• Informacje na temat:

  nauka wojenna

Artykuły na temat: nauka wojenna
 • Strategiczna planszowa gra wojenna, poświęcona wojnie polsko-bolszewickiej 1920 roku pt. "Orzeł czy Gwiazda" została zaprezentowana w środę w stołecznej siedzibie Instytutu Pamięci Narodowej.

 • ​Akademia Sztuki Wojennej otwiera studia dla posłów

  Wydział Bezpieczeństwa Narodowego Akademii Sztuki Wojennej zorganizuje posłom naukę na studiach podyplomowych polityki bezpieczeństwa. Patronat nad studiami dla posłów objął MON. Wykłady mają być prowadzone w Sejmie.

 • "Wojenne dziewczyny" - jest już zwiastun czwartego odcinka!

  Do sieci trafił już zwiastun czwartego odcinka emitowanego przez TVP serialu "Wojenne dziewczyny". W postacie trzech głównych bohaterek wcieliły się aktorki młodego pokolenia: Aleksandra Pisula (Marysia), Marta Mazurek (Irka), Vanessa Aleksander (Ewa).

 • "Wojenne dziewczyny". Jest zwiastun trzeciego odcinka

  Już w niedzielę o godz. 20:25 TVP 1 wyemituje kolejny odcinek serialu "Wojenne dziewczyny". W postacie trzech głównych bohaterek wcieliły się aktorki młodego pokolenia: Aleksandra Pisula (Marysia), Marta Mazurek (Irka), Vanessa Aleksander (Ewa).

 • AON zostanie przekształcona w Akademię Sztuki Wojennej

  Od 1 października na bazie Akademii Obrony Narodowej w warszawskim Rembertowie zostanie utworzona Akademia Sztuki Wojennej. W środę prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę w tej sprawie - poinformowała jego kancelaria.

 • "Dzieci były głównymi ofiarami". Aktion Saybusch a wojenne losy dzieci z Żywiecczyzny​

  - Dzieci były głównymi ofiarami wysiedleń z powiatu żywieckiego - ocenił dr Mirosław Sikora podczas referatu pt. "Dzieci z 'krowioków'. Aktion Saybusch a wojenne losy dzieci z Żywiecczyzny​" podczas międzynarodowej konferencji naukowej o rabunku i germanizacji dzieci polskich podczas II wojny światowej.

 • Jest decyzja rządu. Powstanie Akademia Sztuki Wojennej

  Rząd przyjął we wtorek projekt ustawy, zgodnie z którą od 1 października na bazie Akademii Obrony Narodowej w warszawskim Rembertowie zostanie utworzona Akademia Sztuki Wojennej, która będzie przede wszystkim kształcić i szkolić żołnierzy - poinformowało CIR.

 • W Berlinie odkryto dokument o kulisach stanu wojennego

  W berlińskim archiwum po tajnych służbach byłej NRD odnaleziono nieznany wcześniej dokument o kulisach stanu wojennego w Polsce. W raporcie Stasi z 1982 r. znajduje się wzmianka o planach nacisku na Lecha Wałęsę, związanych z jego wcześniejszą współpracą z SB.

 • Adam Bielański nie żyje. Był nestorem polskiej nauki

  Prof. Adam Bielański - chemik, twórca polskiej szkoły katalizy, nauczyciel akademicki, zmarł w wieku 104 lat w Krakowie. O jego śmierci poinformował Uniwersytet Jagielloński.

 • Ostatnie pożegnanie Aliny Janowskiej. "Dramatyczne przeżycia wojenne nie stłumiły jej radości życia"

  Żegnam dzisiaj nie tylko wspaniałą aktorkę, ale także wielką patriotkę, osobę serdeczną, pełną optymizmu i pogody ducha - napisał prezydent Andrzej Duda w liście odczytanym podczas pogrzebu Aliny Janowskiej. Artystka spoczęła w poniedziałek na Powązkach Wojskowych w Warszawie. Miała 94 lata.

Zdjęcia na temat: nauka wojenna
Dyskusje na temat: nauka wojenna
 • Re: Marokańska marynarka wojenna uratowała 308 migrantów

  !!!! A wiecie dlaczego tak jest ???? Bo nauka koranu mówi,że to nieprzyzwoicie aby byś na utrzymaniu innego muzułmanina.Dlatego wysyła się ich do niewiernych aby ci na nich pracowali.Wtedy muzułmanin bez

 • Re: Nowa doktryna wojenna Ukrainy. Rosja głównym zagrożeniem

  wiary, ale z udziałem bogów. Wielu bogów. Nic dziwnego, że nie jest upubliczniana. Nawet oficjalna nauka ma z nią kłopot – ignoruje więc z obawy przed gniewem Kościoła. Mówi się, że wchodzimy w erę

 • Re: Oskarżenia pod adresem Izraela. To zbrodnia wojenna

  A czego spodziewać się po potomkach kapo z obozów koncentracyjnych. Mordowanie weszło im w krew. Nauka SS manów nie poszła w las ale w........ mogąa powiedzieć żydzi.

 • Re: Stalinowskie sluzby bezpieczenstwa donosily

  Jakaz to akadaemie wojenna w ZSRR konczyli Macierewicz i Wasserman?! Nauka nie poszla w las, kontynuacji cd.

 • A po co nam armia?

  Po co nam marynarka wojenna? Po co nam nauka i oświata? Przecież liczy się tylko ROLNICTWO! Jeszcze kolejne dziesiątki i setki miliardów euro na ROLNICTWO! W końcu dołączyliśmy do Związku Socjalistycznych Republik Rolniczych - ZSRR (no, może nie wyłącznie "republik", ale reszta się zgadza), zwanych popularnie Unią Europejską.

 • Re: "L'Osservatore Romano" o koptyjskim papirusie: To fałsz

  i będą dowodzić, że żył Zbyszko i Jagienka, a inni że w tym czasie była jakaś zawierucha wojenna nie koniecznie za Zbyszkiem w tle. Zatem gawiedź ma sensację, a nauka jeśli jest to rzeczywiście papirus

 • Re: RMF24: Ulewy nie odpuszczają. Skawina pod wodą

  jak krzyż),biskupki czarodzieje mu wytłomaczyły że to znak boży( tylko kogo) i przez pomyłke wygrał potyczke wojenna i wprowadził państwową religje= KRK i cały swiat sie od tego czasu morduje a nauka

 • Re: RMF24: Z zielonej szkoły do szpitala w Prokocimiu

  ? Niski poziom nauczania? A kiedy jest w polskiej szkole nauka i wychowanie? No kiedy? Gdzie jest czas na wprowadzanie nowego, ćwiczenie, utrwalanie, sprawdzanie i uzupełnianie zgodnie z tokiem metodycznym(...). Taki jest stan polskiej oświaty na dziś mącony bredniami o jakimś badaniu czasu pracy nauczyciela i wywodach wiecznego związkowca decydującego o tym, że wojenna karta nauczyciela ma się dobrze