• Informacje na temat:

  nagrody literackie

Artykuły na temat: nagrody literackie
 • Cezary Łazarewicz laureatem Literackiej Nagrody Nike

  Cezary Łazarewicz, autor reportażu "Żeby nie było śladów" został tegorocznym laureatem Literackiej Nagrody Nike. Uroczystość wręczenia nagrody odbyła się w niedzielę w Bibliotece Uniwersytetu Warszawskiego. Przewodniczący jury Tomasz Fijałkowski podkreślił, że lektura "wybitnej literacko" książki Łazarewicza to "niełatwe doświadczenie". "Poraża obraz ogromnej machiny państwa" - mówił.

 • ​Ogłoszono nominacje do Nagrody Literackiej Nike

  Wśród 20 książek nominowanych w tym roku do Literackiej Nagrody Nike dominuje literatura faktu. O nagrodę ubiega się siedem tomów reportaży, tom wspomnień, pięć tomików wierszy, pięć powieści i dwa tomy esejów.

 • Nagroda Literacka Gdynia

  Tegoroczna edycja Nagrody Literackiej Gdynia wchodzi w swoje apogeum. Już 12 i 13 czerwca miłośnicy współczesnej literatury polskiej spotkają się po raz drugi na festiwalu "Literaturomanie", czyli najlepszej okazji do obcowania ze znakomitymi pisarzami, poetami oraz krytykami.

 • W finałowej siódemce książek nominowanych do literackiej nagrody Nike znalazły się cztery powieści, dwa tomiki wierszy i autobiografia. Laureata poznamy 5 października.

 • Józef Hen, pisarz, publicysta, dramaturg, scenarzysta i reportażysta znalazł się wśród laureatów drugiej edycji Nagrody Literackiej Miasta Stołecznego Warszawy. Uhonorowano go jako "warszawskiego twórcę".

 • Oates, Grossman, Handke? Dziś poznamy laureata literackiego Nobla

  Dziś poznamy laureata literackiej nagrody Nobla, która jest przyznawana od 116 lat. Cztery razy wyróżniono nią dwie osoby jednocześnie, a siedem razy w ogóle nie wyłoniono laureata. Wśród 113 nagrodzonych pisarzy znalazło się 14 kobiet.

 • Marian Pilot laureatem Literackiej Nagrody Nike

  Marian Pilot został tegorocznym laureatem literackiej nagrody Nike za powieść "Pióropusz". Wręczenie nagrody odbyło się w niedzielę wieczorem w bibliotece Uniwersytetu Warszawskiego.

 • Laureatka literackiej nagrody Nobla odwiedzi Polskę

  Herta Mueller, laureatka literackiej nagrody Nobla, odwiedzi Polskę. Dwukrotnie spotka się z czytelnikami: 17 kwietnia w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha w Krakowie i 19 kwietnia podczas festiwalu Europejski Port Literacki we Wrocławiu.

 • 12. Edycja Nagrody Literackiej Nike

  W finałowej siódemce artystów nominowanych w 12. edycji Nagrody Literackiej Nike znaleźli się Olga Tokarczuk za powieść "Bieguni" oraz Krzysztof Varga za "Nagrobek z lastryko".

 • Znamy laureata literackiej Nagrody Nobla

  Brytyjczyk japońskiego pochodzenia Kazuo Ishiguro został laureatem literackiej Nagrody Nobla w 2017 roku. Laureata ogłosiła w Sztokholmie Szwedzka Akademia.

Zdjęcia na temat: nagrody literackie
 • Uroczysty bankiet po wręczeniu Nagród Nobla
 • Uroczysty bankiet po wręczeniu Nagród Nobla
 • Janusz Głowacki
Wideo na temat: nagrody literackie
 • Literacki nobel wybrany!

  Literacki Nobel wybrany ... losowo. "Niewidzialna ręka" wyciągnęła książkę kandydata w studiu porannych Faktów RMF FM. To nasz przypadkowy (aleatoryczny) wybór z grona literatów typowanych do Nagrody. Zobaczcie na filmie jak to zorganizowaliśmy. Jeśli ktoś poczuł się oszukany tytułem, to przepraszamy! Przypominamy jednak, że tegoroczny literacki noblista faktycznie został już wybrany, tylko jego

 • Michał Rusinek: W 2013 r. pierwsza nagroda im. Szymborskiej, jedno wielkie "ta dam"

  Wisława Szymborska zostawiła swojej fundacji 3,5 miliona złotych. Z odsetek od tych pieniędzy już w 2013 roku przyznana zostanie, po raz pierwszy, nagroda literacka jej imienia - mówi gość Kontrwywiadu RMF FM, wykonawca testamentu noblistki Michał Rusinek. Trwają rozmowy z jednym z banków, który mam nadzieję, będzie nie tylko skarbonką, ale swego rodzaju partnerem fundacji i nagrody - dodaje

 • "Miłość dobrej kobiety" i nastroje polskich piłkarzy...

  "Miłość dobrej kobiety", "Dziewczęta i kobiety", "Za kogo ty się uważasz". W popołudniowych Faktach RMF FM sprawdzimy, które tytuły Alice Munro, laureatki literackiej Nagrody Nobla 2013, są dostępne w księgarniach i jak się sprzedają. Nasz wysłannik na Ukrainę opowie także o nastrojach wśród piłkarzy przed meczem z Ukrainą. Poza tym m.in. o tym dlaczego zrywane są jeszcze świeże ścieżki rowerowe

Dyskusje na temat: nagrody literackie