• Informacje na temat:

  nabi

Artykuły na temat: nabi
 • Incydent na Zachodnim Brzegu. Siły izraelskie zabiły Palestyńczyka

  Palestyńczyk został zastrzelony w niedzielę rano, gdy chciał otworzyć ogień do żołnierzy i policjantów izraelskich, którzy przyszli go aresztować we wsi Nabi Saleh na Zachodnim Brzegu Jordanu - poinformowała izraelska armia.

 • Tajfun w Japonii

  Co najmniej 21 osób nie żyje lub zaginęło, a 53 zostały ranne w wyniku uderzenia potężnego tajfunu, jaki nawiedził południowo-zachodnią Japonię. Tajfunowi Nabi towarzyszą ulewne deszcze powodujące powodzie i osunięcia ziemi.

 • FBI aresztowała mężczyznę, któremu zarzuca przyjęcie od wywiadu pakistańskiego miliona dolarów i przeznaczanie ich na nielegalny lobbing w USA. Syed Ghulam Nabi Fai miał być niezarejestrowanym lobbystą w Waszyngtonie. "Fai otrzymywał od rządu pakistańskiego około 500-700 tys. dolarów rocznie" - napisała FBI w oświadczeniu złożonym w amerykańskim sądzie federalnym.

 • ...21 zabitych, kilkudziesięciu rannych - to bilans pierwszego uderzenia potężnego tajfunu Nabi w Japonię. Tamtejsza telewizja pokazuje ścianę deszczu, lawiny błotne i porywisty wiatr przyginający drzewa do ziemi.

 • Niezwykłe odkrycie pod murami świątyni

  Iracki urzędnik zdradził CNN, że znaleziska dokonano przez przypadek w tunelach wykopanych pod świątynią Nabi Yunis.  Antyki pochodzą z ok. VIII wieku p.n.e. Już w latach 90-tych XX wieku i na początku XXI wieku prowadzono w tym miejscu wykopy, ale niestabilna sytuacja w regionie i brak środków na dalsze prace, zatrzymały wykopaliska.  W tej chwili archeolodzy zastanawiają się nad...

 • Potężny tajfun, o sile podobnej do huraganu Katrina, który zniszczył południowe stany USA, zmierza w stronę japońskiej wyspy Okinawa. Żywioł zagraża także Kiusiu. Tajfun "Nabi" (po koreańsku "motyl") osiągnął już piąty stopień w klasyfikacji sztormów.

 • W operacji, którą przeprowadzono w prowincji Helmand, zostało także rannych dziesięciu cywilów i zniszczono kilka domów - powiedział szef lokalnej policji Mohammad Nabi Mullachail.

 • Zmarła najstarsza kobieta w Europie. Miała 116 lat

  ...przebywała już od 9 lat. 116-latka była trzecią najstarszą kobietą na świecie. Więcej lat miały tylko dwie Japonki: Nabi Tajima, która ma obecnie 117 lat i Chiyo Miyako, która skończy 117 lat w maju...

 • Izrael: Aresztowano 17-letnią Palestynkę

  ...interweniował w mieście Nabi Salih na Zachodnim Brzegu. Palestyńczycy mieli tam rzucać kamieniami w wojsko. Jak podkreślili dowódcy, wszyscy żołnierze zachowali się w tej sytuacji zgodnie z zasadami...

 • ...w rejonie Nabi Junis i ich pozycje zostały ostrzelane, "na 90 proc. przez bojowników". Przedstawiciele władz Syrii nie skomentowali tych doniesień, podobnie jak ministerstwo obrony w Moskwie. Szef...

Zdjęcia na temat: nabi
Dyskusje na temat: nabi