• Informacje na temat:

  narodowe siły zbrojne

Artykuły na temat: narodowe siły zbrojne
 • Nowy pomysł na Narodowe Siły Rezerwowe

  Nowa koncepcja Narodowych Sił Rezerwowych przewiduje zwiększenie liczebności armii ze 120 do 130 tysięcy osób. Przygotował ją na zlecenie MON zespół ekspertów Akademii Obrony Narodowej. W dokumencie mowa jest również o powołaniu dodatkowej służby z NSR. Chodzi o liczące 10 tysięcy żołnierzy Terenowe Oddziału Specjalne.

 • Wenezuela: Stłumiono zbrojne wystąpienie "w obronie ładu konstytucyjnego"

  ...zamachu na Narodowe Boliwariańskie Siły Zbrojne (FANB) zatrzymano". Określił ich jako "cywilnych uzbrojonych terrorystów przebranych w mundury". "FANB kontrolują sytuację", a w pozostałych(...) Narodowej Juan Carlos Caguaripano" i oświadczył, że wojskowi ci powstali przeciwko "morderczej tyranii Nicolasa Maduro", ale ich wystąpienie nie jest "zamachem stanu", lecz "akcją obywateli i wojska...

 • Siły zbrojne Turcji. Premier zapowiada poważne zmiany

  Dowództwo tureckich sil zbrojnych nie będzie w przyszłości podporządkowane Ministerstwu Obrony Narodowej, lecz bezpośrednio prezydentowi - oznajmił w niedzielę w wywiadzie dla prasy tureckiej premier Binali Yildirim.

 • Dziś Narodowy Dzień Pamięci "Żołnierzy Wyklętych"

  Żołnierze Wyklęci byli zrzeszeni m.in. w takich organizacjach, jak: Armia Krajowa Obywatelska, Narodowe Siły Zbrojne po 1944 roku czy Wolność i Niezawisłość. Skazywano ich na śmierć, wieloletnie więzienie, albo pobyt w obozie. Niektórych sądzono w procesach pokazowych, tak jak rotmistrza Witolda Pileckiego czy księdza Władysława Gurgacza. Według historyków, do połowy lat 50. przez konspirację...

 • Putin: Siły zbrojne w Słowiańsku - to przestępstwo przeciwko narodowi

  Prezydent Rosji Władimir Putin powiedział w czwartek, że jeśli Kijów rzeczywiście zaczął używać sił zbrojnych w Słowiańsku, to jest to niewątpliwie bardzo poważne przestępstwo przeciwko własnemu narodowi.

 • Będzie nowy rodzaj sił zbrojnych - wojska obrony cyberprzestrzeni

  W ministerstwie Obrony Narodowej finalizowane są prace nad projektem decyzji o sformowaniu wojsk obrony cyberprzestrzeni - poinformował na posiedzeniu sejmowej komisji obrony Paweł Dziuba, wicedyrektor podlegającego pod MON Narodowego Centrum Kryptologii.

 • Powstanie nowe państwo? Rośnie groźba interwencji zbrojnej

  ...jest na 25 września. Przyjęta decyzja ma stanowić, według tureckich deputowanych, sygnał dla władz irackiego Regionu Kurdystanu, że Ankara gotowa jest do interwencji zbrojnej. Do gry włączył się także...

 • Macierewicz oburzony. Chodzi o polskie siły zbrojne

  ...zbrojnego" - powiedział Macierewicz. Dodał, że PiS domaga się powrotu do poprzedniego systemu dowodzenia, w tym m.in. wzmocnienia pozycji Sztabu Generalnego. Opioła zaznaczył, że szczególny nieporządek(...) konferencji na Twitterze na zarzuty PiS odpowiedział minister obrony narodowej Tomasz Siemoniak. "Reforma dowodzenia została przyjęta przez Sejm i jasno określa, kto dowodzi siłami zbrojnymi w czasie...

 • USA: Trump chce utworzyć "siły kosmiczne"

  Prezydent USA Donald Trump poinformował w poniedziałek, że poleci Pentagonowi utworzyć amerykańskie "siły kosmiczne" jako "oddzielny, lecz równorzędny" rodzaj sił zbrojnych. Wskazał dominację USA w przestrzeni kosmicznej jako kwestię bezpieczeństwa narodowego.

 • Wiceszef MON: Większość Polaków popiera modernizację sił zbrojnych

  Przytłaczająca większość Polaków popiera modernizację polskich sił zbrojnych - stwierdził w wywiadzie dla TVP Info wiceminister obrony narodowej Michał Dworczyk. Jego zdaniem opozycja "zabrnęła w ślepy zaułek" krytykując wzrost wydatków na siły zbrojne.

Zdjęcia na temat: narodowe siły zbrojne
Dyskusje na temat: narodowe siły zbrojne