• Informacje na temat:

  moździerz

Artykuły na temat: moździerz
 • Nangar Khel: Zawinił moździerz?

  Według „wprost.pl” kilka tygodni przed tragedią w Nangar Khel polscy żołnierze mieli problemy z moździerzem. Powołuje się na żołnierzy, którzy stacjonowali wtedy w Afganistanie. Granaty wystrzelone z moździerza koziołkowały, lądowały niecałe trzysta metrów od miejsca wystrzelenia. Chodzi właśnie o moździerz, z którego Polacy ostrzelali afgańską wioskę. Meldunków było kilka. Jeden mówił o rysach...

 • Trzech ukraińskich żołnierzy zginęło, a dziewięciu zostało rannych w piątek rano podczas eksplozji na ćwiczeniach - podało Ministerstwo Obrony Ukrainy. Według wstępnych ustaleń wybuchł moździerz.

 • Eksplozja na ćwiczeniach wojskowych na Ukrainie. Zginęło trzech żołnierzy

  Trzech ukraińskich żołnierzy zginęło, a dziewięciu zostało rannych w piątek rano podczas eksplozji na ćwiczeniach na poligonie w okolicach Równego - podało Ministerstwo Obrony Ukrainy. Według wstępnych ustaleń wybuchł moździerz.

 • Prokuratura już wie, czy moździerz był sprawny

  Opinia biegłych badających moździerz z którego ostrzelano wioskę Nangar Khel wpłynęła już do poznańskiej prokuratury - dowiedział się reporter RMF FM. Wyniki badań broni miały być przekazane śledczym w połowie maja. Prokuratura nie ujawnia treści ekspertyzy. Wiadomo jedynie, że jest obszerna. Śledztwo w sprawie ostrzelania afgańskiej wioski przez polskich żołnierzy ma zakończyć się pod koniec...

 • Nangar Khel: Przypadek czy rozregulowany moździerz?

  W czasie prokuratorskiego eksperymentu w Afganistanie strzał z moździerza omal nie trafił polskich saperów - informuje "Gazeta Wyborcza". Według niej, wojskowi nie stali dokładnie na linii strzału, tylko kilkaset metrów z boku. Jeden z pocisków zamiast w cel uderzył tuż przed nimi.

 • Moździerz użyty w Nangar Khel miał duży rozrzut

  Ekspertyzy potwierdziły duży rozrzut moździerza, którym ostrzeliwano wioskę Nangar Khel w Afganistanie - mówi minister obrony Bogdan Klich, nie podając jednak żadnych szczegółów z raportu przygotowanego przez biegłych, którzy przeprowadzili w Afganistanie eksperyment procesowy i badania broni.

 • ...świetlne przemycane z naszego kraju –to "chiński moździerz z polskim hukiem”. Nie tylko polskie fajerwerki są przedmiotem szczegółowej kontroli. Również rodzime produkty są dokładnie sprawdzane przed...

 • "Granat to kolor, a mina to uśmiech"

  ..."Granat to kolor, moździerz to naczynie, mina to uśmiech - Nauczmy dzieci czegoś innego niż wojny" - pod takim hasłem Polska Akcja Humanitarna już po raz drugi realizuje kampanię społeczną, której celem jest zgromadzenie środków na edukację dzieci - ofiar konfliktów zbrojnych.

 • Niewypał mógł popsuć święta

  Mało brakowało, by odnaleziony wczoraj przypadkiem moździerz popsuł święta jednemu z urzędników we wsi Krzywanice koło Radomska. Jednak saperzy z Tomaszowa Mazowieckiego przyjechali i zabrali znalezisko.

 • RMF FM dotarł do nowych faktów w sprawie tajemnicy Nanger Khel - wioski w Afganistanie ostrzelanej przez polskich żołnierzy. Według dokumentów sądowych, zastępca dowódcy plutonu - chorąży Andrzej O. - powiedział szeregowcom obsługującym moździerz, że gdyby pociski spadły na wioskę, mają się tym nie przejmować.

Zdjęcia na temat: moździerz