• Informacje na temat:

  mubarak mohammed hosni

Artykuły na temat: mubarak mohammed hosni
 • Egipt: Były prezydent Hosni Mubarak uniewinniony

  Najwyższy sąd apelacyjny w Egipcie uniewinnił w czwartek b. prezydenta Hosniego Mubaraka od zarzutu współodpowiedzialności za śmierć setek demonstrantów podczas powstania z 2011 roku, które położyło kres jego blisko 30-letnim rządom.

 • Hosni Mubarak nie odpowie za śmierć ponad 800 osób

  Najwyższy sąd apelacyjny w Egipcie uniewinnił byłego prezydenta Hosniego Mubaraka od zarzutu współodpowiedzialności za śmierć setek demonstrantów podczas powstania z 2011 roku. To właśnie ono położyło kres blisko 30-letnim rządom Mubaraka.

 • Sąd kasacyjny podjął decyzję ws. Hosniego Mubaraka

  Sąd kasacyjny anulował w czwartek wyrok z listopada ub. r. oczyszczający byłego prezydenta Hosniego Mubaraka z zarzutów współudziału w zabójstwie kilkuset demonstrantów podczas tłumienia antyrządowych protestów w 2011 roku.

 • Były prezydent Egiptu Mohammed Mursi zmarł w sądzie

  Mohammed Mursi, prezydent Egiptu w latach 2012 -2013, zmarł w poniedziałek po zasłabnięciu w sądzie w Kairze. Ten związany z Bractwem Muzułmańskim polityk był pierwszym demokratycznie wybranym egipskim prezydentem.

 • Egipski premier z czasów Mubaraka uniewinniony

  Egipski sąd uniewinnił w środę byłego premiera z czasów Hosniego Mubaraka, Ahmeda Nazifa, na którym ciążyły zarzuty korupcyjne. Tego samego dnia na sześć miesięcy więzienia skazana została za "obrazę wymiaru sprawiedliwości" działaczka praw człowieka.

 • Najwyższa Rada Wojskowa, która przejęła rządy w Egipcie, wyraziła uznanie Hosniemu Mubarakowi za ustąpienie "w interesie narodu".

 • Mubarak zostanie umieszczony w areszcie domowym

  Obalony w styczniu 2011 r. prezydent Egiptu Hosni Mubarak zostanie umieszczony w areszcie domowym - poinformował w środę urząd egipskiego premiera. Wcześniej sąd nakazał zwolnienie 85-letniego Mubaraka po ponad 2 latach spędzonych przez niego za kratami.

 • Koniec ery Mubaraka. Co mówi świat?

  Ashton: Szefowa unijnej dyplomacji Catherine Ashton wyraziła w piątek szacunek dla decyzji prezydenta Egiptu Hosniego Mubaraka,. Wezwała do dialogu w celu utworzenia tam rządu na szerokiej(...)" - oświadczyła Ashton. Buzek: Decyzja prezydenta Egiptu Hosniego Mubaraka o odejściu od władzy powinna ułatwić demokratyczne przemiany w tym kraju bez stosowania dalszej przemocy - ocenił przewodniczący...

 • Mubarak ma iść do aresztu, ale jest w "niestabilnym" stanie

  Były prezydent Egiptu Hosni Mubarak nadal przebywa w szpitalu w kurorcie Szarm el-Szejk, do którego trafił we wtorek. Stan jego zdrowia jest niestabilny - poinformowała agencja Reutera, cytując lekarza z tego szpitala.

 • Dwaj synowie obalonego prezydenta Hosniego Mubaraka, którzy oczekują obecnie na powtórzony proces z oskarżenia o korupcję, wyszli z więzienia - poinformowali dziś przedstawiciele egipskich służb bezpieczeństwa. O zwolnieniu mężczyzn zadecydował w czwartek sąd.