• Informacje na temat:

  monte cassino

Artykuły na temat: monte cassino
 • Ambasada RP interweniuje ws. drogi na Monte Cassino

  Ambasada RP we Włoszech w liście do władz miasta Cassino wyraziła zaniepokojenie możliwością zmiany statusu na prywatny publicznej drogi prowadzącej do pomników i miejsc upamiętniających walki polskich żołnierzy na Monte Cassino.

 • Polski cmentarz na Monte Cassino będzie pod ochroną

  Włoski rząd zaangażuje się w ochronę polskiego cmentarza wojennego na Monte Cassino. To efekt interwencji polskiego MSZ w sprawie odbywających się w pobliżu cmentarza festynów i jarmarków. "Mamy nadzieję, że do takich incydentów już nie będzie dochodziło" - powiedziała przewodnicząca sejmowej Komisji Łączności z Polakami za Granicą Anna Schmidt-Rodziewicz.

 • Szkice spod Monte Cassino to adaptacja obszernego tomu Monte Cassino, której dokonał Melchior Wańkowicz na potrzeby młodego czytelnika. Ukazuje ona zdobycie w 1944r. przez żołnierzy Korpusu Polskiego we Włoszech, wzgórza Monte Cassino, którego bronili zażarcie Niemcy.

 • Skandal na Monte Cassino. Polskie MSZ interweniuje

  Ministerstwo Spraw Zagranicznych podjęło działania w celu wyjaśnienia z właściwymi władzami włoskimi niedopuszczalnej sytuacji, do jakiej doszło na Monte Cassino - czytamy w komunikacie MSZ.

 • Polskie Monte Cassino

  Monte Cassino należy do wszystkich Włochów. Ale Polacy mają wszelkie argumenty, żeby twierdzić, że Monte Cassino jest polskie – mówi Peter Caddick-Adams na portalu Stacja7.pl. Peter Caddick-Adams to autor książki "Monte Cassino. Dziesięć armii, jedno zwycięstwo”. Rozmawia Patrycja Michońska.

 • 73 lata temu 2. Korpus Polski zdobył Monte Cassino

  ...73 lata temu, 18 maja 1944 r., oddziały 2. Korpusu Polskiego gen. Władysława Andersa zdobyły ruiny klasztoru benedyktynów na Monte Cassino, przełamując niemiecką linię Gustawa i otwierając drogę aliantom na Rzym. W czasie walk zginęło 923 polskich żołnierzy, 2931 zostało rannych, a 345 uznano za zaginionych.

 • Zamkną kontrowersyjne świąteczne miasteczko na Monte Cassino

  Świąteczne miasteczko na Monte Cassino zostanie w poniedziałek zamknięte - taką wiadomość poinformował ambasador RP we Włoszech Tomasz Orłowski. Wiadomość o zakończeniu działalności tzw. wioski świętego Mikołaja otrzymał od jej organizatorów.

 • Świąteczne miasteczko na Monte Cassino zostanie w poniedziałek zamknięte - taką wiadomość przekazał w piątek Polskiej Agencji Prasowej ambasador RP we Włoszech Tomasz Orłowski. Wiadomość o zakończeniu działalności tzw. wioski świętego Mikołaja otrzymał od jej organizatorów.

 • Chcą urządzić świąteczny targ na Monte Cassino. Polska ambasada interweniuje

  Ambasada RP we Włoszech interweniuje w opactwie na Monte Cassino i u lokalnych władz w związku z zapowiedzią organizacji świątecznego targu na terenie walk z 1944 roku. Przeciwko tej inicjatywie protestują też miejscowi politycy i stowarzyszenia.

 • Monte Cassino: Złodzieje złomu rozkradają polski czołg

  Ambasada RP w Rzymie została poinformowana, że złodzieje złomu rozbierają polski czołg spod Monte Cassino. Polska placówka poprosiła o interwencję lokalne władze i Straż Leśną patrolującą ten teren.

Zdjęcia na temat: monte cassino
 • 70. rocznica bitwy pod Monte Cassino
 • 70. rocznica bitwy pod Monte Cassino
 • 70. rocznica bitwy pod Monte Cassino
Wideo na temat: monte cassino
 • Pijana studentka prawa wjechała na "monciak"

  W niedzielę (11.05) na popularny deptak, ul. Monte Cassino, w Sopocie wjechała pijana studentka prawa. Lawirująca między ludźmi 26-latka miała ponad 2 promile alkoholu. Kierującą zatrzymał stojący w pobliżu patrol policji i straży miejskiej. Jak mówi policja, sprawczyni zasnęła podczas składania wyjaśnień na komisariacie. Na sopockim "monciaku" obowiązuje zakaz ruchu pojazdów.

Dyskusje na temat: monte cassino