• Informacje na temat:

  monroe

Artykuły na temat: monroe
 • Skacząca Monroe. A Bardot i Hepburn w kapeluszach

  Wybitny fotograf Philippe Halsman próbował skłonić Marilyn Monroe do tego zdjęcia przez 5 lat. Artysta, znany z serii "skaczących gwiazd", fotografował w podskoku m.in. Salvadora Dali, Audrey Hepburn, Richarda Nixona i Bridgette Bardot. Kultowe zdjęcie Monroe pójdzie pod młotek na aukcji Fotografia Kolekcjonerska 19 kwietnia w Warszawie.

 • Niecodzienna pamiątka po Marilyn Monroe trafi na aukcję

  Modlitewnik Marilyn Monroe trafi na aukcję. Gwiazda przeszła na judaizm w 1956 roku, wychodząc za mąż za Arthura Millera. Wtedy też otrzymała Sidur, z którego korzystała aż do śmierci w 1962 roku.

 • Słynna sukienka Marylin Monroe trafi na aukcję

  Słynna sukienka Marilyn Monroe, w której zaśpiewała „Happy Birthday” dla prezydenta Kennedy’ego, trafiła na wystawę do muzeum w Jersey City. W listopadzie zostanie wystawiona na aukcję w Los Angeles.

 • Słynna suknia Marilyn Monroe sprzedana za rekordową sumę

  Słynna suknia Marilyn Monroe została sprzedana za rekordową sumę 4,8 mln dolarów. Gwiazda wystąpiła w niej na urodzinach prezydenta USA Johna F. Kennedy'ego w 1962 roku. Zaśpiewała wtedy pamiętne "Happy birthday Mr President".

 • 20 tysięcy dolarów za kapelusz Marilyn Monroe

  Czarny kapelusz należący do ikony Hollywood Marilyn Monroe pójdzie pod młotek. Będzie o niego mógł zawalczyć każdy, kto zjawi się w czwartek w domu aukcyjnym w Los Angeles. Cena wywoławcza wynosi 20 tysięcy dolarów.

 • Kontrowersyjna wystawa zdjęć Marilyn Monroe

  Zdjęcia Marilyn Monroe zakupione przez Wrocław za bagatela 6,4 mln zł ujrzały wreszcie światło dzienne. W Hali Stulecia na dwa dni wystawiono jedynie niewielką część kolekcji. Na razie 47 prac zobaczy jedynie 300 osób. Wystawa budzi wiele kontrowersji.

 • Zobacz Marilyn Monroe jako pierwszy!

  Zapraszamy Was do Wrocławia na specjalny zamknięty pokaz wybranych zdjęć z kolekcji fotografii Miltona H. Greene'a. 15 kwietnia we wrocławskiej Hali Stulecia będzie można przedpremierowo zobaczyć fotografie Marilyn Monroe. Otwarcie wystawy dopiero w lipcu, ale słuchacze RMF FM mogą ją zobaczyć już w najbliższą środę.

 • John Malkovich jako Che Guevara. I... Marilyn Monroe

  Inspiracją projektu Millera są najwybitniejsze fotografie portretowe XX wieku. Zostały one pieczołowicie "odtworzone". Naśladują wybitne pierwowzory, a we wszystkich rolach głównych wystąpił... John Malkovich. Wcielił się m.in. w Che Guevarę, Hemingwaya, Einsteina, Lennona, a nawet Marilyn Monroe.  Fotograf współpracuje z Malkovichem od niemal 20 lat Projekt Millera przypomina o wybitnych...

 • Dwie divy. Dwa odmienne charaktery. Wyjątkowa galeria zdjęć Marilyn Monroe i Marleny Dietrich

  Dwie divy. Dwa odmienne charaktery. Od dziś w Hali Stulecia we Wrocławiu można oglądać unikatowe zdjęcia Marilyn Monroe i Marleny Dietrich autorstwa amerykańskiego fotografa gwiazd Hollywood Miltona Greene’a. Zdjęcia prezentowane będą do 10 sierpnia.

 • Kolekcja zdjęć Marilyn Monroe zlicytowana

  Za 6,4 mln zł zlicytowano zbiór 3 tys. fotografii Marilyn Monroe autorstwa Miltona H. Greene'a. Kolekcję zakupiło Wrocławskie Przedsiębiorstwo Hala Ludowa dla miasta Wrocław.

Zdjęcia na temat: monroe
Wideo na temat: monroe
Dyskusje na temat: monroe