• Informacje na temat:

  napoleon ii

Artykuły na temat: napoleon ii
 • Statek Napoleona przetransportowany z Paryża do Bretanii

  Niezwykle skomplikowane przedsięwzięcie we Francji. Zabytkowy statek cesarza Napoleona przetransportowano drogą lądowa z Paryża do portu w Bretanii, gdzie poddany zostanie renowacji.

 • Napoleon powraca

  Z okazji 200 rocznicy oblężenia Twierdzy Koźle przez wojska Napoleona, miasto przygotowało cały szereg atrakcji. Uroczyste obchody zapowiadają się bardzo ciekawie. Oto program imprez zaplanowanych od 21 do 23 września.

 • Waterloo: Ostateczna porażka Napoleona

  ...18 czerwca 1815 roku w pobliżu belgijskiej miejscowości Waterloo połączone siły brytyjsko-prusko-niderlandzkie pokonały armię powracającego z wygnania Napoleona I Bonaparte. Bitwa zakończyła definitywnie karierę cesarza Francuzów i stała się symbolicznym końcem epoki napoleońskiej w Europie. Zapowiedzią zmierzchu dominacji francuskiej w Europie była przegrana Napoleona z Rosją w 1812 roku...

 • W Górowie Iławeckim poczujesz się jak Napoleon

  Górowem Iławeckim, bohaterem cyklu Twoje Miasto w RMF FM przed laty zachwycał się sam Napoleon Bonaparte.

 • Twoje Miasto: Pułtusk - Napoleon Bonaparte, polskie filmy i najdłuższy rynek w Europie!

  Twoim Miastem w Faktach RMF FM był Pułtusk - jedno z najstarszych miast na Mazowszu. Zajrzymy do kamienicy, w której ponad dwieście lat temu nocował Napoleon Bonaparte. Sprawdziliśmy, gdzie w Pułtusku można zobaczyć kamienne meteoryty z największego w dziejach świata deszczu meteorytów, który spadł właśnie w tej okolicy. Porozmawialiśmy też o kinie, bo w Pułtusku kręcono sceny między innymi do...

 • Napoleon chciał fortyfikować Bolesławiec!

  W Archiwum Armii Francuskiej pracownicy Muzeum Ceramiki odnaleźli prawdziwy rarytas. To mapa XIX-wiecznego Bolesławca, wykonana przez francuskiego inżyniera, według której żołnierze Napoleona mieli budować wojenne fortyfikacje.

 • Widowisko obserwowało ponad 2 tys. widzów. Inscenizacja bitwy trwała ponad godzinę, uczestniczyło w niej 220 żołnierzy. Z położonego na wzniesieniu szańca żołnierzy Napoleona ostrzeliwali Prusacy i Rosjanie (w ich rolę wcielili się Rosjanie, Białorusini i Polacy). Wojska na szańcu miały armaty, które strzelały z takim hukiem, że wielu widzów zatykało uszy. Na huk armat narzekał też Napoleon...

 • Kapelusz Napoleona sprzedany za prawie 2 miliony euro

  ...1 mln 884 tys. euro - taką cenę osiągnął na aukcji w podparyskim Fontainebleau kapelusz Napoleona. Cesarskie nakrycie głowy - jeden z 19 zachowanych charakterystycznych "pierogów" - kupił kolekcjoner z Korei Południowej.

 • Bitwa pod Waterloo, czyli 200 lat temu zakończyła się epoka Napoleona Bonaparte

  Dokładnie dwa wieki temu 18 czerwca 1815 roku w pobliżu belgijskiej miejscowości Waterloo połączone siły brytyjsko-prusko-niderlandzkie pokonały armię powracającego z wygnania Napoleona I Bonaparte. Bitwa ta definitywnie zakończyła karierę cesarza Francuzów. Stała się też symbolicznym końcem epoki napoleońskiej w Europie.

 • Krewny Napoleona Bonaparte - książę Charles, zamierza zostać merem rodzinnego miasta sławnego cesarza Francji.

Zdjęcia na temat: napoleon ii
Wideo na temat: napoleon ii
Dyskusje na temat: napoleon ii