• Informacje na temat:

  naczelny sąd administracyjny

Artykuły na temat: naczelny sąd administracyjny
 • IPN: Decyzje sądów administracyjnych utrudniają dekomunizację

  Decyzje sądów administracyjnych, w tym WSA w Warszawie, utrudniają dekomunizację polskiej przestrzeni publicznej - ocenił w rozmowie z PAP szef pionu upamiętnień w IPN Adam Siwek. W Instytucie oceniamy to zjawisko jako bardzo niepokojącą tendencję - podkreślił.

 • NSA po stronie Prawa i Sprawiedliwości? Sąd dementuje

  ...​Nieoczekiwanie PiS zyskał ważnego sojusznika w sporze o zasiadających w Trybunale Konstytucyjnym trzech sędziów tzw. sędziów dublerów. To Naczelny Sąd Administracyjny - informuje w czwartkowym wydaniu "Dziennik Gazeta Prawna". NSA dementuje jednak doniesienia gazety.

 • KRS: Dotychczas zgłoszono 133 kandydatury na sędziów Sądu Najwyższego

  Do Krajowej Rady Sądownictwa wpłynęły dotąd 133 kandydatury na sędziów Sądu Najwyższego. Najwięcej - 61 kandydatur - wpłynęło dotychczas na wakaty w Izbie Dyscyplinarnej SN.

 • Turysta wygrał przed sądem. Zakopane bezpodstawnie pobierało opłatę miejscową

  ...​Wojewódzki Sąd Administracyjny w Krakowie uznał, że z uwagi na zanieczyszczenie powietrza Urząd Miasta Zakopane bezpodstawnie pobierał opłatę miejscową. Urząd będzie musiał zwrócić turyście pobraną opłatę oraz uiścić 300 zł kosztów sądowych. Wyrok jest nieprawomocny, przysługuje od niego odwołanie.

 • Prezydent: Sądy administracyjne - nadzieja obywateli; obawa urzędników

  Zapowiedział też konsultacje z siłami politycznymi w sprawie projektu zmian w prawie o postępowaniu przed sądami administracyjnymi, nad którym trwają prace w prezydenckiej kancelarii(...) poszerzanie ochrony praw jednostki, występujące zarówno w rozstrzygnięciach NSA, jak i w orzeczeniach wojewódzkich sądów administracyjnych. Prezydent powiedział też o skutecznym, jego zdaniem...

 • Radom: Mandat prezydenta wygasł? Decyzja sądu

  Radomski wydział zamiejscowy stołecznego wojewódzkiego sądu administracyjnego oddalił w piątek skargę prezydenta Radomia Radosława Witkowskiego na zarządzenie o wygaszeniu jego mandatu, wydane przez wojewodę mazowieckiego - poinformował sąd administracyjny.

 • Są różnice w umundurowaniu policjantek i policjantów, niewątpliwie włosy do ramion u mężczyzn nie są krótkie - tak Naczelny Sąd Administracyjny zakończył sprawę dyscyplinarną policjanta, który kwestionował wydane mu polecenie ścięcia włosów.

 • Sąd: Policjant słusznie ukarany dyscyplinarnie za włosy do ramion

  Są różnice w umundurowaniu policjantek i policjantów, nie ma wątpliwości, że włosy do ramion u mężczyzn to nie są włosy krótkie - tak Naczelny Sąd Administracyjny zakończył dziś sprawę dyscyplinarną policjanta, który kwestionował wydane mu polecenie ścięcia włosów.

 • Właściciel zwierząt, który nie zapewnia im właściwej opieki, znęca się nad nimi - orzekł w środę Naczelny Sąd Administracyjny w sprawie rolnika, który zimą, przy temperaturze ponad minus 20 stopni Celsjusza, wypasał na polu stado 18 krów.

 • Schetyna: Nie dla upolitycznienia sądów

  Po mediach publicznych, służbie cywilnej i Trybunale Konstytucyjnym, PiS chce upolitycznić sądy - nie pozwolimy na to - oświadczył szef PO Grzegorz Schetyna. Liderzy Platformy skrytykowali w czwartek rządowe projekty zmian w ustawach o ustroju sądów i Krajowej Radzie Sądownictwa.

Zdjęcia na temat: naczelny sąd administracyjny
Wideo na temat: naczelny sąd administracyjny
 • Dyrektor Muzeum II Wojny Światowej odpowiada na zarzuty: Czuję się zażenowany

  "Nie prowadziłem wojny. Ja tylko chciałem dokończyć budowę muzeum i doprowadzić do jego otwarcia - to się udało, więc jeżeli już mamy pozostać przy militarnych analogiach, to jednak wygrałem tę wojnę. Udostępniłem Polakom i wszystkim zainteresowanym muzeum" - mówi w Popołudniowej rozmowie w RMF FM Paweł Machcewicz, dyrektor Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku odnosząc się do sprawy decyzji Naczelnego Sądu Administracyjnego, który nakazał połączenie placówki z Muzeum Westerplatte.

Dyskusje na temat: naczelny sąd administracyjny