• Informacje na temat:

  namibia

Artykuły na temat: namibia
 • Namibia chce reparacji za kolonializm. Kolejna runda rokowań

  Namibia domaga się bardzo wysokiej sumy odszkodowania za masakrę plemion Herero i Nama popełnioną przez niemieckich kolonialistów w epoce imperialnej. "Oczekiwania Namibii są znacznie wyższe niż to(...). Gdyby negocjacje zakończyły się pomyślnie, byłaby to wygrana dla obu stron", podkreśla Polenz. "Niemcy wówczas nie oczyściłyby swego sumienia, ale odczułyby ulgę i poprosiły o wybaczenie". Wtedy Namibia...

 • W Namibii policja ma zamiar sprawdzać, czy piesi są pod wpływem alkoholu. Ma to zmniejszyć liczbę groźnych wypadków drogowych.

 • Czaszki, naszyjniki i Afryka. "Kierunek Namibia"

  Naszyjniki afrykańskich plemion Himba i Herero, czaszki ssaków oraz wyniki badań związanych z poszukiwaniem w Afryce nowych gatunków owadów prezentowane są na wystawie "Kierunek Namibia" w Muzeum Górnośląskim w Bytomiu...

 • Niemcy chcą się przyznać do ludobójstwa w afrykańskiej Namibii

  ​Niemcy zamierzają uznać zbrodnie popełnione przez niemieckie oddziały kolonialne na początku XX wieku w Namibii za ludobójstwo. Ministerstwo spraw zagranicznych w Berlinie poinformowało, że prace nad wspólną deklaracją rządów i parlamentów obu krajów są w toku.

 • Samolot mozambickiego towarzystwa lotniczego LAM z 34 osobami na pokładzie, który zaginął w piątek prawdopodobnie wylądował awaryjnie na północy Namibii, w pobliżu granicy z Botswaną i Angolą - poinformował LAM. Nie wiadomo jaki jest los pasażerów i załogi.

 • ​Rachunek za kolonialną przeszłość

  Kamwanyah, wykładowca University of Namibia. Zresztą także rząd w Windhuku długo nie palił się do wysuwania roszczeń wobec Niemiec. Politycy o historii Namibii mówią niewiele, bo otworzyliby puszkę...

 • Atrapa bomby w walizce na lotnisku w Namibii

  W podejrzanej walizce, przechwyconej w środę na lotnisku w Windhuku w Namibii podczas załadunku samolotu do Monachium, była atrapa bomby - potwierdził niemiecki minister spraw wewnętrznych Thomas de Maiziere. - Ani przez chwilę nie było zagrożenia - podkreślił.

 • Ptak uderzył w samolot, rozrywając kadłub. Na pokładzie było ponad sto osób

  Ten lot mógł zakończyć się tragicznie dla 122 osób, będących na pokładzie samolotu afrykańskich linii Air Namibia. A wszystko przez sporej wielkości ptaka. Zwierzę wleciało w maszynę, rozrywając poszycie kadłuba u spodu samolotu. Na szczęście pilotowi udało się bezpiecznie wylądować.

 • Kłopoty słynnego sportowca. Przesłuchała go już policja i prokuratura

  ​Francuska prokuratura wszczęła postępowanie przeciwko doskonałemu niegdyś sprinterowi z Namibii Frankiemu Fredericksowi. Podejrzany jest o pasywną korupcję - poinformowała agencja AFP.

 • Nosorożec zaatakował samochód z turystami

  Zwiedzająca Park Narodowy Etosha w Namibii turystka zarejestrowała szarżę nosorożca na jeden z samochodów.

Zdjęcia na temat: namibia
Wideo na temat: namibia
 • Naukowcy odkryli nowy gatunek ssaka. Jest niewielkie, pokryte futerkiem i żywi się insektami

  Naukowcy odkryli nowy gatunek ssaka. Genetycznie zwierze przypomina skrzyżowanie małej antylopy i mrówkojada. Jest niewielkie, pokryte futerkiem i żywi się insektami oraz termitami. Nowo odkryte zwierzątko to nieznany do tej pory gatunek ryjkonosa. Zostało odkryte przypadkiem na pustyni w Namibii przez dr. Galena Rathbuna z Kalifornijskiej Akademii Nauk. - Zobaczyłem, że ten ryjkonos różni się od znanych mi przedstawicieli tego gatunku - mówi dr Rathbun. Żeby potwierdzić swoje przypuszczenie,...

Dyskusje na temat: namibia