• Informacje na temat:

  nacjonalizm

Artykuły na temat: nacjonalizm
 • USA: Macron krytykuje nacjonalizm

  Prezydent Francji Emmanuel Macron przemawiając w środę, zaapelował do USA, by odrzuciły nacjonalizm i pozostały wierne globalnym ideałom współpracy w obliczu terroryzmu i innych wyzwań. Podczas przemówienia na Kapitolu przekonywał również, że kraje mogą zachować własną tożsamość.

 • „Nacjonalizm przeciwieństwem patriotyzmu”- głos Episkopatu

  ...„Kościół w swoim nauczaniu zdecydowanie rozróżnia szlachetny i godny propagowania patriotyzm oraz będący formą egoizmu nacjonalizm.” – czytamy w dokumencie przygotowanym przez Radę ds. Społecznych Konferencji Episkopatu Polski.

 • ​Przewodniczący KEP: Odróżniajmy patriotyzm od nacjonalizmu

  Patriotyzm to - w przeciwieństwie do nacjonalizmu - postawa godna pielęgnowania - podkreśla przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki, w przesłaniu z okazji XXI Dnia Judaizmu w Kościele katolickim w Polsce oraz roku 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

 • "Haarec": Trump dał przyzwolenie na polski nacjonalizm

  Prezydent USA Donald Trump podczas swej wizyty w Warszawie w ubiegłym roku dał przyzwolenie na polski nacjonalizm, którego ostatnim przejawem jest nowelizacja ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej - ocenia w piątek publicysta izraelskiego dziennika "Haarec".

 • "Haarec": Trump dał przyzwolenie na polski nacjonalizm

  ..."Prezydent USA Donald Trump podczas swej wizyty w Warszawie w ub.r. dał przyzwolenie na polski nacjonalizm, którego ostatnim przejawem jest nowelizacja ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej" - ocenia publicysta izraelskiego dziennika "Haarec".

 • Prezydent Duda: Nie ma zgody na chorobliwy nacjonalizm

  Nie ma w naszym kraju miejsca ani zgody na ksenofobię, na chorobliwy nacjonalizm, na antysemityzm. Taka postawa oznacza wykluczenie z naszego społeczeństwa - oświadczył w poniedziałek prezydent Andrzej Duda podczas spotkania z mieszkańcami Krapkowic (woj. opolskie).

 • ​Prezydent Zimbabwe chwali "nacjonalizm" Donalda Trumpa

  Prezydent Zimbabwe Robert Mugabe z uznaniem wypowiedział się o "nacjonalizmie" Donalda Trumpa oraz wyraził nadzieję, że nowa administracja USA zniesie sankcje nałożone na jego kraj.

 • "Patriotyzm staje się nacjonalizmem. To niebezpieczne"

  Szef MSZ Niemiec Frank-Walter Steinmeier ostrzegł w piątek przed zgubnymi skutkami dla Europy patriotyzmu przekształconego w nacjonalizm. Wywiad z politykiem SPD ukazał się w dniu przekazania przez niego teki ministra spraw zagranicznych Sigmarowi Gabrielowi.

 • Przed prawem silniejszego i niezdrowym nacjonalizmem, zanikaniem takich pojęć jak dobro, pokój czy wzajemny szacunek, przestrzega sobór biskupów polskiej Cerkwi. W orędziu na przypadające 6 stycznia Boże Narodzenie pisze też m.in. o rozpadzie społeczeństwa i rodziny.

 • Petru: Mamy totalny nacjonalizm, populizm i manipulację

  Petru podczas konwencji europejskiej, która odbyła się w Warszawie. "Z jednej strony mamy totalny nacjonalizm, populizm i manipulację - mówimy tu o obozie Kaczyńskiego i Kukiza. Z drugiej strony mamy...

Zdjęcia na temat: nacjonalizm
Wideo na temat: nacjonalizm
Dyskusje na temat: nacjonalizm