• Informacje na temat:

  narodowy socjalizm

Artykuły na temat: narodowy socjalizm
 • Komunizm, faszyzm i narodowy socjalizm

  Prezentujemy fragmenty książki Richarda Pipesa "Rosja bolszewików", w których autor pisze o wspólnych cechach trzech reżimów totalitarnych, omawiając pojęcie "totalitaryzmu", "leninowskie" korzenie Mussoliniego, nazistowski antysemityzm i socjalizm Hitlera.

 • Prezentujemy fragmenty książki Richarda Pipesa „Rosja bolszewików”, w których autor pisze o wspólnych cechach trzech reżimów totalitarnych, omawiając pojęcie „totalitaryzmu”, „leninowskie” korzenie Mussoliniego, nazistowski antysemityzm i socjalizm Hitlera.

 • Prezentujemy fragmenty książki Richarda Pipesa „Rosja bolszewików”, w których autor pisze o wspólnych cechach trzech reżimów totalitarnych, omawiając pojęcie „totalitaryzmu”, „leninowskie” korzenie Mussoliniego, nazistowski antysemityzm i socjalizm Hitlera.

 • Gowin: PO i PiS proponują Polakom "czerwoną wyspę socjalizmu"

  Program gospodarczy Polski Razem jest nowoczesny, wolnorynkowy; to zdroworozsądkowy program prawicy - przekonywał lider PR Jarosław Gowin na niedzielnej konferencji programowej. Według Gowina PO i PiS proponują Polakom "czerwoną wyspę socjalizmu".

 • Działacz "Solidarności" w latach 80., twórca Radia "Solidarność", senator PiS Zbigniew Romaszewski uważa, że wprowadzenie stanu wojennego w Polsce było największą zbrodnią dokonaną na narodzie polskim w okresie socjalizmu.

 • Od socjalizmu do wolnego rynku - plan Balcerowicza

  Zmiany prowadzące od socjalizmu do kapitalizmu zostały nazwane planem Balcerowicza. Zespół pod kierownictwem Balcerowicza prowadził prace nad planem w ekspresowym tempie - od września do(...) państwowych. Ustawa o prawie bankowym nie pozwalała na emisję pieniędzy bez pokrycia oraz finansowanie deficytu budżetu przez Narodowy Bank Polski, jej zadaniem było również ustabilizowanie...

 • Ruch Narodowy: Chcemy być taranem przeciwko lewactwu

  Ruch Narodowy chce być radykalnym biegunem tożsamościowym, takim taranem, który będzie szedł przeciwko lewactwu - zadeklarował we wtorek w debacie szef Młodzieży Wszechpolskiej Robert Winnicki. Za integracją prawicy opowiedział się PiS; współpracy z Ruchem nie wykluczyła SP.

 • ...i sowieckiej oraz przełomów lat 1945-1989. Zygmunt Goławski podczas II wojny był żołnierzem Narodowych Sił Zbrojnych, a w latach 1944-46 więźniem łagrów. Działacz opozycyjny w PRL, represjonowany(...) pracy historyka, badając dzieje narodowego socjalizmu. Jego głównym polem badawczym stała się Polska. Od 1998 r. jest profesorem honorowym Uniwersytetu Łódzkiego, gdzie prowadzi wykłady z historii...

 • ...- powiedział. Inny zdobywca nagrody, Zygmunt Goławski podczas II wojny był żołnierzem Narodowych Sił Zbrojnych, a w latach 1944-46 więźniem łagrów. W komunistycznej Polsce działał w opozycji demokratycznej(...) Schenk do 1989 r. pracował jako dyrektor kryminalny w sztabie Interpolu przy Federalnym Urzędzie Kryminalnym. Od 1991 r. poświęcił się pracy historyka, badając dzieje narodowego socjalizmu. Jego głównym...

 • "MIĘDZY NAMI DOBRZE JEST" - Zmagania z tożsamością narodową

  ...córka, reprezentantka zakompleksionej mentalności średniego pokolenia, wychowanego w socjalizmie i zagubionego po '89 roku, zadowala się oglądaniem telewizji i chłonięciem konsumpcyjnego stylu życia, na...

Zdjęcia na temat: narodowy socjalizm
Dyskusje na temat: narodowy socjalizm