• Informacje na temat:

  mykeńska kultura

Artykuły na temat: mykeńska kultura
 • Grecja: Mykeński grobowiec z XIV wieku p.n.e odnaleziony

  W Prosilio niedaleko Orchomenos archeolodzy odkryli monumentalny grobowiec. Według greckiego Ministerstwa Kultury znalezisko jest szczególnie wartościowe i stanowi jedną z najlepszych dokumentacji ceremonii pogrzebowych z okresu pałacowego w kontynentalnej Grecji.

 • Pochowany z mieczem i kosztownościami. Odkryto grobowiec wojownika z epoki mykeńskiej

  Amerykańscy archeolodzy odkryli latem na Peloponezie nietknięty grób wojownika pochowanego ponad 3 500 lat temu wraz ze skarbami z epoki mykeńskiej. W poniedziałek taką informację przekazało greckie ministerstwo kultury.

 • Niesamowite odkrycie w Grecji. Wszystko przez deszcz

  ...skrzynkowych z okresu mykeńskiego, pochodzących z XIV w. p.n.e. Kultura mykeńska rozwijała się w okresie ok. 1600-1100 r. p.n.e. i była najstarszą kulturą Grecji kontynentalnej na Półwyspie Peloponeskim...

 • Najstarsze zatopione miasto świata

  Pavlopetri, podwodne stanowisko archeologiczne u wybrzeży Lakonii, już wcześniej było uważane za najstarsze zatopione miasto świata. Dotąd ocena wieku opierała się na ruinach datowanych na okres mykeński (ok. 1600-1100 p.n.e.), teraz jednak znaleziono tam jeszcze starsze artefakty - ceramikę z neolitu.

 • Nienaruszony grobowiec z okresu sztuki mykeńskiej (1580-1100 p.n.e.) z bronią z brązu i złotą czarą odkryto podczas prac drogowych w zachodniej Grecji - poinformowało greckie ministerstwo kultury.

 • Pałac walecznego Ajaksa

  W ruinach miasta sprzed 3,2 tysiąca lat na wyspie Salamina greccy archeolodzy odkryli pałac Ajaksa - bohatera "Iliady" Homera - czytamy w "Rzeczpospolitej".

 • Naukowcy przeprowadzą szczegółowe badania ruin jednego z najstarszych zatopionych miast świata u wybrzeży Grecji - donosi serwis internetowy The London News.

 • Nadal istnieją systemy pisma, których nie potrafimy rozszyfrować. I nic nie wskazuje, by miało się to kiedykolwiek udać.

 • Naukowcy zrekonstruują „podwodne miasto” w Grecji

  Grupa brytyjskich i greckich naukowców przeprowadzi badanie zatopionych ruin starożytnego miasta Pavlopetri u wybrzeży Grecji - donosi serwis internetowy „The London News”. Miasto znajduje się na głębokości około czterech metrów. Nowe badania pozwolą wyjaśnić, kiedy miasto było zamieszkane, jak się rozwijało i czym zajmowali się jego mieszkańcy.

Dyskusje na temat: mykeńska kultura
 • Re: Znajomy o zabójcy żołnierza: Chciał go zwerbować MI5

  Nie przesadzaj z tę europejską kulturą. W północnych Indiach już ponad 4 tysiące lat temu były miasta z kanalizacją. Najstarsze kultura europejska (na Krecie ) pochodzi mniej więcej z tego okresu. Mykeńska jest tysiąc lat późniejsza. Grecja klasyczna to raptem 2,6 tysiąca lat temu. Między VI a XVI w. Europa pozostawała o kilka długości z tyłu pod względem nauki, gospodarki, techniki, sztuki