• Informacje na temat:

  nagana sędziego

Artykuły na temat: nagana sędziego
 • Nagana dla byłego prezesa Sądu Okręgowego w Świdnicy

  ..."Nierzetelne wykazanie składników majątkowych jest poważnym naruszeniem powinności sędziego. Stanowi poważne przewinienie służbowe godzące w dobro wymiaru sprawiedliwości" - powiedział w uzasadnieniu(...) stwierdził wówczas, że doszło do popełnienia przewinienia służbowego, ale odstąpił od wymierzenia kary. Odwołania od wyroku złożył zarówno obrońca sędziego, który wnioskował o uniewinnienie, jak...

 • Nagana - to prawomocna już kara dyscyplinarna dla warszawskiego sędziego Jakuba I. za to, że używał wulgarnych słów przy policjantach i odmówił poddania się badaniom na alkomacie, gdy po spożyciu alkoholu dostał się na mecz w 2009 r. na Stadionie Śląskim.

 • ...- Nagana - to prawomocna już kara dyscyplinarna dla warszawskiego sędziego Jakuba I. za to, że używał wulgarnych słów przy policjantach i odmówił poddania się badaniom na alkomacie, gdy po spożyciu alkoholu dostał się na mecz w 2009 r. na Stadionie Śląskim.

 • ...najsurowszej z możliwych dla sędziego kar - czyli złożenia z urzędu sędziego - przestrzegała sędzia Skowrońska-Bocian. Kary dyscyplinarne dla sędziego - to w kolejności: upomnienie, nagana(...) i prokuratury nie licuje z godnością sędziego. Jej działania uznali za pieniactwo, które nie przystoi sędziemu. Obrońca sędzi wnosił o uznanie jej za niewinną; przekonywał, że jest to "zadawniony spór...

 • Prezes sądu skierowała wniosek dotyczący sędziego Żurka do rzecznika dyscyplinarnego

  Prezes Sądu Okręgowego w Krakowie Dagmara Pawełczyk-Woicka skierowała w piątek do rzecznika dyscyplinarnego przy Sądzie Apelacyjnym wniosek o wszczęcie czynności wyjaśniających wobec sędziego Waldemara Żurka.

 • Komisja przyjęła poprawki dot. wygaszania mandatu sędziego

  Komisja ustawodawcza przyjęła poprawki do nowelizacji ustawy o TK, autorstwa PiS, w myśl których Zgromadzenie Ogólne TK nie będzie stwierdzało wygaśnięcia mandatu sędziego TK, tylko przygotowywało do Sejmu wniosek o wygaśnięcie mandatu sędziego.

 • Poprawki PiS ws. wygaszania mandatu sędziego TK przyjęte przez komisję ustawodawczą

  Komisja ustawodawcza przyjęła część poprawek do nowelizacji ustawy o TK, autorstwa PiS. Zgodnie z nimi Zgromadzenie Ogólne TK nie będzie stwierdzało wygaśnięcia mandatu sędziego TK, tylko przygotowywało do Sejmu wniosek o wygaśnięcie dokumentu.

 • Sędzia ukarana za niedokładne zbadanie sprawy

  ...od Skarbu Państwa. Wydalenie z zawodu to najostrzejsza kara dyscyplinarna dla sędziego. Inne kary to: upomnienie, nagana, przeniesienie na inne stanowisko lub do innego sądu. Orzeczenie sądu(...) najmniejszych przeszkód przewidzieć cel działania stron ugody, jej sprzeczność z przepisami prawa. Mamy do czynienia z rażącym niedbalstwem po stronie sędziego. Nie znaleźliśmy w istocie żadnych okoliczności...

 • Poświadczyła prawdziwość sfałszowanego weksla, będzie sędzią Trybunału Konstytucyjnego. Lidia Bagińska, wybrana z rekomendacji Samoobrony, ma dziś zostać zaprzysiężona na sędziego Trybunału Konstytucyjnego.

 • Sędzia Tuleya zmienił zdanie. Nie będzie zawiadomienia o przestępstwie

  ...orzeczenia przysługuje zażalenie do trzyosobowego składu Sądu Najwyższego - ten wyrok jest ostateczny. Możliwe do orzeczenia przez sąd kary dyscyplinarne dla sędziego to w kolejności: upomnienie, nagana(...) największego stalinizmu" - dodał sąd. "Tuleya nie naruszył prawa" PiS i SP chcą, by poniósł on za to odpowiedzialność dyscyplinarną, a nawet karną. PO i SLD bronią sędziego i mówią, że jest celem...

Dyskusje na temat: nagana sędziego