• Informacje na temat:

  nabi

Artykuły na temat: nabi
 • Zmarła 117-letnia Nabi Tajima, uważana za najstarszą osobę na świecie

  W niedzielę w wieku 117 lat zmarła Nabi Tajima, mieszkanka miasta Kagoshima na wyspie Kiusiu, uchodzącą za najstarszą osobę na świecie.

 • Zmarła 117-letnia Nabi Tajima uważana za najstarszą osobę na świecie

  W niedzielę w wieku 117 lat zmarła Nabi Tajima, mieszkanka miasta Kagoshima na wyspie Kiusiu, uchodzącą za najstarszą osobę na świecie. Japonkę zaszczycono tym tytułem we wrześniu, gdy na Jamajce w wieku 117 lat umarła Violet Brown - poprzednia rekordzistka.

 • Nastoletnia Palestynka zwolniona z izraelskiego więzienia

  Izraelska służba więzienna poinformowała w niedzielę, że zwolniła 17-letnią Palestynkę Ahed Tamimi, która odbyła karę ośmiu miesięcy więzienia po tym, jak kopała i biła żołnierzy przed swym domem w wiosce Nabi Saleh na Zachodnim Brzegu.

 • Incydent na Zachodnim Brzegu. Siły izraelskie zabiły Palestyńczyka

  Palestyńczyk został zastrzelony w niedzielę rano, gdy chciał otworzyć ogień do żołnierzy i policjantów izraelskich, którzy przyszli go aresztować we wsi Nabi Saleh na Zachodnim Brzegu Jordanu - poinformowała izraelska armia.

 • Tajfun w Japonii

  Co najmniej 21 osób nie żyje lub zaginęło, a 53 zostały ranne w wyniku uderzenia potężnego tajfunu, jaki nawiedził południowo-zachodnią Japonię. Tajfunowi Nabi towarzyszą ulewne deszcze powodujące powodzie i osunięcia ziemi.

 • FBI aresztowała mężczyznę, któremu zarzuca przyjęcie od wywiadu pakistańskiego miliona dolarów i przeznaczanie ich na nielegalny lobbing w USA. Syed Ghulam Nabi Fai miał być niezarejestrowanym lobbystą w Waszyngtonie. "Fai otrzymywał od rządu pakistańskiego około 500-700 tys. dolarów rocznie" - napisała FBI w oświadczeniu złożonym w amerykańskim sądzie federalnym.

 • Niezwykłe odkrycie pod murami świątyni

  Iracki urzędnik zdradził CNN, że znaleziska dokonano przez przypadek w tunelach wykopanych pod świątynią Nabi Yunis.  Antyki pochodzą z ok. VIII wieku p.n.e. Już w latach 90-tych XX wieku i na początku XXI wieku prowadzono w tym miejscu wykopy, ale niestabilna sytuacja w regionie i brak środków na dalsze prace, zatrzymały wykopaliska.  W tej chwili archeolodzy zastanawiają się nad...

 • Najstarszy żyjący mężczyzna na świecie. Poznaj tajemnicę jego długowieczności

  ...biszkopt z truskawkami. Najtarszy żyjący człowiek również jest narodowości japońskiej - to Nabi Tajima, 117-latka z Araki. Najstarszą osobą w historii była Francuzka Jeanne Louise Calment, która...

 • ...21 zabitych, kilkudziesięciu rannych - to bilans pierwszego uderzenia potężnego tajfunu Nabi w Japonię. Tamtejsza telewizja pokazuje ścianę deszczu, lawiny błotne i porywisty wiatr przyginający drzewa do ziemi.

 • Potężny tajfun, o sile podobnej do huraganu Katrina, który zniszczył południowe stany USA, zmierza w stronę japońskiej wyspy Okinawa. Żywioł zagraża także Kiusiu. Tajfun "Nabi" (po koreańsku "motyl") osiągnął już piąty stopień w klasyfikacji sztormów.

Zdjęcia na temat: nabi
Dyskusje na temat: nabi