• Informacje na temat:

  nagrody literackie

Artykuły na temat: nagrody literackie
 • Marcin Wicha laureatem Nagrody Literackiej Nike

  .... Nike to nagroda za najlepszą książkę roku. W konkursie startować mogą wszystkie gatunki literackie. Zwycięzca otrzymuje 100 tys. zł i statuetkę. Fundatorami Nike są "Gazeta Wyborcza" i Fundacja Agory. Wśród dotychczasowych laureatów nagrody są m.in. Wiesław Myśliwski, Jarosław Marek Rymkiewicz, Czesław Miłosz, Dorota Masłowska, Olga Tokarczuk, Jerzy Pilch. 

 • Marcin Wicha laureatem Nagrody Literackiej Nike

  Marcin Wicha został laureatem Nagrody Literackiej Nike. Wyróżniono go za książkę "Rzeczy, których nie wyrzuciłem". Wicha wygrał też w głosowaniu czytelników "Gazety Wyborczej".

 • ​Ogłoszono nominacje do Nagrody Literackiej Nike

  Tytuły 20 książek, które w tym roku nominowane zostały do Literackiej Nagrody Nike ogłoszono w czwartek, pierwszego dnia Warszawskich Targów Książki. Finalistów nagrody poznamy we wrześniu, a laureata - w pierwszą niedzielę października.

 • W tym roku przyznane zostaną dwie literackie Nagrody Nobla

  W tym roku jesienią przyznane zostaną dwie literackie Nagrody Nobla - jedna za 2019 rok oraz druga, zaległa, za 2018 rok - poinformowała we wtorek odpowiedzialna za wybór laureatów Akademia Szwedzka.

 • W tym roku zostaną przyznane dwie literackie Nagrody Nobla

  W tym roku jesienią przyznane zostaną dwie literackie Nagrody Nobla - jedna za 2019 rok oraz druga, zaległa, za 2018 rok - poinformowała odpowiedzialna za wybór laureatów Akademia Szwedzka.

 • Cezary Łazarewicz laureatem Literackiej Nagrody Nike

  Cezary Łazarewicz, autor reportażu "Żeby nie było śladów" został tegorocznym laureatem Literackiej Nagrody Nike. Uroczystość wręczenia nagrody odbyła się w niedzielę w Bibliotece Uniwersytetu Warszawskiego. Przewodniczący jury Tomasz Fijałkowski podkreślił, że lektura "wybitnej literacko" książki Łazarewicza to "niełatwe doświadczenie". "Poraża obraz ogromnej machiny państwa" - mówił.

 • ​Ogłoszono nominacje do Nagrody Literackiej Nike

  Wśród 20 książek nominowanych w tym roku do Literackiej Nagrody Nike dominuje literatura faktu. O nagrodę ubiega się siedem tomów reportaży, tom wspomnień, pięć tomików wierszy, pięć powieści i dwa tomy esejów.

 • Literacki Booker. Filmowa Palma. Operowy Oscar. Polacy z nagrodami!

  ...​Polscy artyści zbierają prestiżowe nagrody. We wtorek 22 maja w Londynie literacki Booker trafił do pisarki Olgi Tokarczuk. W sobotę 19 maja w Cannes filmową Palmę za reżyserię "Zimnej wojny" otrzymał Paweł Pawlikowski. A w kwietniu w Londynie śpiewak Piotr Beczała i reżyser Mariusz Treliński otrzymali operowe Oscary International Opera Awards.

 • Nagroda Literacka Gdynia

  Tegoroczna edycja Nagrody Literackiej Gdynia wchodzi w swoje apogeum. Już 12 i 13 czerwca miłośnicy współczesnej literatury polskiej spotkają się po raz drugi na festiwalu "Literaturomanie", czyli najlepszej okazji do obcowania ze znakomitymi pisarzami, poetami oraz krytykami.

 • Niegodziwość pana Arnaulta zniszczyła literackiego Nobla

  ...​Zwykle tego dnia, w pierwszy czwartek października, o godzinie 13:00 w drzwiach Sali Giełdy w Akademii Szwedzkiej w Sztokholmie stawał sekretarz Akademii. Otwierał teczkę i ogłaszał nazwisko laureata Nagrody Nobla w dziedzinie literatury. W tym roku drzwi pozostaną zamknięte, bo po raz pierwszy od 75. lat nie będzie Nobla z literatury.

Zdjęcia na temat: nagrody literackie
 • Uroczysty bankiet po wręczeniu Nagród Nobla
 • Uroczysty bankiet po wręczeniu Nagród Nobla
 • Janusz Głowacki
Wideo na temat: nagrody literackie
 • Literacki nobel wybrany!

  Literacki Nobel wybrany ... losowo. "Niewidzialna ręka" wyciągnęła książkę kandydata w studiu porannych Faktów RMF FM. To nasz przypadkowy (aleatoryczny) wybór z grona literatów typowanych do Nagrody. Zobaczcie na filmie jak to zorganizowaliśmy. Jeśli ktoś poczuł się oszukany tytułem, to przepraszamy! Przypominamy jednak, że tegoroczny literacki noblista faktycznie został już wybrany, tylko jego

 • Michał Rusinek: W 2013 r. pierwsza nagroda im. Szymborskiej, jedno wielkie "ta dam"

  Wisława Szymborska zostawiła swojej fundacji 3,5 miliona złotych. Z odsetek od tych pieniędzy już w 2013 roku przyznana zostanie, po raz pierwszy, nagroda literacka jej imienia - mówi gość Kontrwywiadu RMF FM, wykonawca testamentu noblistki Michał Rusinek. Trwają rozmowy z jednym z banków, który mam nadzieję, będzie nie tylko skarbonką, ale swego rodzaju partnerem fundacji i nagrody - dodaje

 • "Miłość dobrej kobiety" i nastroje polskich piłkarzy...

  "Miłość dobrej kobiety", "Dziewczęta i kobiety", "Za kogo ty się uważasz". W popołudniowych Faktach RMF FM sprawdzimy, które tytuły Alice Munro, laureatki literackiej Nagrody Nobla 2013, są dostępne w księgarniach i jak się sprzedają. Nasz wysłannik na Ukrainę opowie także o nastrojach wśród piłkarzy przed meczem z Ukrainą. Poza tym m.in. o tym dlaczego zrywane są jeszcze świeże ścieżki rowerowe

Dyskusje na temat: nagrody literackie