monopol wyszukiwarki Google, bez skrupułów pomijającej tych, którzy się firmie nie podobają i promującej swoje usługi. Polska The Times donosi, że prezydent Francji chce ustawowo zakazać zadawania dzieciom prac domowych. Podobno i w Polsce zaczyna się o tym dyskusja. Rzeczpospolita znów

 • Autorski przegląd prasy Tomasza Skorego

  Rzeczpospolita pisze, że prokuratorzy najczęściej umarzają sprawy parabanków, bo często "nie ogarniają" o co chodzi, i że nowe prawo pocztowe tak naprawdę konserwuje na lata monopol Poczty Polskiej - nie mówcie, że to kogoś dziwi. Nie dziwi też dwustronicowe pławienie się Wyborczej w opisie klubów Gazety Polskiej jako "Gwardii polowej PiS", może za to zaskoczyć to, że Brunon K. oprócz wysadzenia

Dyskusje na temat: monopol