• Informacje na temat:

  namiot narodowy polski

Artykuły na temat: namiot narodowy polski
 • Narodowe czytanie "Trylogii" czas zacząć

  Narodowe czytanie to zainicjowana w 2012 roku ogólnopolska akcja publicznej lektury największych polskich dzieł literackich. Czytanie zostało nazwane "narodowym", aby podkreślić jego powszechny i egalitarny charakter. W poprzednich edycjach czytano dzieła Adama Mickiewicza i Aleksandra Fredry, w tym roku będzie to "Trylogia" Henryka Sienkiewicza.

 • Apele i marsze w całym kraju. W wielu miastach uczczono Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

  ...- podkreślił podczas uroczystości upamiętniających Żołnierzy Wyklętych minister obrony narodowej Antoni Macierewicz. Jego zdaniem 1 marca "jest dniem chwały Wojska Polskiego, jest być może w panteonie polskich świąt najważniejszy". We wtorek prezydent był też w siedzibie dawnego aresztu Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego przy ul. Rakowieckiej w Warszawie, gdzie powstać ma muzeum Żołnierzy...

 • Eksperymenty, pokazy i badacze z całego kraju - tak wyglądać ma otoczenie Stadionu Narodowego w Warszawie 15 czerwca. W poniedziałek ogłoszono, że Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik przez 5 lat odbywać się będzie wokół stadionu.

 • Spore kłopoty przy budowie Stadionu Narodowego

  ...głównego wykonawcy konsorcjum Alpine - Hydrobudowa Polska S.A. - PBG S.A. Na budowie ustawiono ponad 20 specjalnych ogrzewanych dużych namiotów, w których trwają prace. Codziennie pracuje ponad 100(...) - poinformował Zaręba. Montaż pierwszych elementów fasady Stadionu planowany jest na przełom marca i kwietnia tego roku. Stadion Narodowy jest budowany przez niemiecko-austriacko-polską grupę firm Alpine Bau...

 • ŚDM: Pawilon Polski czeka na pielgrzymów pod Wawelem

  ...„Polska wita!” wszystkich gości, którzy przyjechali do Krakowa na Światowe Dni Młodzieży. Pod tym hasłem, tuż przy Wawelu rozpoczął działalność Pawilon Polski. W naszpikowanych polskimi technologiami sferycznych namiotach Pawilonu, zobaczyć można najnowsze osiągnięcia polskiej nauki, kultury, gospodarki i rolnictwa.

 • ONZ przejmie kontrolę nad Stadionem Narodowym

  Przygotowania techniczne do szczytu klimatycznego, który odbędzie się na Stadionie Narodowym w Warszawie zostaną zakończone w piątek; od soboty obiekt zostanie przekazany ONZ - poinformował rzecznik resortu środowiska Paweł Mikusek.

 • ​Szef NATO deklaruje: Wzmacniamy obecność wojskową w Polsce

  Obecność w Polsce i krajach bałtyckich czterech wielonarodowych batalionów oznacza jasny komunikat, że atak na jednego sojusznika spowoduje reakcję całego Sojuszu - zapowiedział w Warszawie sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg,

 • Narodowy będzie miał swoje "spa". Na razie testuje je Gdańsk

  System do wzmacniania murawy trafi przed meczem polskiej kadry z Ukrainą na Stadion Narodowy w Warszawie. Już teraz testowany jest na stadionie PGE Arena. W Gdańsku mają nadzieję, że dzięki temu unikną wymiany murawy po piłkarskim sezonie.

 • "NATO może się spóźnić z pomocą dla Polski"

  Nasz kraj musi być przygotowany na scenariusza najbardziej kryzysowy, czyli wojny na dużą skalę, bo NATO może się mocno spóźnić z pomocą dla Polski – przekonywał podczas debaty "Stan siły obronnej RP" emerytowany generał dywizji Leon Komornicki.

 • "Szalone dni muzyki" wkrótce w Polsce

  ...z muzyką poważną. Do Polski festiwal zawitał po raz pierwszy w zeszłym roku. Pod hasłem "Chopin Open" uczczono obchody Roku Chopinowskiego. Przez trzy dni w 120 koncertach, które odbywały się w Teatrze Wielkim-Operze Narodowej, Teatrze Narodowym i w namiocie na Placu Teatralnym, wzięło udział 26 tys. osób. W festiwalu wzięli udział światowej sławy artyści, m.in: wokalistka Barbara Hendricks...