• Informacje na temat:

  nagroda nobla

Artykuły na temat: nagroda nobla
 • Zreformować Nagrody Nobla?

  Czy naukowe Nagrody Nobla stały się już przeżytkiem i przynoszą nauce więcej szkody niż pożytku? Czy trzeba byłoby przemyśleć zasady ich przyznawania? Takie kontrowersyjne tezy prezentują w tych dniach naukowcy różnych specjalności. To kolejny problem z Noblami po tym, jak w ubiegłym tygodniu poinformowano o aferze związanej z ujawnieniem nazwisk siedmiu laureatów w dziedzinie literatury jeszcze...

 • Szwecja: Wzrośnie wartość Nagrody Nobla

  Wartość pieniężna Nagrody Nobla wzrośnie w tym roku o milion koron (104 tys. euro) - podała w poniedziałek Fundacja Noblowska, tłumacząc podwyżkę "ustabilizowaniem" swoich funduszy.

 • W tym roku możemy nie poznać laureata literackiej Nagrody Nobla. Powodem takiej decyzji miałby być kryzys w przyznającej ją Akademii Szwedzkiej, związany m.in. z przeciekami - wynika ze źródła, na które powołuje się Szwedzkie Radio.

 • Przyznano Literacką Nagrodę Nobla

  Tegoroczna Literacka Nagroda Nobla powędrowała do Boba Dylana za "tworzenie nowych form poetyckiej ekspresji w ramach wielkiej tradycji amerykańskiej pieśni". Bob Dylan to amerykański piosenkarz, kompozytor, autor tekstów, pisarz i poeta.

 • Kto dostanie nagrodę Nobla? Szwedzi spekulują

  ...​Przed rozpoczynającym się w poniedziałek tygodniem noblowskim szwedzkie media oraz eksperci spekulują, kto i za jakie osiągnięcia może otrzymać nagrodę Nobla w dziedzinie medycyny, fizyki, chemii oraz Pokojową Nagrodę Nobla.

 • Inicjatywa Polki nominowana do Pokojowej Nagrody Nobla

  Civil March For Aleppo, marsz zainicjowany przez pochodzącą z Polski Annę Alboth, został nominowany do tegorocznej Pokojowej Nagrody Nobla.

 • Piękny gest laureata Pokojowej Nagrody Nobla

  Prezydent Kolumbii Juan Manuel Santos, laureat tegorocznej Pokojowej Nagrody Nobla, zapowiedział w niedzielę, że pieniądze z tej nagrody - ponad 900 tys. dolarów - przekaże ofiarom wojny domowej w swoim kraju.

 • Kto otrzyma Nagrodę Nobla w dziedzinie literatury?

  O godz. 13.0.00 poznamy nazwisko tegorocznego laureata Nagrody Nobla w dziedzinie literatury. Werdykt ogłosi w Sztokholmie Akademia Szwedzka. Jednym z faworytów wielu gazet jest japoński eseista Haruki Murakami.

 • Norwegia: Przedstawicielki ICAN odebrały Pokojową Nagrodę Nobla

  Szefowa Międzynarodowej Kampanii na rzecz Zniesienia Broni Nuklearnej (ICAN) Szwedka Beatrice Fihn oraz Japonka Setsuko Thurlow, która przeżyła zrzucenie bomby atomowej, odebrały w niedzielę w Oslo Pokojową Nagrodę Nobla.

 • W Oslo przedstawicielki ICAN odebrały Pokojową Nagrodę Nobla

  Szefowa Międzynarodowej Kampanii na rzecz Zniesienia Broni Nuklearnej (ICAN) Szwedka Beatrice Fihn oraz Japonka Setsuko Thurlow, która przeżyła zrzucenie bomby atomowej, odebrały w Oslo Pokojową Nagrodę Nobla.

Zdjęcia na temat: nagroda nobla
 • Uroczysty bankiet po wręczeniu Nagród Nobla
 • Uroczysty bankiet po wręczeniu Nagród Nobla
 • Uroczysty bankiet po wręczeniu Nagród Nobla
Wideo na temat: nagroda nobla
 • Polka z Hollywood: Oscar to filmowa nagroda Nobla

  "Oscar jest filmową nagrodą Nobla, ale przede wszystkim jest maszynką do robienia pieniędzy" - tak o nagrodach Amerykańskiej Akademii Filmowej opowiada Polka Yola Czaderska-Hayek, pochodząca z Polski i mieszkająca w Hollywood autorka książek na temat amerykańskiego show-biznesu. "Jednym z dużych problemów Akademii jest to, jak ściągnąć aktorów na Oscary" - zdradza.

 • Pokojowy Nobel dla Merkel? "Za sprawę uchodźców trudno dawać Nobla"

  "Uważam, że pokojowego Nobla można otrzymać za bardzo konkretne osiągnięcia osobiste. W tej chwili za sprawę uchodźców trudno jest dawać nagrodę Nobla, ale to nie ja będę decydował" - mówi gość Kontrwywiadu RMF FM wiceszef MSZ Rafał Trzaskowski pytany przez słuchaczy o pokojową nagrodę Nobla dla Angeli Merkel. "Jeżeli laureatami Nobla są tacy ludzie, jak Lech Wałęsa, czyli ludzie, którzy

 • Literacki nobel wybrany!

  Literacki Nobel wybrany ... losowo. "Niewidzialna ręka" wyciągnęła książkę kandydata w studiu porannych Faktów RMF FM. To nasz przypadkowy (aleatoryczny) wybór z grona literatów typowanych do Nagrody. Zobaczcie na filmie jak to zorganizowaliśmy. Jeśli ktoś poczuł się oszukany tytułem, to przepraszamy! Przypominamy jednak, że tegoroczny literacki noblista faktycznie został już wybrany, tylko jego nazwisko sekretarz Akademii Szwedzkiej ogłosi dziś o trzynastej. Zanim to nastąpi zapraszamy Was...

Dyskusje na temat: nagroda nobla