• Informacje na temat:

  nafta

Artykuły na temat: nafta
 • Trump: Możemy wycofać się z układu NAFTA

  Prezydent USA Donald Trump oświadczył w niedzielę, że Stany Zjednoczone mogą wycofać się z układu NAFTA. Po raz kolejny wezwał również Meksyk do sfinansowania budowy muru na granicy między oboma państwami.

 • Pierwsze spotkania Trumpa. Na celowniku NAFTA

  W drugim dniu na stanowisku prezydenta USA Donald Trump zapowiedział renegocjację porozumienia handlowego NAFTA i ogłosił, że pierwszym zagranicznym przywódcą, z którym się spotka, będzie premier Wielkie Brytanii Theresa May. Amerykański przywódca rozmawiał też telefonicznie z premierem Izraela.

 • Trump: Możemy wycofać się z układu NAFTA, to najgorsze porozumienie w historii

  Prezydent USA Donald Trump oświadczył w niedzielę, że Stany Zjednoczone mogą wycofać się z układu NAFTA. Po raz kolejny wezwał również Meksyk do sfinansowania budowy muru na granicy między oboma państwami.

 • Trump: Jeśli nie uzyskam dobrych warunków, USA wyjdą z układu NAFTA

  ...​Prezydent Donald Trump, który powiedział w środę, że USA nie wycofają się na razie z Północnoamerykańskiego Układu o Wolnym Handlu (NAFTA), ostrzegł w czwartek, że jeśli nie uzyska w ramach negocjacji z Kanadą i Meksykiem "dobrych warunków" porozumienia, USA wyjdą z układu.

 • Barlow: NAFTA, CETA, TTIP umacniają wielki biznes, osłabiają małe państwa

  Północnoamerykański Układ Wolnego Handlu (NAFTA), zawarty w latach 90. między Kanadą, Meksykiem i USA, przyniósł stronie kanadyjskiej niewiele korzyści i zakonserwował kraj w roli dostawcy surowców, a nie twórcy innowacji - powiedziała ekspertka ds. porozumień handlowych, Kanadyjka Maude Barlow.

 • Śląsk - Nafta Lendava 7:0 w sparingu

  Przebywający na zgrupowaniu w Chorwacji piłkarze Śląska Wrocław pokonali w czwartkowym sparingu słoweński zespół Nafta Lendava 7:0 (1:0). Było to piąte i zarazem ostatnie spotkanie kontrolne wrocławian przed spotkaniami w Lidze Europejskiej.

 • Bo ta nafta nie jest moja

  W roku 1975 Jan Kelus napisał piosenkę o Jacku Staszelisie, przyjacielu, który szedł do ludowego wojska. Wielu z nas, a zwłaszcza ci w wieku poborowym, szczególnie upodobało sobie zwrotkę: Boże pozwól bym potrafił Gdy ojczyzna mnie zawoła Zamiast piersi wypiąć dupę Bo ta nafta nie jest moja...

 • Nafta Polska: Inwestor pilnie poszukiwany

  Nafta Polska poszukuje w imieniu Skarbu Państwa inwestora lub inwestorów dla trzech spółek chemicznych: Azotów Tarnów, Ciechu i ZAK-u. W piątek zaprosiła potencjalnych nabywców do negocjacji - pisze "Parkiet".

 • Stany Zjednoczone i Wielka Brytania zagarną lwią część bogactw naftowych Iraku. Umożliwi to nowa ustawa, która wkrótce będzie poddana pod głosowanie w irackim parlamencie - pisze brytyjski "The Independent on Sunday".

 • Meksykański minister: Nigdy nie zapłacimy za mur prezydenta Trumpa

  Meksyk nigdy nie zapłaci za budowę muru na granicy z USA - powtórzył w czwartek na Twitterze minister gospodarki tego kraju po tym jak Donald Trump powiedział wywiadzie prasowym, że Meksyk może zapłacić za mur "pośrednio", poprzez zmiany w układzie NAFTA.

Dyskusje na temat: nafta