• Informacje na temat:

  narzędzia kamienne

Artykuły na temat: narzędzia kamienne
 • Archeolodzy z Wietnamskiego Instytutu Archeologii w Hanoi prowadzą wykopaliska na 6 stanowiskach archeologicznych, położonych na obszarze przeznaczonym do zatopienia w ramach budowy elektrowni wodnej Son La w prowincji Dien Bien, w północno-zachodniej części kraju. Naukowcy ustalili, że odnalezione kamienne narzędzia i ceramiczne artefakty pochodzą z okresu od ok. 20 tysięcy lat temu (górny...

 • Kamienne narzędzia, służące praczłowiekowi najprawdopodobniej do cięcia skóry, rozcinania mięsa, tłuczenia kości czy skrobania mięsa ze skór odkryli naukowcy z Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach w żwirowni w Kończycach Wielkich pod Cieszynem.

 • Archeolodzy odnaleźli na stanowisku w zachodniej Anglii kamienne narzędzie z okresu paleolitu, które może pochodzić sprzed 100 tysięcy lat - informuje serwis internetowy BBC News.

 • ..., których wiek szacowany jest na 130-700 tysięcy lat. Jak głosi komunikat, Kreta jako wyspa oddzieliła się od kontynentu europejskiego około 5 milionów lat temu, tak więc ktokolwiek wykonał kamienne narzędzia, musiał dostać się na wyspę drogą morską i pokonać dystans co najmniej 40 mil morskich (ok. 74 kilometry), dzielący Kretę od najbliższego lądu. Odkrycie kamiennych narzędzi na Krecie może zmienić...

 • Na kamienne narzędzia sprzed 1,5 mln lat natrafili polscy archeolodzy w czasie wstępnych badań na pustyni Butana w Sudanie. Po tym odkryciu Sudańczycy zaprosili Polaków do dalszych badań: kilkunastohektarowe stanowisko może okazać się wyjątkowo bogate w znaleziska.

 • ...erectus ciągle jeszcze używał prymitywnych pięściaków, na terenie dzisiejszej Kenii w tym samym czasie były już w użyciu kamienne siekiery i groty należące do kultury zwanej przez archeologów aszelską. "Narzędzia aszelskie reprezentują duży skok technologiczny. Dlaczego Homo erectus nie zabrał tych narzędzi do Azji?" - zastanawia się współautor badań, Dennis Kent z Rutgers University (USA). Badania...

 • Archeolodzy odnaleźli na stanowisku w zachodniej Anglii kamienne narzędzie z okresu paleolitu. Może ono pochodzić sprzed 100 tysięcy lat - informuje serwis internetowy BBC News.

 • W Zabrzu zainaugurowano dziś oficjalnie działalność tzw. Komory Badawczej na dolnym poziomie Zabytkowej Kopalni Węgla Kamiennego "Guido".

 • Zespół archeologów odkrył w Meksyku prymitywne narzędzia i artefakty, pochodzących z wczesnej epoki holocenu, czyli około 9 tysięcy lat temu - informuje serwis internetowy Fox News Latino.

 • Bułki w diecie epoki kamiennej

  Myśliwi i zbieracze epoki kamiennej nie żywili się wyłącznie mięsem. Najnowsze badania włoskich naukowców sugerują, że nasi dalecy przodkowie przegryzali to mięso bułką. Wskazują na to ślady, znalezione na kamieniach młyńskich sprzed 30 tysięcy lat. Opisano je w najnowszym numerze czasopisma "Proceedings of the National Academy of Sciences".

Wideo na temat: narzędzia kamienne
 • Zamieszki przed siedzibą Europejskiego Banku Centralnego we Frankfurcie

  Pod nową siedzibą Europejskiego Banku Centralnego we Frankfurcie nad Menem doszło do gwałtownych starć alterglobalistów z policją. Spłonęły radiowozy oraz samochody prywatne, na ulicach zalegają fragmenty rozbitych kamiennych donic oraz znaki drogowe. Policja w odpowiedzi na agresję demonstrantów użyła armatek wodnych. Demonstracja została zorganizowana przez aktywistów z grupy Blockupy. Protestują oni przeciwko polityce tzw. trojki, czyli Komisji Europejskiej, Międzynarodowego Funduszu...

Dyskusje na temat: narzędzia kamienne