• Informacje na temat:

  nagasaki

Artykuły na temat: nagasaki
 • Japończycy uczcili ofiary bomby atomowej zrzuconej na Nagasaki

  Japonia uczciła pamięć ofiar bomby atomowej zrzuconej przez USA na Nagasaki. W 71. rocznicę tego wydarzenia burmistrz Nagasaki wezwał wspólnotę międzynarodową, by czerpała ze "wspólnej mądrości", żeby na świecie nie było broni nuklearnej.

 • Nagasaki: Uczczono pamięć ofiar bomby atomowej

  W Nagasaki uczczono w niedzielę pamięć tysięcy ofiar amerykańskiej bomby atomowej, zrzuconej na to miasto 70 lat temu. Przemawiając w Parku Pokoju burmistrz Nagasaki Tomisa Taue powiedział, że Japonia nie powinna nigdy odejść od zasady pacyfizmu.

 • Rocznica ataku na Nagasaki. Burmistrz ostrzega przed użyciem broni atomowej

  Burmistrz japońskiego miasta Nagasaki ostrzegł w czasie 72. rocznicy zrzucenia przez USA bomby atomowej przed groźbą kolejnego ataku. Odniósł się do możliwości użycia broni jądrowej w okresie narastających napięć między Stanami Zjednoczonymi a Koreą Północną.

 • Zmarł Sumiteru Taniguchi, ocalały po zrzuceniu bomby na Nagasaki

  W wieku 88 lat zmarł Japończyk Sumiteru Taniguchi, który ocalał po zrzuceniu przez USA 9 sierpnia 1945 roku bomby atomowej na Nagasaki - poinformowała rada skupiająca takie osoby. Zdjęcie jego poparzonych pleców obiegło cały świat. Miał raka dwunastnicy.

 • Jako jeniec wojenny przeżył bombardowanie atomowe Nagasaki. Dziś ma 95 lat

  ...95-letni Holender, były jeniec wojenny, który był w Nagasaki w momencie zrzucenia przez Amerykanów bomby atomowej na to miasto, otrzyma od rządu Japonii odszkodowanie w wysokości 1,1 mln jenów (8800 euro) - poinformował jego adwokat.

 • Burmistrz Nagasaki zastrzelony

  Itcho Ito, burmistrz miasta Nagasaki w Japonii umarł dzisiaj z powodu dwukrotnego postrzału. Policja twierdzi, że strzelał członek mafii.

 • Burmistrz Nagasaki za zakazem broni atomowej

  Burmistrz Nagasaki zaapelował w niedzielę, podczas uroczystości w 64. rocznicę amerykańskiego ataku nuklearnego na to miasto, o światowy zakaz broni atomowej.

 • Nagasaki - 62 lata po tragedii

  Podczas obchodów przypadającej w czwartek 62. rocznicy zrzucenia bomby atomowej na Nagasaki, burmistrz miasta Tomihisa Taue ostrzegł, że świat stoi w obliczu kryzysu związanego z rozprzestrzenianiem broni atomowej.

 • Nagasaki: Uczczono pamięć ofiar bomby atomowej

  Trzy dni po Hiroszimie także drugie japońskie miasto, Nagasaki, uczciło w poniedziałek pamięć ofiar amerykańskiej bomby atomowej sprzed 65 lat. Zginęło wówczas ponad 70 tysięcy ludzi.

 • Nagasaki: 67. rocznica zrzucenia bomby atomowej

  Do zmiany polityki energetycznej Japonii wezwał w czwartek burmistrz Nagasaki Tomihisa Taue podczas uroczystości upamiętniających 67. rocznicę zrzucenia na to miasto amerykańskiej bomby atomowej. W obchodach wzięły udział tysiące ludzi.

Zdjęcia na temat: nagasaki