• Informacje na temat:

  naczelnik państwa

Artykuły na temat: naczelnik państwa
 • Tygodnik "Przegląd": Naczelnik Lubomirski lub premier Głąbiński

  ...socjalistę Jędrzeja Moraczewskiego. O ile prywatnie był on dosyć dobrze odbierany przez część polityków prawicy, o tyle z perspektywy całokształtu polityki naczelnik państwa musiał się troszczyć(...) razie, zdaniem Śliwińskiego i Patka, właśnie uczynienie z Lubomirskiego naczelnika byłoby najlepsze.  Następnym ruchem miało być powołanie premiera; tu wspominano o kandydaturze Wincentego Witosa lub...

 • Film z "Naczelnikiem" Kaczyńskim robi furorę w internecie. Terlecki: „To jest żartobliwe określenie"

  ...11 listopada Jarosław Kaczyński złożył kwiaty pod pomnikiem Romana Dmowskiego w Warszawie. Przedstawiciele Stronnictwa Narodowego podczas uroczystości nazwali prezesa Prawa i Sprawiedliwości "Naczelnikiem Państwa", "niekoronowanym królem polskiej polityki". Film z tego wydarzenia robi furorę w internecie.

 • "Polska The Times": Jarosław Kaczyński naczelnikiem państwa?

  Jarosław Kaczyński szykuje się do objęcia funkcji niekonstytucyjnego naczelnika państwa - twierdzi sekretarz stanu w kancelarii premiera Michał Kamiński w wywiadzie dla "Polski The Times".

 • Kamiński: Kaczyński szykuje się do roli naczelnika państwa

  Jarosław Kaczyński szykuje się do objęcia funkcji niekonstytucyjnego naczelnika państwa - twierdzi sekretarz stanu w kancelarii premiera Michał Kamiński w wywiadzie dla "Polski The Times".

 • Areszt dla zatrzymanych biznesmenów i naczelnika US w Jarosławiu

  Sąd zdecydował o trzymiesięcznym areszcie dla zatrzymanych na gorącym uczynku przez Centralne Biuro Antykorupcyjne trojga biznesmenów i zatrzymanego równolegle z nimi naczelnika Urzędu Skarbowego w Jarosławiu (Podkarpackie) - dowiedziała się PAP.

 • ​Moja rekonstrukcja intencji "głębokiego państwa" III RP

  .... Naciskały na prezydenta Andrzeja Dudę by odsunął Antoniego Macierewicza od dłuższego czasu i prezydent Duda ustąpił. Zaakceptował to Naczelnik Państwa, który cofa się na całej linii. Macierewicz podpadł(...) tajemnic państwa. Wojsko, wojsko/ Maszeruje wojsko/ Twoi chłopcy, Polsko/ Marsz, marsz, marsz ... To refren wszelkich wielkich przemian w Polsce, które polegają na tym, aby nic się nie zmieniło, bo...

 • Skarb Państwa ma wypłacić 636 tys. zł wraz z odsetkami spadkobiercom dawnej właścicielki gospodarstwa w Nagladach na Warmii, która w latach 70. wyjechała na stałe do Niemiec - zdecydował w poniedziałek Sąd Okręgowy w Olsztynie. Wyrok nie jest prawomocny.

 • Gdzie są państwo Gwiazdowie?

  ...naczelnik bieszczadzkiego oddziału GOPR Grzegorz Chudzik. Przyznaje, że nie jest to łatwe zadanie. - To jest jednak bardzo duży teren. Co prawda dużo Polaków tam chodzi, ale nie ma tam żadnej(...) z Konsulatu Generalnego RP we Lwowie zastrzegł, że konsulat nie wszczął formalnie poszukiwań. - Konsulat nie podjął działań poszukiwawczych, tylko sprawdza miejsce pobytu państwa Gwiazdów. Z informacji...

 • Prof. Śpiewak: Polska władza traktuje państwo jak łup, albo coś obcego, co trzeba oswoić

  ...czysta histeria" - odpowiada profesor. Pytany o prezydenta odpowiada: "Jego zachowanie pokazuje, że jest głęboko zależny od woli i oczekiwań naczelnika”. „Wykonuje zadania i w orkiestrze PiS-owskiej gra...

 • Sto lat temu kobiety otrzymały prawa wyborcze

  Mija 100 lat od uzyskaniach praw wyborczych przez kobiety w Polsce. 28 listopada 1918 roku, Naczelnik Państwa Józef Piłsudski podpisał dekret o ordynacji wyborczej do Sejmu Ustawodawczego, który stanowił, że "wyborcą do Sejmu jest każdy obywatel Państwa bez różnicy płci".

Dyskusje na temat: naczelnik państwa