• Informacje na temat:

  najwyższa izba kontroli

Artykuły na temat: najwyższa izba kontroli
 • Najwyższa Izba Kontroli skontroluje Biuro Ochrony Rządu

  W połowie maja NIK rozpocznie kontrolę dot. przeciwdziałania terroryzmowi i zwalczania zagrożeń terrorystycznych. Podczas kontroli sprawdzone zostaną m.in. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, Rządowe Centrum Bezpieczeństwa, Komenda Główna Policji i Biuro Ochrony Rządu.

 • Najwyższa Izba Kontroli: Nieprawidłowości dot. lotniska w Modlinie

  ...: inspektorzy nie zawsze byli obecni na miejscu budowy, brakowało reakcji na zgłaszane usterki, wadliwie prowadzono dokumentację budowlaną" - ocenia Izba. Podkreślono, że nadzór nad przebiegiem procesu...

 • ​Prezydent mianuje, Izba Kontroli Nadzwyczajnej rusza

  Izba Kontroli Nadzwyczajnej Sądu Najwyższego ma już tymczasowego prezesa. Prezydent powołał na to stanowisko sędziego Dariusza Czajkowskiego, który odebrał dziś formalne postanowienie w tej sprawie. Istniejąca od lipca tylko na papierze Izba wreszcie będzie mogła zacząć prace.

 • Warszawski szpital kliniczny przy ulicy Banacha sporo przepłacił za sprzęt do transportu i dystrybucji leków. Jak ustalili inspektorzy Najwyższej Izby Kontroli - za identyczne urządzenia klinika w Lublinie zapłaciła o 60 procent mniej.

 • Nowa izba Sądu Najwyższego wydała pierwsze orzeczenia

  ...​W nowopowstałej Izbie Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych Sądu Najwyższego zapadły pierwsze orzeczenia - dowiedziała się PAP w biurze prasowym SN. Postanowienia Izby Kontroli dotyczą skarg na uchwały Państwowej Komisji Wyborczej.

 • Nowa izba Sądu Najwyższego wydała pierwsze orzeczenia

  W nowo powstałej Izbie Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych Sądu Najwyższego zapadły pierwsze orzeczenia - dowiedziała się PAP w biurze prasowym SN. Postanowienia Izby Kontroli dotyczą skarg na uchwały Państwowej Komisji Wyborczej.

 • Sąd Najwyższy nie chce u siebie nowych izb

  Nie ma żadnych podstaw, by Izba Dyscyplinarna i Izba Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych znajdowały się w budynku Sądu Najwyższego przy placu Krasińskich - pisze w opinii do prezydenckiego projektu regulaminu SN jego Pierwsza Prezes prof. Małgorzata Gersdorf. Sąd Najwyższy wystąpił do ministra infrastruktury o wskazanie obiektu, który mógłby być wykorzystany na potrzeby dwóch nowo...

 • ​Nowa izba Sądu Najwyższego unieruchomiona na starcie

  Kolejne problemy w Sądzie Najwyższym - obsadzona kilka dni temu Izba Kontroli Nadzwyczajnej nie może zacząć działać, bo nie ma sędziego kierującego jej pracami. Jego z kolei nie ma jak wskazać, bo ustawodawca nie przewidział, kto i w jaki sposób miałby pełnić tę rolę. O luce w prawie ostrzegaliśmy kilka miesięcy temu. Możliwa jest kolejna nowelizacja ustawy o SN.

 • ​RMF: Nowa izba Sądu Najwyższego unieruchomiona na starcie

  Kolejne problemy w Sądzie Najwyższym - obsadzona kilka dni temu Izba Kontroli Nadzwyczajnej nie może zacząć działać, bo nie ma sędziego kierującego jej pracami - informuje reporter RMF FM. Jego z kolei nie ma jak wskazać, bo ustawodawca nie przewidział, kto i w jaki sposób miałby pełnić tę rolę. O luce w prawie RMF pisał już kilka miesięcy temu. Możliwa jest kolejna nowelizacja ustawy o SN.

 • Sąd Najwyższy: Kłopoty z izbami i... pokojami

  W siedzibie Sądu Najwyższego trwa inwentaryzacja pomieszczeń w poszukiwaniu miejsc dla kilkudziesięciu nowych sędziów. Wciąż niedziałające Izby Dyscyplinarna i Kontroli Nadzwyczajnej mają dodatkowe problemy - przez niejasne przepisy nie wiadomo, w jaki sposób mogłyby zacząć działać.

Wideo na temat: najwyższa izba kontroli
 • Fotoradary do kontroli. Zbyt często zamiast bezpieczeństwu służą budżetom gmin

  "Najwyższa Izba Kontroli zajmie się fotoradarami" - zapowiedział szef NIK Krzysztof Kwiatkowski. "Plan kontroli jest już przygotowany"- ujawnił gość Krzysztofa Ziemca w RMF FM. Kwiatkowski wyjaśnił, że Izba szczególnie chce sprawdzić usytuowanie fotoradarów. "Czy jest prawdą, że duża część usytuowania fotoradarów wcale nie jest uwarunkowana podniesieniem bezpieczeństwa kierowców i pasażerów

 • Prezes NIK zapowiada kontrole w polskich kolejach

  Najwyższa Izba Kontroli zbada polskie koleje. O decyzji w tej sprawie poinformował prezes NIK, Jacek Jezierski. Kontrolerzy zbadają procedury zarządzania bezpieczeństwem i systemy sterowania ruchem. W kwietniu rozpocznie się zaplanowana już w ubiegłym roku kontrola inwestycji strukturalnych w przedsiębiorstwie PKP Polskie Linie Kolejowe SA.

 • NIK: Opóźnione inwestycje na Euro 2012

  Polskie inwestycje na Euro 2012 mogą nie zostać wykonane w terminie - alarmuje Najwyższa Izba Kontroli. Rzecznik NIK Paweł Biedziak wskazuje na problemy w sektorach kolejowym, drogowym i przy budowie stadionów.

Dyskusje na temat: najwyższa izba kontroli