• Informacje na temat:

  myśliwski

Artykuły na temat: myśliwski
 • Zaginął wojskowy samolot myśliwski

  Należący do lotnictwa wojskowego Szwajcarii myśliwiec produkcji amerykańskiej F/A/-18C zaginął w poniedziałek po południu. Według najnowszych informacji - kontakt z pilotem urwał się po godzinie 16. Poszukiwania samolotu prowadzone są w rejonie przełęczy Sustenpass koło Meiringen w kantonie berneńskim - poinformował szwajcarski resort obrony.

 • ​Szwajcaria: Zaginął wojskowy samolot myśliwski

  Należący do lotnictwa wojskowego Szwajcarii myśliwiec produkcji amerykańskiej F/A/-18C zaginął w poniedziałek po południu, a jego poszukiwania prowadzi się w rejonie przełęczy Sustenpass koło Meiringen w kantonie berneńskim - poinformował szwajcarski resort obrony.

 • Wiesław Myśliwski nagrodzony za "twórczość, która odsłania metafizyczny wymiar istnienia człowieka"

  Wiesław Myśliwski odebrał w Białymstoku Ogólnopolską Nagrodę Literacką im. Franciszka Karpińskiego. Nagrodzono go za "najwyższej próby twórczość powieściową, która odsłania metafizyczny wymiar istnienia człowieka".

 • Jego książki są nagradzane i tłumaczone na wiele języków. Myśliwski powraca z nową powieścią

  Na październik zaplanowano premierę "Ucha igielnego" - nowej powieści Wiesława Myśliwskiego. To jeden z najbardziej znanych polskich prozaików, dwukrotnie wyróżniony Nagrodą Nike i ceniony również poza granicami kraju.

 • Wiesław Myśliwski - jeden z najwybitniejszych współczesnych pisarzy polskich - otrzymał we wtorek honorowe obywatelstwo Kielc. Rada Miasta nadała go literatowi na wniosek senatu Uniwersytetu Jana Kochanowskiego za "stałe i bliskie" związki z regionem świętokrzyskim.

 • Wiesław Myśliwski odebrał Złote Berło - nagrodę Fundacji Kultury Polskiej, przyznawanej wybitnym twórcom za całokształt twórczości. - Z tym berłem symbolicznie dzielę z czytelnikami - powiedział pisarz podczas uroczystości wręczenia nagrody w Warszawie.

 • Myśliwski "Hubertus" w parku etnograficznym

  Gonitwy za lisem, degustacje potraw z dziczyzny, prezentacje ptaków drapieżnych i psów tropiących, wystawy broni, akcesoriów i trofeów myśliwskich oraz muzyka lasu - to atrakcje Świętokrzyskiego Hubertusa - niedzielnego święta łowieckiego w Tokarni koło Kielc.

 • Wiesław Myśliwski powiedział w środę, że kończy właśnie pracę nad kolejną powieścią o "próbie odnalezienia siebie". Pisarz w poniedziałek odbierze nagrodę Złotego Berła - jego egzemplarz statuetki przyznawanej przez Fundację Kultury Polskiej ma wbudowany kryształ granatu.

 • Spłonął Dworek Myśliwski w Nowym Tomyślu

  Na około 130 tys. zł. oszacowano wstępnie straty po pożarze Dworku Myśliwskiego, do którego doszło w nocy z piątku na sobotę w Nowym Tomyślu (Wielkopolska).

 • Na terenie rezerwatu przyrody "Świdwie" (woj.zachodniopomorskie) znaleziono łuk sprzed 9,5 tysiąca lat. O doniosłości tego odkrycia naukowego świadczy fakt, że jest to pierwsze znalezisko tego typu na terenie Polski i jedno z kilku w Europie- poinformowała w piątek rzeczniczka Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Szczecinie Agata Suchta.

Zdjęcia na temat: myśliwski
Wideo na temat: myśliwski
 • Strzelać każdy może. 98-latka i jej myśliwskie hobby (lektor)

  To naprawdę wystrzałowa babcia: 98-letnia Katie Watson strzela z broni myśliwskiej jak mało kto. Zwierzyna leśna lasach Północnej Karoliny schodzi seniorce z linii strzału. O ile zdąży - co niełatwe. A internauci klikają "na zabój" - zadziwieni myśliwskimi nagraniami i celnym okiem babci Katie.

 • Policja wiedziała o broni w domu we Włocławku. Doszło tam do tragedii

  Policja wiedziała, że sprawca ubiegłotygodniowej masakry we Włocławku ma broń i jest agresywny. Przed tragedią funkcjonariusze wielokrotnie byli u niego w domu, jednak nie znaleźli podstaw do interwencji. Wszczęte śledztwo ma wyjaśnić, dlaczego policjanci nie odebrali 62-letniemu mężczyźnie broni myśliwskiej, choć mieli informacje o znęcaniu się nad rodziną. Tydzień po pierwszym sygnale mężczyzna

Dyskusje na temat: myśliwski