• Informacje na temat:

  naczelny polski komitet wojskowy

Artykuły na temat: naczelny polski komitet wojskowy
 • Naczelny prokurator wojskowy RP rozmawiał w Moskwie o przekazaniu wraku Tu-154M

  W najbliższym czasie do Smoleńska przyjadą polscy eksperci, którzy uzgodnią sposób przetransportowania do Polski fragmentów polskiego Tu-154M - poinformował w czwartek rzecznik Komitetu Śledczego Federacji Rosyjskiej Władimir Markin.

 • Katastrofa smoleńska. Rosyjski Komitet Śledczy: Polska nie odpowiedziała na wnioski o pomoc prawną

  Komitet Śledczy Federacji Rosyjskiej zarzucił Polsce, że ta nie odpowiedziała na kilka wniosków o pomoc prawną w rosyjskim śledztwie ws. katastrofy polskiego Tu-154M pod Smoleńskiem. Komitet Śledczy podkreślił, że nie pozwala to na podjęcie decyzji procesowej w tym dochodzeniu. Polscy wojskowi śledczy ze zdumieniem przyjęli komunikat rosyjskiego Komitetu Śledczego.

 • W chwili wybuchu I wojny światowej w środowiskach niepodległościowych działających pod zaborem rosyjskim ożyły nadzieje na impuls w sprawie polskiej. Wydarzenia pod drugiej stronie frontu, powstanie i wejście do boju I Kompani Kadrowej, a wkrótce Legionów Polskich niejako zmusiło do działania Polaków, poddanych cara.

 • Płk Matuszewski i mjr Floyar-Rajchman spoczęli na Wojskowych Powązkach

  ..."Płk Matuszewski i mjr Floyar-Rajchman podjęli się misji wyjątkowej i doskonale wykonali swoje zadanie" - napisał prezydent Andrzej Duda w liście odczytanym w sobotę na uroczystości pogrzebowej oficerów, którzy wsławili się ewakuacją polskiego złota do Francji w 1939 roku.

 • Kierownicy w Agencji Mienia Wojskowego wyłaniani bez konkursu? PO chce zablokować pomysł PiS

  ...prezentując wydruk projektu nowelizacji ustawy o AMW. "Jest coś symbolicznego w tym, że w tym budynku, w którym zawsze siedział polski premier, a dzisiaj został ten budynek zmieniony w taką fabrykę +PiS(...). Premier poinformowała, że proces ten będzie nadzorował szef Komitetu Stałego RM Henryk Kowalczyk.

 • W przekazanych w czwartek stronie polskiej 11 tomach akt śledztwa w sprawie katastrofy prezydenckiego Tu-154M pod Smoleńskiem są 23 protokoły przesłuchań osób cywilnych, które były świadkami wypadku.

 • ​MON: Szczątki oficerów zostaną sprowadzone z USA do Polski

  Szczątki płk. Ignacego Matuszewskiego i mjr. Henryka Floyar-Rajchmana zostaną sprowadzone z USA i uroczyście pochowane na Wojskowych Powązkach. Zanim to nastąpi, MON musi uzyskać zgodę amerykańskiego sądu na ekshumowanie oficerów i przeniesienie do kraju - podano na konferencji resortu.

 • Polska otrzymała akta śledztwa ws. katastrofy

  Około 1300 kart rosyjskiego śledztwa: zeznania świadków, protokoły i dokumentacja fotograficzna z oględzin miejsca katastrofy i protokoły z identyfikacji ciał ofiar - dotarło do polskiej prokuratury pocztą dyplomatyczną z Rosji.

 • Rosja przekazała Polsce 11 tomów akt śledztwa

  Rosja przekazała dziś Polsce 11 tomów akt swojego śledztwa w sprawie katastrofy polskiego samolotu prezydenckiego pod Smoleńskiem. W materiałach tych nie ma protokołów z sekcji zwłok ofiar tego wypadku.

 • Polska prosi Rosję o zapisy czarnych skrzynek

  Polska wystąpiła do strony rosyjskiej o przekazanie polskiej prokuraturze zapisów tzw. czarnych skrzynek samolotu, który rozbił się w Smoleńsku - podał Naczelny Prokurator Wojskowy płk Krzysztof Parulski.

Dyskusje na temat: naczelny polski komitet wojskowy
 • Re: Re: Fałszowanie czarnych skrzynek-dla rosjan to

  mu to odebrał...Ciekawe dlaczego?...wywiad z red.Anną Pietraszek,doradcą zarządu Telewizji Polskiej.Dodam,że ciekawe jest także kto doradzał lot samolotem. Lataliśmy z wysokiej rangi wojskowymi(...) nazwiskiem nazwano liczne przedsiębiorstwa i miasta(Kirow w Rosji,Kirowabad w Azerbejdżanie,Kirowohrad na Ukrainie). Jak powiedział Krzysztof Parulski naczelny prokurator wojskowy to Rosjanie prowadzą