• Informacje na temat:

  motyw

Artykuły na temat: motyw
 • Motyw miłości w literaturze - prezentacja najczęściej spotykanych sposobów ukazywania miłości w literaturze.

 • Motyw śmierci w literaturze - prezentacja najpopularniejszych sposobów ujęcia śmierci w literaturze.

 • Atak w Utrechcie. Prokuratura podejrzewa motyw terrorystyczny

  Holenderska prokuratura nie znalazła do wtorku żadnych dowodów, iż sprawca poniedziałkowego ataku z użyciem broni palnej w Utrechcie znał wcześniej swoje ofiary. Prokuratura podejrzewa motyw terrorystyczny.

 • Morderstwo Polaka w Apulii. Szokujący motyw

  Dwaj Polacy aresztowani w Apulii na południu Włoch pod zarzutem zabójstwa 34-letniego rodaka jako motyw zbrodni podali chęć zbuntowania się przeciwko jego próbom podporządkowania sobie wszystkich pracowników gospodarstwa rolnego. Taką informację przekazali włoscy śledczy.

 • Strzelanina na Bródnie: Zarzut zabójstwa dla 64-latka. Motyw zbrodni: Konflikt sąsiedzki

  Są zarzuty dla 64-letniego mężczyzny, który został zatrzymany po strzelaninie na warszawskim Bródnie. W jej wyniku zginęła 43-letnia kobieta. Motywem zbrodni był konflikt sąsiedzki. Prokurator złożył wniosek o areszt dla 64-latka.

 • Węgry: Motyw ideologiczny zamachu - nieprawdopodobny

  Ideologiczny, a w szczególności dżihadystowski motyw sobotniego zamachu bombowego w Budapeszcie nie jest prawdopodobny - oświadczył w poniedziałek szef komisji bezpieczeństwa narodowego parlamentu Węgier Zsolt Molnar.

 • Ziobro o zabójstwie Jaroszewiczów: Nie wykluczamy dodatkowych motywów

  ...- Na pewno na tym etapie śledztwa nie wykluczamy, że był tu jeszcze dodatkowy motyw oprócz rabunkowego - mówi minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro w rozmowie z "Super Expressem" o śledztwie ws. morderstwa małżeństwa Jaroszewiczów.

 • Literaturę zawsze bardziej inspiruje to, co wiąże się z dramatami ludzkimi. A że nigdy ich w życiu ludzkim nie brakuje, motyw cierpienia z literaturze jest tym najczęściej się przewijających.

 • Postać matki często inspiruje twórców. Archetyp miłości macierzyńskiej utrwalony w dziejach kultury kojarzy się jednakże najczęściej z cierpieniem. Stąd i motyw matki w literaturze to zwykle obraz kobiety cierpiącej. Ta, która cierpi najbardziej, traci swe dziecko. Tak jest właśnie w przypadku pierwszych archetypicznych matek.

 • Niektórzy przywiązywanie wagi do snów uznają za nieracjonalne i wspierając się nauką tłumaczą przyczyny pojawiania się marzeń sennych w naszej podświadomości. Inni wręcz przeciwnie, świat snów chętnie zgłębiają, wertują senniki, by doszukać się znaczeń nocnych widzeń lub na podstawie snów badają własną psychikę. W literaturze motyw snu ma spore znaczenie. Bohaterowie, którzy śnią, nigdy nie...

Zdjęcia na temat: motyw
Wideo na temat: motyw
 • „To było bestialskie, okrutne morderstwo, pozbawione jakiegokolwiek motywu” - mówił w sądzie syn Bronisławy R.

 • Egzamin gimnazjalny 2014. Ekspert: Zerknijcie na lektury pod kątem motywów

  "Dobrze byłoby zerknąć na teksty lektur pod kątem motywów - typu: miłość, samotność, przyjaźń, patriotyzm, wędrówka - i zastanowić się, które z nich można byłoby wykorzystać przy określonych tematach wypracowania" - radzi uczniom klas trzecich gimnazjum Bożenia Stec, nauczycielka języka polskiego ze Społecznego Gimnazjum nr 7 w Krakowie. Podpowiada również, że warto dla ćwiczenia napisać

 • Śledczy ujawnili motywy działania krakowskiego "bombera"

  Prokuratura ustaliła, że krakowski „bomber” podkładał ładunki wybuchowe ludziom, którzy go zdenerwowali. Na konferencji ujawniono również, że wiedzę o konstrukcji bomb czerpał z internetu.

Dyskusje na temat: motyw