• Informacje na temat:

  naczelna rada ludowa

Artykuły na temat: naczelna rada ludowa
 • 23 lutego Rada Naczelna PSL. Rozmowy o wyborach do PE

  ...23 lutego odbędzie się Rada Naczelna PSL, podczas której zapadnie decyzja o formule startu Stronnictwa w wyborach do Parlamentu Europejskiego - poinformował we wtorek PAP poseł Piotr Zgorzelski.

 • ​Rada Naczelna PSL przyjęła rezygnację Piechocińskiego z funkcji prezesa partii

  Rada Naczelna PSL przyjęła w sobotę rezygnację Janusza Piechocińskiego z funkcji prezesa PSL. Za odwołaniem Piechocińskiego głosowało 95 członków Rady Naczelnej PSL, 3 było przeciw, a 2 wstrzymało się do głosu.

 • PSL przed Radą Naczelną. Kto po Januszu Piechocińskim?

  Marek Sawicki, członek NKW powiedział Informacyjnej Agencji Radiowej, że ludowcy najpierw wybiorą nowego prezesa. - Potem zaproponuje on skład NKW, bo zgodnie ze statutem PSL członków NKW proponuje prezes, a Rada Naczelna zatwierdza ich bądź nie  wyjaśnia. Wśród potencjalnych następców Janusza Piechocińskiego wymieniane są nazwiska Władysława Kosiniaka - Kamysza i Adama Struzika...

 • Rada Naczelna PSL: Piechociński podał się do dymisji. Kto następcą?

  W sobotę po godz. 10.30. rozpoczęła się Rada Naczelna Polskiego Stronnictwa Ludowego. Podczas niej Janusz Piechociński, dotychczasowy lider partii, podał się do dymisji. Wcześniej zapowiadał, że odejdzie z funkcji szefa PSL, jeśli zgodzi się o nią ubiegać Władysław Kosiniak-Kamysz - informowała PAP. Z najnowszych, nieoficjalnych informacji wynika, że Kosiniak-Kamysz podjął decyzję o kandydowaniu...

 • Rada Naczelna PSL: Wniosek ws. odwołania Piechocińskiego z funkcji prezesa odrzucony

  ...proponują zmiany dla samych zmian Rada Naczelna PSL ma zająć się oceną wyniku kandydata ludowców w wyborach prezydenckich i przygotowaniami do wyborów parlamentarnych. Obrady rozpoczęło przemówienie...

 • Rada Naczelna PSL ma w sobotę podjąć decyzję, czy zaprosić na listy w wyborach do europarlamentu polityków Samoobrony i Stronnictwa Konserwatywno-Ludowego - dowiedziała się PAP. Część ludowców jest jednak przeciwna porozumieniu z Samoobroną.

 • Rada Naczelna PSL zatwierdziła koalicję z PO

  Rada Naczelna PSL jednomyślnie zatwierdziła koalicję z Platformą Obywatelską. Dzień wcześniej zgodę na zawarcie porozumienia dotyczącego przyszłego rządu wydały władze PO.

 • PSL apeluje o zniesienie unijnego embarga wobec Rosji. "Tracą na tym polscy rolnicy"

  Rada Naczelna Polskiego Stronnictwa Ludowego przyjęła uchwałę, w której apeluje o zniesienie embarga Unii Europejskiej wobec Rosji. Zdaniem ludowców na zakazie najbardziej tracą polscy rolnicy.

 • Kosiniak-Kamysz: PSL najtrudniejszym przeciwnikiem dla PiS

  Prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz poinformował, że Rada Naczelna partii podjęła w sobotę decyzję o przygotowaniach do wyborów samorządowych, w których wystartuje pod szyldem zielonej koniczynki i pod hasłem "Polskie Stronnictwo Ludowe Porozumienie Społeczne".

 • Władysław Kosiniak-Kamysz prezesem PSL

  Władysław Kosiniak-Kamysz nowym prezesem Polskiego Stronnictwa Ludowego. W wyścigu o fotel prezesa pokonał Mirosława Augustyniaka. Wcześniej Rada Naczelna PSL przyjęła rezygnację Janusza Piechocińskiego ze stanowiska szefa ludowców.

Dyskusje na temat: naczelna rada ludowa