• Informacje na temat:

  narodowa demokracja

Artykuły na temat: narodowa demokracja
 • Nie zgadzam się z westchnieniami tych, którzy tęsknią do powszechnej zgody w polskiej polityce. "W tej sprawie się pogodzili, czemu nie mogliby się pogodzić w innych?" - powiada się. Ano nie mogliby, ponieważ tego rodzaju narodowa zgoda jest w warunkach demokratycznej rywalizacji czymś wyjątkowym. I musi pozostać wyjątkiem, jeśli nie chcemy wrócić do standardów demokracji pozorowanej z czasów PRL...

 • "Rzeczpospolita": Demokracje do kontroli

  W Parlamencie Europejskim pojawił się pomysł, żeby co roku Komisja Europejska oceniała praworządność w państwach członkowskich Wspólnoty - informuje środowa "Rzeczpospolita". Przeciwnicy takiego rozwiązania alarmują, że takie praktyki są tożsame z naruszeniem suwerenności członków UE.

 • Wkrótce mają zostać upublicznione projekty ustaw o Sądzie Najwyższym i o Krajowej Radzie Sądownictwa opracowane w Kancelarii Prezydenta. Jak słychać z przecieków, w ogólnym zarysie te projekty będą zbieżne z zamiarami partii rządzącej wobec sądów, jedynie sposób przeprowadzenia zmian w sądach będzie bardziej delikatny, rozłożony w czasie, a politycznie bardziej na korzyść prezydenta – podczas gdy ustawy zawetowane w lipcu oddawały sądy pod władzę ministra sprawiedliwości.

 • Gliński: Nie mam zamiaru ingerować w funkcjonowanie Polskiej Fundacji Narodowej

  Piotr Gliński tłumaczył, że dopiero w przyszłym roku Polska Fundacja Narodowa przedstawi swoje sprawozdanie finansowe, a jedyne co on może zrobić to kontrolować takie sprawozdania. W Polsce obowiązuje zasada autonomii fundacji przejawiająca się w tym, że organ nadzoru nie może ingerować bezpośrednio w działalność fundacji. Na tym polega demokracja - tłumaczył Gliński. Nie mam zamiaru ani...

 • Polska groteska obrońców demokracji

  Z dalekiej Moskwy słyszę o autorytarnym państwie, łamaniu demokracji, zamachu stanu... I chociaż powinna bawić mnie ta groteska, to wcale nie bawi.

 • Departament Stanu USA o stanie demokracji w Polsce

  ..."Polska demokracja jest pełna życia i ma się dobrze. Kwestie związane z wewnętrzną polityką zostawiamy Polakom i ufamy, że jakiekolwiek reformy, które rozważają są zgodne z ich konstytucją i wolą ich społeczeństwa" - powiedział w piątek wysokiej rangi przedstawiciel amerykańskiego Departamentu Stanu.

 • Zagraniczne media: Duda niespodziewanym obrońcą polskiej demokracji

  "Andrzej Duda niespodziewanym obrońcą polskiej demokracji" - to tytuł komentarza redakcyjnego w "Le Soir", największym francuskojęzycznym dzienniku w Belgii. Gazeta do tej pory krytycznie pisała o wydarzeniach w Polsce. O wecie prezydenta pisze dzisiaj także amerykańska, francuska, brytyjska, niemiecka i bułgarska prasa.

 • Egzamin z demokracji

  ...specjalne środki ostrożności. Nad bezpieczeństwem 6 tys. lokali wyborczych i samych głosujących czuwa iracka policja i gwardia narodowa. W odwodzie pozostają wojska amerykańskie i koalicyjne. Zamknięte(...) powstrzymają falę przemocy, nie wierzą nawet sami Amerykanie. Zobacz: "To nie demokracja" Po drugie zaś, dzisiejsze wybory nie są też - ze względu na sunnicki bojkot - wyborami wszystkich Irakijczyków...

 • "Obronimy demokrację". Marsz KOD we Wrocławiu

  Marsz rozpoczął się na wrocławskim Rynku i przeszedł ulicami ścisłego centrum miasta do pl. Wolności. Wnoszono hasła: "Wolność równość, demokracja", "Precz z dyktaturą", "Państwo prawa, nasza sprawa", "Konstytucja, konstytucja, konstytucja". Małgorzata Lech-Krawczyk, koordynatorka dolnośląskiego Komitetu Obrony Demokracji mówiła, że po 25 latach życia w wolnym kraju, Polacy muszą wyjść na...

 • "New York Times": Przypomnieć Polsce jak działa demokracja

  Komisja Europejska musi wytłumaczyć zwolennikom PiS i innym siłom narodowym w Europie, że istnieją czerwone linie, których nie mogą przekraczać - komentuje w piątek dziennik "New York Times", chwaląc uruchomienie przez KE art. 7 traktatu UE wobec Polski.

Zdjęcia na temat: narodowa demokracja
Wideo na temat: narodowa demokracja
 • Niesiołowski: W Sejmie sprofanowano hymn narodowy. Stała się rzecz haniebna!

  "To wypadek przy pracy demokracji. Zawiodły mechanizmy decyzyjne. Można było zwołać klub, może po wystąpieniu Kamińskiego. Nie wiem też, czym kierował się PSL. To niepojęte! Lojalność nie jest najsilniejszą cechą PSL" - mówi Stefan Niesiołowski o wynikach głosowania nad immunitetem byłego szefa CBA. "Stała się rzecz haniebna"- uważa gość Kontrwywiadu RMF FM. "Został sprofanowany hymn narodowy. Przestępca uniknął odpowiedzialności, a PiS wstał i odśpiewał hymn narodowy!" - oburza się.

 • Marsz "Razem dla Niepodległej"

  Prezydent Bronisław Komorowski podczas marszu "Razem dla Niepodległej" uczcił pamięć Stefana Roweckiego "Grota" składając wieniec przed jego pomnikiem. Upamiętnił też współtwórcę Narodowej Demokracji Romana Dmowskiego, który w 1919 roku podpisywał w imieniu Polski traktat pokojowy w Wersalu. Z kolei przed pomnikiem Ignacego Jana Paderewskiego kwiaty złożyli także premierzy III RP.

 • Kard. Dziwisz: Trzeba umieć odejść i podjąć obowiązki, które się na siebie wzięło

  jest w polityce i do tego trzeba się przyzwyczaić, bo taka jest demokracja” – dodaje kardynał. „Zwracam się do ludzi dobrej woli, że jest wielka szansa na jakiś ład wewnętrzny i równocześnie ład

Dyskusje na temat: narodowa demokracja