• Informacje na temat:

  najwyższy trybunał narodowy

Artykuły na temat: najwyższy trybunał narodowy
 • 70 lat temu Trybunał Narodowy skazał na śmierć komendanta Auschwitz

  ...70 lat temu, 2 kwietnia 1947 roku Najwyższy Trybunał Narodowy w Warszawie skazał na karę śmierci Rudolfa Hoessa – nazistowskiego zbrodniarza, komendanta niemieckiego obozu KL Auschwitz. Wyrok przez powieszenie wykonano w Oświęcimiu 16 kwietnia tego samego roku.

 • Sposób na Trybunał

  ...oko do społeczeństwa: wszystko jest pod kontrolą. Otóż nie jest. I najwyższy czas powiedzieć jednym i drugim: stop. Jeśli w Polsce rzeczywiście rządzi prawo, kryzys wokół Trybunału Konstytucyjnego(...) polskim państwie, taka negacja na dłuższą metę będzie samobójcza. Nie dajmy się nabrać na uspokajające uwagi ze strony rządzących, że trybunał Konstytucyjny nie jest aż tak ważny, by się nim...

 • Trybunał oxfordzki

  ...się w dowodzenie wyższości pierwszego nad drugim. Narastająca stronniczość mówcy była tak wyrazista, że z sali zadano w końcu kluczowe pytanie: Kogo pan reprezentuje? Rząd, czy Trybunał? Jedno(...) i w kraju. Jeśli bowiem osoba uznawana za sędziego Trybunału Konstytucyjnego bez skrępowania wyznaje, że reprezentuje zarówno rząd, jak autorytet Trybunału, to naturalne wydaje się pytanie, czy robi...

 • Sędziowie Trybunału Konstytucyjnego

  Naczelnej Rady Adwokackiej, wiceprzewodniczący Trybunału Stanu. Prowadził własną praktykę adwokacką w Warszawie. Odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski.

 • Czechy pozwały Słowację do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka

  Najwyższy.

 • KOD manifestował poparcie dla Trybunału Konstytucyjnego

  Pod siedzibą Trybunału Konstytucyjnego zwolennicy i działacze Komitetu Obrony Demokracji manifestowali swoje poparcie dla tej instytucji. Zgromadzeni z satysfakcją przyjęli orzeczenie Trybunału o niekonstytucyjności kilkunastu przepisów nowej ustawy o TK.

 • Spiegel o Polsce: Pucz w Sądzie Najwyższym

  Rząd PiS nic sobie nie robi z ostrzeżeń Unii Europejskiej licząc na to, że Wspólnota nadal będzie okazywać bezradność wobec działań narodowych konserwatystów w Polsce. To irytujące – uważa „Der Spiegel”.

 • Spór o Sąd Najwyższy w Sejmie

  Po wtorkowej awanturze w Sejmie i emocjonalnym przemówieniu prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, w środę o godz. 10.00 Sejm wznowił obrady. Posłowie zadecydowali o skierowaniu projektu ustawy o Sądzie Najwyższym do prac w komisji sprawiedliwości. Protesty przeciw reformie sądownictwa trwają w Warszawie i innych miastach Polski. Zapraszamy do śledzenia naszej relacji na żywo.

 • Historyczny wynik Trybunału Sprawiedliwości UE korzystny dla Polski

  Polska należy do najczęściej pozywanych przez korporacje państw na świecie. Mowa o postępowaniach przed sądami arbitrażowymi. Niedawny wyrok Trybunału Sprawiedliwości UE uznał taki sposób rozstrzygania sporów inwestycyjnych za niezgodny z unijnym prawem. O konsekwencjach tego historycznego wyroku opowiada prezes Prokuratorii Generalnej.

 • Sejm: Burzliwa debata o Sądzie Najwyższym

  ...1:17 Sejmowe korytarze pustoszeją. Za kilka godzin posłowie wznowią prace nad zmianami w SN. Protestujący przed Sejmem przerwali do środy rana protest przeciwko ustawie o Sądzie Najwyższym; część(...) o Sądzie Najwyższym autorstwa posłów PiS - powiedziała w Sejmie Kamila Gasiuk-Pihowicz (N). Jak dodała, będą one "służyły do dyskusji nad tym jak ma wyglądać polski wymiar sprawiedliwości". 1:04

Dyskusje na temat: najwyższy trybunał narodowy