• Informacje na temat:

  naczelny sąd administracyjny

Artykuły na temat: naczelny sąd administracyjny
 • "Rzeczpospolita": Bezprecedensowy wyrok Naczelnego Sądu Administracyjnego

  Generalny Inspektor Danych Osobowych przegrał z Kancelarią Premiera sprawę o ochronę danych osób publicznych - dowiedziała się gazeta, która wyrok Naczelnego Sądu Administracyjnego nazywa "bezprecedensowym". "Naczelny Sąd Administracyjny oddalił kasację GIODO, uznając, że prywatność osób publicznych jest ograniczona. Chodzi o ujawnienie wyników kontroli w Agencji Restrukturyzacji...

 • Naczelny Sąd Administracyjny postanowił o wstrzymaniu wykonania uchwały KRS

  Naczelny Sąd Administracyjny podjął we wtorek dwa postanowienia o wstrzymaniu wykonania uchwały KRS z wnioskami o powołanie sędziów Sądu Najwyższego do Izby Karnej.

 • ​Naczelny Sąd Administracyjny zarządził wstrzymanie wykonania uchwały KRS

  Naczelny Sąd Administracyjny wstrzymał wykonanie uchwały KRS, dotyczącej powołania do Izby Karnej Sądu Najwyższego sędziego Wojciecha Sycha. NSA uznał wczoraj dwa wnioski o zabezpieczenie, złożone przez kandydatów odrzuconych przez KRS w związku z zamiarem odwołania się od uchwały. Zabezpieczenie zarządzone przez NSA, dotyczące powołania sędziego Sądu Najwyższego, nie blokuje jednak mianowania...

 • Naczelny Sąd Administracyjny przesłał do TSUE informację o wykonaniu zabezpieczenia

  Naczelny Sąd Administracyjny przesłał do unijnego Trybunału Sprawiedliwości informację o wykonaniu zabezpieczenia, zarządzonego postanowieniem z 19 października.

 • ​Naczelny Sąd Administracyjny pyta Trybunał Sprawiedliwości Unii o działania KRS

  Otwiera się kolejne pole sporu prawnego o instytucje związane z wymiarem sprawiedliwości w Polsce. Naczelny Sąd Administracyjny w związku z wątpliwościami, dotyczącymi Krajowej Rady Sądownictwa zwrócił się właśnie z pytaniami prejudycjalnymi do TSUE. Do czasu ich rozstrzygnięcia zawiesił też rozpatrzenie odwołań od uchwał KRS.

 • IPN: Decyzje sądów administracyjnych utrudniają dekomunizację

  Decyzje sądów administracyjnych, w tym WSA w Warszawie, utrudniają dekomunizację polskiej przestrzeni publicznej - ocenił w rozmowie z PAP szef pionu upamiętnień w IPN Adam Siwek. W Instytucie oceniamy to zjawisko jako bardzo niepokojącą tendencję - podkreślił.

 • Lech Kaczyński będzie miał ulicę w Gdańsku. Zdecydował sąd

  Prezydent Lech Kaczyński będzie miał swoją ulicę w Gdańsku. Naczelny Sąd Administracyjny podjął prawomocne decyzje w sprawie dekomunizacji ulic w stolicy Pomorza. Przypomnijmy - w marcu Wojewódzki Sąd Administracyjny uchylił zarządzenia wojewody pomorskiego, który zmienił nazwy siedmiu ulic.

 • Rodzice tej samej płci. Sąd o nieuznanym akcie urodzenia

  Naczelny Sąd Administracyjny uchylił w środę decyzje odmawiające wpisu do ksiąg stanu cywilnego brytyjskiego aktu urodzenia dziecka, w którym jako rodzice widnieją dwie kobiety. Organy administracji będą musiały ponownie zająć się sprawą tego wpisu - poinformował NSA.

 • Lech Kaczyński będzie miał ulicę w Gdańsku. Zdecydował o tym sąd

  Prezydent Lech Kaczyński będzie miał swoją ulicę w Gdańsku. Naczelny Sąd Administracyjny podjął prawomocne decyzje w sprawie dekomunizacji ulic w stolicy Pomorza. Przypomnijmy - w marcu Wojewódzki Sąd Administracyjny uchylił zarządzenia wojewody pomorskiego, który zmienił nazwy 7 ulic.

 • Zgłoszenia kandydatów do Sądu Najwyższego "napływają"

  Do Krajowej Rady Sądownictwa na razie wpłynęły 24 kandydatury na sędziów izb Karnej, Cywilnej oraz Pracy i Ubezpieczeń Społecznych Sądu Najwyższego - poinformował w środę przewodniczący KRS Leszek Mazur. Zapewnił, że pełna lista zostanie opublikowana.

Zdjęcia na temat: naczelny sąd administracyjny
Wideo na temat: naczelny sąd administracyjny
 • Dyrektor Muzeum II Wojny Światowej odpowiada na zarzuty: Czuję się zażenowany

  "Nie prowadziłem wojny. Ja tylko chciałem dokończyć budowę muzeum i doprowadzić do jego otwarcia - to się udało, więc jeżeli już mamy pozostać przy militarnych analogiach, to jednak wygrałem tę wojnę. Udostępniłem Polakom i wszystkim zainteresowanym muzeum" - mówi w Popołudniowej rozmowie w RMF FM Paweł Machcewicz, dyrektor Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku odnosząc się do sprawy decyzji Naczelnego Sądu Administracyjnego, który nakazał połączenie placówki z Muzeum Westerplatte.

Dyskusje na temat: naczelny sąd administracyjny