• Informacje na temat:

  narcyz

Artykuły na temat: narcyz
 • Mit o Narcyzie należy do mitów, które w metaforyczny sposób tłumaczą, skąd wzięły się różne zjawiska i elementy przyrody. Mit o Narcyzie wyjaśnia pochodzenie tego białego kwiatu.

 • Megaloman i narcyz

  ...zdjęć. Czy egotyzm nie zamienia się w tym wypadku w megalomanię? Ha, ha... Tak to musi wyglądać dla obserwatora i nie zaprzeczam, że jestem megalomanem, wręcz narcyzem. W obronie mogę dodać, że zależało...

 • Papież: Świat narcyzów wydaje się ludzki, ale to piekło

  ..."Świat narcyzów wydaje się ludzki, ale to piekło" - oświadczył papież Franciszek w Watykanie podczas audiencji generalnej z udziałem tysięcy wiernych.

 • ​Papież do biskupów: Ludzie wyczuwają "narcyzów i manipulatorów"

  Papież Franciszek przestrzegł w piątek nowo mianowanych biskupów przed koncentrowaniem uwagi na samych sobie. Dodał, że wierni "mają nosa" i wyczuwają "narcyzów i manipulatorów, obrońców własnych spraw i orędowników próżnych krucjat" i odsuwają się od nich.

 • Psycholog: Breivik to narcyz ekstremalny

  Zamachowiec Anders Behring Breivik to "typ narcyza ekstremalnego" - uważa norweski profesor psychologii klinicznej Svenn Torgersen. Z relacji przyjaciół Breivika wyłania się człowiek skoncentrowany na swym wyglądzie, ubrany markowo, przechwalający się swymi kobietami.

 • Narcyz w portalach społecznościowych

  ...i do jakiego stopnia ktoś jest, wg nich, narcyzem. Naukowcy doszli do wniosku, że liczba znajomych i komentarzy (wpisów) koreluje z narcyzmem. Buffardi wyjaśnia, że pokrywa się to z obserwacjami z realu. Tam również osoby narcystyczne angażują się w liczne, ale płytkie związki. Narcyza wyróżnia też wybór głównego zdjęcia profilu. Są to fotografie zwracające na siebie uwagę, efektowne. Sędziowie...

 • Agresywni kierowcy są na ogół narcyzami

  ...agresywne na drodze częściej podejmują kierowcy, którzy mają niską czy też niestabilną samoocenę, a więc narcyzowie - zaznacza dr Przepiórka. Dodaje, że narcyzm ujawnia się m.in. we wrażliwym podejściu do siebie i w byciu bardziej wyczulonym na opinię innych. Jeśli ktoś postępuje inaczej, niż to by narcyzom odpowiadało, narcyzowie czują się zagrożeni, reagują agresywnie. Takim osobom wydaje się także...

 • Franciszek: Wolę rodzinę poranioną i zmęczoną od narcyzów z obsesją luksusu

  Wolę rodzinę poranioną niż zamknięte i pozbawione uczuć społeczeństwo - powiedział papież podczas spotkania z rodzinami w meksykańskim stanie Chiapas. Dodał, że lepsza jest zmęczona rodzina niż społeczeństwa narcyzów mających obsesję na punkcie luksusu.

 • Papież: Wolę rodzinę poranioną i zmęczoną od narcyzów z obsesją luksusu

  Wolę rodzinę poranioną niż zamknięte i pozbawione uczuć społeczeństwo - mówił papież Franciszek podczas spotkania z rodzinami w meksykańskim stanie Chiapas. Dodał, że lepsza jest zmęczona rodzina niż społeczeństwa narcyzów mających obsesję na punkcie luksusu.

 • Malarstwo w Rynku Sztuki

  Od 4. sierpnia w Galerii Rynku Sztuki można zobaczyć wystawę prac Narcyza Pióreckiego.

Zdjęcia na temat: narcyz