• Informacje na temat:

  moraczewska

Artykuły na temat: moraczewska
 • Zofia Moraczewska miała za sobą całą armię, złożoną wyłącznie z kobiet

  Moraczewska: niezwykle zaangażowana aktywistka i polityczka, walcząca nie tylko o sprawę niepodległości, ale też o równe prawa dla kobiet. Kierowana przez Zofię Liga stała się prawdziwą potęgą. Szeregi(...) takiego obszaru, na którym nie czułyby się mocne. Sama Moraczewska dbała zaś o to, by położyć kres męskim uprzedzeniom. We wrześniu 1916 roku doprowadziła do oderwania Ligii od Naczelnego Komitetu...

 • Papierowe expose 1918, czyli plany premiera Moraczewskiego

  Równouprawnienie wszystkich obywateli. Wolność sumienia, słowa i zgromadzeń. 8-godzinny dzień pracy. Świecka i bezpłatna szkoła dla wszystkich. Między innymi takie obietnice składał Polakom w listopadzie 1918 roku tymczasowy rząd, kierowany przez Jędrzeja Moraczewskiego.

 • 1 czerwca pociągi InterRegio wracają na tory

  Od 1 czerwca wracają do rozkładu pociągi InterRegio Przewozów Regionalnych. Jak zapewnia prezes Przewozów Regionalnych Tomasz Moraczewski będą jeździć zgodnie z rozkładem. Rozkład obowiązuje do końca grudnia.

 • Choć Przewozy Regionalne spłaciły część zadłużenia wobec zarządcy infrastruktury, to wstrzymane wcześniej pociągi InterRegio nie wrócą na razie na tory - poinformował prezes samorządowej spółki Tomasz Moraczewski.

 • "Rzeczpospolita": Na wyścigi chrzczą sale w Sejmie

  Zofia Moraczewska.

 • Sto lat temu kobiety otrzymały prawa wyborcze

  Po pierwszych wyborach, które odbyły się w II Rzeczypospolitej 26 stycznia 1919 roku, pierwszymi Polkami zasiadającymi w polskim parlamencie zostały: Gabriela Balicka, Jadwiga Dziubińska, Irena Kosmowska, Maria Moczydłowska, Zofia Moraczewska, Anna Piasecka, Zofia Sokolnicka i Franciszka Wilczkowiakowa. Profesor Antoni Dudek podkreśla, że było to wyjątkowe wydarzenie w dziejach...

 • Prezydent ogłosił listę osób pośmiertnie odznaczonych Orderem Orła Białego

  ​Maria Skłodowska-Curie, Janusz Korczak, Władysław Reymont, Ignacy Daszyński i Roman Dmowski znaleźli się wśród pośmiertnie odznaczonych Orderem Orła Białego. Prezydent Andrzej Duda ogłosił listę 25 osób, które 11 listopada zostaną uhonorowane za zasługi dla polskiej niepodległości.

 • Tygodnik "Przegląd": Naczelnik Lubomirski lub premier Głąbiński

  Niewiele brakowało, a pierwsze twarze II Rzeczypospolitej byłyby zupełnie inne.

 • Otwarcie Nowego Urzędu Pocztowego

  Centrum Sieci Pocztowej Oddział Rejonowy w Gorzowie Wlkp. ma zaszczyt poinformować o otwarciu Nowego Urzędu Pocztowego. Otwarcie nastąpi 15 lutego 2008r.

 • Korczak, Reymont, Dmowski... Prezydent odznaczył pośmiertnie wybitnych Polaków

  Maria Skłodowska-Curie, Janusz Korczak, Władysław Reymont, Ignacy Daszyński i Roman Dmowski są wśród pośmiertnie odznaczonych Orderem Orła Białego przez Andrzeja Dudę. Prezydent uhonorował 25 wybitnych Polaków "zasłużonych dla chwały, dobra i pożytku RP".

Dyskusje na temat: moraczewska
 • Re: Sekularyzatorzy

  Kosmowska, Maria Moczydłowska, Zofia Moraczewska, Anna Piasecka, Zofia Sokolnicka oraz Franciszka Wilczkowiakowa.

 • Re: fot. Jarosław Antoniak

  Żenada !!! W takich wyborach uroda rzadko idzie w parze z inteligencją :( np. Kamila Moraczewska z nr 19 Miss Irlandii pochodzi z okolic Nakła nad Notecią a nie wie kto to jest Rafa Blechacz -chluba jej powiatu ,jej województwa i jej kraju !!!! W styczniu na spotkaniu z mieszkańcami Kcyni gdzie kończyła "ogólniak nie umiała odp. na pytanie dziennikarza "kto to jest R.Blechacz".Kiedy dziennikarz

 • Re: fot. Jarosław Antoniak

  enada !!! W takich wyborach uroda rzadko idzie w parze z inteligencj :( np. Kamila Moraczewska z nr 19 Miss Irlandii pochodzi z okolic Naka nad Noteci a nie wie kto to jest Rafa Blechacz -chluba jej powiatu ,jej wojewdztwa i jej kraju !!!! W styczniu na spotkaniu z mieszkacami Kcyni gdzie koczya "oglniak nie umiaa odp. na pytanie dziennikarza "kto to jest R.Blechacz".Kiedy dziennikarz powiedzia