• Informacje na temat:

  nafta

Artykuły na temat: nafta
 • Trump planuje podpisanie nowego układu NAFTA

  Prezydent USA Donald Trump powiedział w poniedziałek, że ma zamiar podpisać nowy układ handlowy NAFTA z Kanadą i Meksykiem pod koniec listopada. Dodał, że porozumienie to nie zostałoby zawarte bez nakładania amerykańskich taryf celnych na partnerów.

 • Trump ogłosił zamianę NAFTA na porozumienie handlowe z Meksykiem

  Prezydent Donald Trump oświadczył w poniedziałek, że zamierza wypowiedzieć Północnoamerykański Układ o Wolnym Handlu (NAFTA), by zastąpić go "umową handlową USA-Meksyk" - której nazwa wyklucza będącą trzecim sygnatariuszem NAFTA Kanadę.

 • Kanadyjska minister: Jeszcze dużo pracy w sprawie NAFTA

  Minister spraw zagranicznych Kanady Chrystia Freeland oświadczyła, że zanim ponownie uda się do Waszyngtonu na rozmowy w sprawie Północnoamerykańskiego Układu o Wolnym Handlu (NAFTA), potrzeba więcej pracy na niższym szczeblu - pisze w czwartek Reuters.

 • Kolejna runda rozmów ws. NAFTA. Zbliża się ostateczny termin

  ...​Minister spraw zagranicznych Kanady Chrystia Freeland oświadczyła, że zanim ponownie uda się do Waszyngtonu na rozmowy w sprawie Północnoamerykańskiego Układu o Wolnym Handlu (NAFTA), potrzeba więcej pracy na niższym szczeblu - pisze w czwartek Reuters.

 • Trump: Możemy wycofać się z układu NAFTA

  Prezydent USA Donald Trump oświadczył w niedzielę, że Stany Zjednoczone mogą wycofać się z układu NAFTA. Po raz kolejny wezwał również Meksyk do sfinansowania budowy muru na granicy między oboma państwami.

 • Pierwsze spotkania Trumpa. Na celowniku NAFTA

  W drugim dniu na stanowisku prezydenta USA Donald Trump zapowiedział renegocjację porozumienia handlowego NAFTA i ogłosił, że pierwszym zagranicznym przywódcą, z którym się spotka, będzie premier Wielkie Brytanii Theresa May. Amerykański przywódca rozmawiał też telefonicznie z premierem Izraela.

 • Nowy układ NAFTA już w listopadzie? "Staniemy się potęgą"

  Prezydent Donald Trump powiedział w poniedziałek, że chce podpisać nowy układ NAFTA z Kanadą i Meksykiem pod koniec listopada. Podkreślił, że to nałożenie ceł na partnerów pozwoliło na zawarcie tego paktu, który teraz ułatwi USA negocjacje z UE i Chinami. Porozumienie pod nazwą USA-Mexico-Canada Agreement (USMCA) "będzie wspierać wiele - setki tysięcy - amerykańskich miejsc pracy" - powiedział...

 • Trump: Możemy wycofać się z układu NAFTA, to najgorsze porozumienie w historii

  Prezydent USA Donald Trump oświadczył w niedzielę, że Stany Zjednoczone mogą wycofać się z układu NAFTA. Po raz kolejny wezwał również Meksyk do sfinansowania budowy muru na granicy między oboma państwami.

 • Trump: Jeśli nie uzyskam dobrych warunków, USA wyjdą z układu NAFTA

  ...​Prezydent Donald Trump, który powiedział w środę, że USA nie wycofają się na razie z Północnoamerykańskiego Układu o Wolnym Handlu (NAFTA), ostrzegł w czwartek, że jeśli nie uzyska w ramach negocjacji z Kanadą i Meksykiem "dobrych warunków" porozumienia, USA wyjdą z układu.

 • Barlow: NAFTA, CETA, TTIP umacniają wielki biznes, osłabiają małe państwa

  Północnoamerykański Układ Wolnego Handlu (NAFTA), zawarty w latach 90. między Kanadą, Meksykiem i USA, przyniósł stronie kanadyjskiej niewiele korzyści i zakonserwował kraj w roli dostawcy surowców, a nie twórcy innowacji - powiedziała ekspertka ds. porozumień handlowych, Kanadyjka Maude Barlow.

Dyskusje na temat: nafta