• Informacje na temat:

  murakami

Artykuły na temat: murakami
 • Haruki Murakami wreszcie przełamie niechęć do sieci?

  Już za kilka dni ruszy strona internetowa, na której Haruki Murakami, jeden z najpopularniejszych ale też najbardziej skrytych japońskich pisarzy będzie odpowiadał na pytania czytelników. Prozaik znany jest z niechęci do udzielania wywiadów i sceptycznego podejścia do internetu. Deklaruje jednak, że "w miarę możliwości" będzie odpowiadał na e-maile czytelników.

 • Literacki Nobel: Kobiety bez szans, Murakami zbyt niepolityczny?

  Przed ogłoszeniem w czwartek nazwiska laureata tegorocznej literackiej Nagrody Nobla w mediach i na listach bukmacherów faworytami są kenijski pisarz Ngugi wa Thiong'o i Japończyk Haruki Murakami, a ostatnio spekuluje się o Noblu dla Francuza Patricka Modiano.

 • Haruki Murakami faworytem do Literackiej Nagrody Nobla 2013

  Brytyjska firma bukmacherska Ladbrokes tradycyjnie ogłosiła swoje prognozy dotyczące zwycięzców tegorocznej Literackiej Nagrody Nobla. Na pierwszym miejscu znajduje się słynny japoński pisarz Haruki Murakami. Oceniono, że dwa razy mniejsze szanse mają Amerykanka Joyce Carol Oates i węgierski autor Peter Nádas.

 • Kto otrzyma Nagrodę Nobla w dziedzinie literatury?

  O godz. 13.0.00 poznamy nazwisko tegorocznego laureata Nagrody Nobla w dziedzinie literatury. Werdykt ogłosi w Sztokholmie Akademia Szwedzka. Jednym z faworytów wielu gazet jest japoński eseista Haruki Murakami.

 • Kto dostanie literackiego Nobla? Wśród typów bukmacherów dwa polskie nazwiska

  W czwartek o godz. 13 poznamy tegorocznego laureata literackiej Nagrody Nobla. Jego nazwisko wraz z krótkim uzasadnieniem odczyta sekretarz Akademii Szwedzkiej Sara Danius. Co roku bukmacherzy przyjmują zakłady dotyczące potencjalnych laureatów tej nagrody. Często ich przewidywania sprawdzają się. W tym roku listy otwierają Kenijczyk Ngugi Wa Thiong’o, Japończyk Haruki Murakami oraz kanadyjka...

 • Czekamy na literackiego Nobla. Bukmacherzy mają faworytów

  Japoński powieściopisarz Haruki Murakami, białoruska dziennikarka Swietłana Alesjijewicz oraz amerykańska pisarka Joyce Carol Oates to według bukmacherów faworyci do literackiej Nagrody Nobla. W pierwszej dziesiątce ułożonej ze średniej typów są także m.in. norweski pisarz Jon Fosse i syryjski poeta Adonis. Laureat zostanie ogłoszony w Sztokholmie w czwartek.

 • Adonis, Transtroemer, Zagajewski w przednoblowskich rankingach

  Adonis, Oz, Transtroemer, Djebar, Murakami - te nazwiska pojawiają się w spekulacjach dotyczących literackiego Nobla. Tegorocznego laureata poznamy w czwartek. Z polskich pisarzy w przednoblowskich rankingach najwyżej stoi Adam Zagajewski.

 • Znamy laureata literackiej Nagrody Nobla

  .... Wobec tego niewielu ekspertów chciało w tym roku ujawnić swoje typu. Wybór Ishiguro jest lekkim zaskoczeniem, bo znów wśród faworytów byli m.in. Haruki Murakami i Ngugi wa Thing'o.

 • Impreza z okazji "Dni Kultury Japońskiej"

  ...". Ponadto w programie znalazły się tematy: "Japońska proza współczesna - Haruki Murakami w interpretacji...", "Poezja japońska" oraz pokaz i degustacja sushi, na który zaprasza firma "Lodart" oraz...

 • Przyznano Literacką Nagrodę Nobla

  ...kandydatów do tej nagrody. Na kogo padnie wybór, zastanawiają się krytycy, wydawcy i dziennikarze. W tym roku wymieniane były takie nazwiska, jak: Japończyk Haruki Murakami, Kenijczyk Ngugi wa Thiong'o...

Dyskusje na temat: murakami