• Informacje na temat:

  muzeum literackie

Artykuły na temat: muzeum literackie
 • Literacki Booker. Filmowa Palma. Operowy Oscar. Polacy z nagrodami!

  Olga Tokarczuk laureatką Międzynarodowej Nagrody Bookera "The Man Booker International Prize" to literackie wyróżnienie przyznawane w Wielkiej Brytanii autorowi i tłumaczowi najlepszej książki(...) czytelnika do tej klasycznej powieści - mówiła w RMF FM Olga Tokarczuk. Ceremonia wręczenia nagrody Bookera odbyła się w Muzeum Wiktorii i Alberta w Londynie. Olga Tokarczuk wydała właśnie "Opowiadania...

 • Nagroda Literacka Gdynia

  Tegoroczna edycja Nagrody Literackiej Gdynia wchodzi w swoje apogeum. Już 12 i 13 czerwca miłośnicy współczesnej literatury polskiej spotkają się po raz drugi na festiwalu "Literaturomanie", czyli najlepszej okazji do obcowania ze znakomitymi pisarzami, poetami oraz krytykami.

 • Laureatka literackiej nagrody Nobla odwiedzi Polskę

  Herta Mueller, laureatka literackiej nagrody Nobla, odwiedzi Polskę. Dwukrotnie spotka się z czytelnikami: 17 kwietnia w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha w Krakowie i 19 kwietnia podczas festiwalu Europejski Port Literacki we Wrocławiu.

 • W gronie tegorocznych laureatów Nagrody Literackiej im. Władysława Reymonta przyznawanej przez Związek Rzemiosła Polskiego znaleźli się między innymi Hanna Krall, Marian Pilot, Marian Grześczak. Wręczenie nagrody, przyznanej po raz szesnasty, odbędzie się 16 lutego w Warszawie.

 • Literackie spotkania w Sandomierzu

  Muzeum Okręgowe w Sandomierzu zaprasza na spotkanie z irackim poetą i historykiem literatury - Hatif Janabi pt. "Klejnot na pustyni. Moje widzenia Iraku".

 • Powstańcze imprezy w muzeum

  Piknik rodzinny "Zawiszacy i Poczta Harcerska", rajd rowerowy "Masa na Powstanie" oraz projekt literacko-teatralny "Odczytać Powstanie" - to imprezy zaplanowane przez Muzeum Powstania Warszawskiego na sobotę w związku z 64. rocznicą wybuchu powstania.

 • Literackie 3 w 1 we Wrocławiu

  W najbliższy czwartek, 30 września o godzinie 18, nastąpi otwarcie nowej siedziby Biura Literackiego w Przejściu Garncarskim 2. To, jak wiadomo, jedna z trzech uliczek znajdujących się w centrum wrocławskiego rynku - obok Sukiennic i Przejścia Żelaźniczego.

 • Nominacje do Nagrody Literackiej m.st. Warszawy w czterech kategoriach: proza, poezja, książka dziecięca oraz edycja warszawska ogłoszono w poniedziałek. Zwycięzców w poszczególnych kategoriach oraz laureata tytułu Warszawski Twórca poznamy w październiku.

 • ..."Dziennik" Mrożka, "Dzicy detektywi" Bolano, "Kapuściński non-fiction" Domosławskiego, "Wielki słownik niemiecko-polski" znalazły się wśród tytułów uhonorowanych w dziewiątej edycji nagród "Magazynu Literackiego Książki", które wręczono w środę w Warszawie.

 • Przyznano nagrody literackie - Srebrny Kałamarz i Zielona Gąska

  Jacek Cygan został tegorocznym laureatem Nagrody Literackiej Srebrny Kałamarz im. Hermenegildy Kociubińskiej za tomik "Pies w tunelu". Nagrodą Zielonej Gąski uhonorowana została piosenkarka Kasia Klich za "Bajkową drużynę". Nagrody wręczono w niedzielę w Warszawie.

Zdjęcia na temat: muzeum literackie
Wideo na temat: muzeum literackie
 • "Zło ma twarz człowieka - raz inkwizytora, a raz hitlerowca"

  w Hiszpanii z niemieckim piekłem zagłady w Oświęcimiu? - takie szokujące pomysły literackie przynosi powieść Jaume Cabré. Kataloński pisarz zyskał rozgłos w Europie swoją książką zatytułowaną "Wyznaję(...) twórczości miejscu - muzeum Auschwitz-Birkenau - odwiedził krakowską siedzibę RMF FM. W studiu pod Kopcem Kościuszki z pisarzem rozmawiał Bogdan Zalewski.

Dyskusje na temat: muzeum literackie
 • Re: Niezwykła pamiątka w Muzeum Auschwitz

  Okręgowego Związku Ofiar Obozów Koncentracyjnych na okręg krakowski , nawet podobno spisała i wydała pamiętnik oświęcimski i wygrała jakieś duże nagrody literackie i pieniężne . Od samej wojny(...) . Ale wracając do tematu sukieneczki niemowlaka . Myślę że w Muzeum Oświęcimskim jest tyle setek tysięcy autentycznych pamiątek po ofiarach , kto był to wie że jest ich cale tony , i nie

 • Re: CBOS: Miejsce poglądów katolickich w życiu publicznym

  , który ma na swoim koncie znaczne osiągnięcia literackie i naukowe. Wykładała w Muzeum Aleksandryjskim, którego ostatnią głową był jej ojciec (Musejon zniszczony został w 391 r. przez chrześcijan

 • Re: Przenoszę Wszystkich Świętych

  i modlitwy o Boskie zmiłowanie... Powołujesz się na tradycję Dziadów, to uważnie przeczytaj to Dzieło literackie! Weź pod uwagę stan dusz tych, co pomarli i to, czego doświadczali w ciele i poza

 • Re: Te narodziny naprawdę zmieniły świat

  . Z cytowaniem Psalmów w ogóle byłbym ostrożny, bo w sporej części pochodzą one z innych religii i zostały jedynie zaadoptowane ze względu na swoje walory literackie. Stąd też często maja erotyczny charakter, jak choćby Pieśń nad Pieśniami rzekomo Salomona, czy słynny Psalm 104, napisany pierwotnie na ku czci boga Atona (wersja oryginalna znajduje się w muzeum w Karnaku). Piszesz że nie odpowiesz na