• Informacje na temat:

  namibia

Artykuły na temat: namibia
 • W Namibii policja ma zamiar sprawdzać, czy piesi są pod wpływem alkoholu. Ma to zmniejszyć liczbę groźnych wypadków drogowych.

 • Czaszki, naszyjniki i Afryka. "Kierunek Namibia"

  Naszyjniki afrykańskich plemion Himba i Herero, czaszki ssaków oraz wyniki badań związanych z poszukiwaniem w Afryce nowych gatunków owadów prezentowane są na wystawie "Kierunek Namibia" w Muzeum Górnośląskim w Bytomiu...

 • Niemcy chcą się przyznać do ludobójstwa w afrykańskiej Namibii

  ​Niemcy zamierzają uznać zbrodnie popełnione przez niemieckie oddziały kolonialne na początku XX wieku w Namibii za ludobójstwo. Ministerstwo spraw zagranicznych w Berlinie poinformowało, że prace nad wspólną deklaracją rządów i parlamentów obu krajów są w toku.

 • Samolot mozambickiego towarzystwa lotniczego LAM z 34 osobami na pokładzie, który zaginął w piątek prawdopodobnie wylądował awaryjnie na północy Namibii, w pobliżu granicy z Botswaną i Angolą - poinformował LAM. Nie wiadomo jaki jest los pasażerów i załogi.

 • Atrapa bomby w walizce na lotnisku w Namibii

  W podejrzanej walizce, przechwyconej w środę na lotnisku w Windhuku w Namibii podczas załadunku samolotu do Monachium, była atrapa bomby - potwierdził niemiecki minister spraw wewnętrznych Thomas de Maiziere. - Ani przez chwilę nie było zagrożenia - podkreślił.

 • Ptak uderzył w samolot, rozrywając kadłub. Na pokładzie było ponad sto osób

  Ten lot mógł zakończyć się tragicznie dla 122 osób, będących na pokładzie samolotu afrykańskich linii Air Namibia. A wszystko przez sporej wielkości ptaka. Zwierzę wleciało w maszynę, rozrywając poszycie kadłuba u spodu samolotu. Na szczęście pilotowi udało się bezpiecznie wylądować.

 • Kłopoty słynnego sportowca. Przesłuchała go już policja i prokuratura

  ​Francuska prokuratura wszczęła postępowanie przeciwko doskonałemu niegdyś sprinterowi z Namibii Frankiemu Fredericksowi. Podejrzany jest o pasywną korupcję - poinformowała agencja AFP.

 • Nosorożec zaatakował samochód z turystami

  Zwiedzająca Park Narodowy Etosha w Namibii turystka zarejestrowała szarżę nosorożca na jeden z samochodów.

 • Odkryto nowe źródło wody w królestwie pustyń

  Martin Quinger. Woda kilka razy w roku Północna Namibia czerpie wodę z dwóch rzek, co ogranicza rozwój jej rolnictwa do obszarów położonych w ich pobliżu. Nowa warstwa wodonośna ma szansę to zmienić(...) wodnymi, zanim skończą się fundusze z Unii Europejskiej. Namibia to królestwo pustyń. Na niektórych obszarach woda pojawia się tylko kilka razy w roku.

 • Świecące uszy osiołków mają być sposobem pewnej organizacji obrony praw zwierząt na zmniejszenie liczby wypadków drogowych z udziałem osłów w Namibii.

Zdjęcia na temat: namibia
Wideo na temat: namibia
 • Naukowcy odkryli nowy gatunek ssaka. Jest niewielkie, pokryte futerkiem i żywi się insektami

  Naukowcy odkryli nowy gatunek ssaka. Genetycznie zwierze przypomina skrzyżowanie małej antylopy i mrówkojada. Jest niewielkie, pokryte futerkiem i żywi się insektami oraz termitami. Nowo odkryte zwierzątko to nieznany do tej pory gatunek ryjkonosa. Zostało odkryte przypadkiem na pustyni w Namibii przez dr. Galena Rathbuna z Kalifornijskiej Akademii Nauk. - Zobaczyłem, że ten ryjkonos różni się od znanych mi przedstawicieli tego gatunku - mówi dr Rathbun. Żeby potwierdzić swoje przypuszczenie,...

Dyskusje na temat: namibia