• Informacje na temat:

  napoleońskie wojny

Artykuły na temat: napoleońskie wojny
 • ...kapitalizmu, rozwój przemysłu i schyłek zasad feudalnych. Z drugiej strony wyniszczające wojny doprowadziły do ruiny niektórych terytoriów Europy i utraty życia ogromnej liczby ludzi.

 • Napoleońska inicjatywa

  Burmistrz Pułtuska i zarazem wiceprzewodniczący Europejskiego Stowarzyszenia Miast Napoleońskich - Wojciech Dębski, a także Dyrektor Ośrodka Studiów Epoki Napoleońskiej Akademii Humanistycznej oraz prezes Fundacji Kamieniec-Finckenstein, Krzysztof Ostrowski zaprosili włodarzy Kędzierzyna-Koźla na uroczystości w przygranicznych Bezledach, gdzie odsłonięte zostaną tablice upamiętniające wydarzenia...

 • ...nadzieję, że zajęcie Moskwy zmusi rosyjskiego cara Aleksandra I do poproszenia o pokój i zakończenia trwającej od 24 czerwca 1812 r. wojny rosyjsko-francuskiej. Pierwotny plan wojenny Napoleona(...) inżynieryjne i techniczne, załogi sprzymierzonych miast oraz armie rezerwowe, co razem dawało siłę ponad 600 tys. żołnierzy pod bronią. W armii napoleońskiej służyło ok. 100 tys. Polaków. Całkowicie...

 • ​Jarosław Kaczyński: Nie chcemy wojny. Chcemy spokojnej pracy w Sejmie

  My żadnej wojny nie chcemy, ale chcemy spokojnej pracy w Sejmie - podkreślił prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński w wywiadzie dla Radia Szczecin. Jednocześnie zapowiedział, że pozycja Marka Kuchcińskiego jako marszałka Sejmu nie jest zagrożona.

 • Unikalne elementy uzbrojenia ochronnego i broni wojskowej oraz paradnej z Europy, Persji i Turcji od XVII do XIX wieku można od poniedziałku oglądać w Muzeum Ziemiaństwa w Dobrzycy (woj. wielkopolskie), na wystawie "Sztuka w służbie wojny".

 • ...kraju: amerykańskie i brytyjskie władze potwierdzają, że liczba rosyjskich agentów wywiadu działających w Londynie i Waszyngtonie osiągnęła pułap z okresu zimnej wojny. McCain pisze, w jaki sposób...

 • Dni Twierdzy Nysa

  Ponad 400 żołnierzy - w tym 34 kawalerzystów - weźmie udział w Dniach Twierdzy Nysa. Pochodzący z siedmiu krajów żołnierze w historycznych strojach i z uzbrojeniem z epoki napoleońskiej odegrają w sobotę inscenizację oblężenia Nysy z początków XIX wieku.

 • Na północy Białorusi znaleziono szablę kawaleryjską z epoki wojny napoleońskiej 1812 roku. Cenny eksponat znalazły dzieci bawiąc się w wiejskim parku.

 • Najpierw była tam winiarnia, potem schron. Zobacz magiczne podziemia w Jeleniej Górze

  Ruszyły przygotowania do udostępnienia podziemnego schronu pod Wzgórzem Tadeusza Kościuszki w Jeleniej Górze. To cztery kilometry korytarzy. Tunele, których część początkowo pełniła funkcję winiarni, w czasie II wojny światowej przebudowane zostały na schron. Miały pomieścić nawet sześć tysięcy osób.

 • Rekonstrukcja bitwy pod Krasnobrodem

  W ostatnich latach bardzo popularne stały się rekonstrukcje słynnych bitew z udziałem oręża polskiego. Turnieje rycerskie przeplatają się ze zdobywaniem średniowiecznych twierdz, walki wojsk napoleońskich z bitwami wojny bolszewickiej i II wojny światowej.

Dyskusje na temat: napoleońskie wojny