• Informacje na temat:

  nauka wojenna

Artykuły na temat: nauka wojenna
 • Strategiczna planszowa gra wojenna, poświęcona wojnie polsko-bolszewickiej 1920 roku pt. "Orzeł czy Gwiazda" została zaprezentowana w środę w stołecznej siedzibie Instytutu Pamięci Narodowej.

 • "Wojenne dziewczyny" - jest już zwiastun czwartego odcinka!

  Do sieci trafił już zwiastun czwartego odcinka emitowanego przez TVP serialu "Wojenne dziewczyny". W postacie trzech głównych bohaterek wcieliły się aktorki młodego pokolenia: Aleksandra Pisula (Marysia), Marta Mazurek (Irka), Vanessa Aleksander (Ewa).

 • "Wojenne dziewczyny". Jest zwiastun trzeciego odcinka

  Już w niedzielę o godz. 20:25 TVP 1 wyemituje kolejny odcinek serialu "Wojenne dziewczyny". W postacie trzech głównych bohaterek wcieliły się aktorki młodego pokolenia: Aleksandra Pisula (Marysia), Marta Mazurek (Irka), Vanessa Aleksander (Ewa).

 • AON zostanie przekształcona w Akademię Sztuki Wojennej

  Od 1 października na bazie Akademii Obrony Narodowej w warszawskim Rembertowie zostanie utworzona Akademia Sztuki Wojennej. W środę prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę w tej sprawie - poinformowała jego kancelaria.

 • Jest decyzja rządu. Powstanie Akademia Sztuki Wojennej

  Rząd przyjął we wtorek projekt ustawy, zgodnie z którą od 1 października na bazie Akademii Obrony Narodowej w warszawskim Rembertowie zostanie utworzona Akademia Sztuki Wojennej, która będzie przede wszystkim kształcić i szkolić żołnierzy - poinformowało CIR.

 • W Berlinie odkryto dokument o kulisach stanu wojennego

  W berlińskim archiwum po tajnych służbach byłej NRD odnaleziono nieznany wcześniej dokument o kulisach stanu wojennego w Polsce. W raporcie Stasi z 1982 r. znajduje się wzmianka o planach nacisku na Lecha Wałęsę, związanych z jego wcześniejszą współpracą z SB.

 • Adam Bielański nie żyje. Był nestorem polskiej nauki

  Prof. Adam Bielański - chemik, twórca polskiej szkoły katalizy, nauczyciel akademicki, zmarł w wieku 104 lat w Krakowie. O jego śmierci poinformował Uniwersytet Jagielloński.

 • Ostatnie pożegnanie Aliny Janowskiej. "Dramatyczne przeżycia wojenne nie stłumiły jej radości życia"

  Żegnam dzisiaj nie tylko wspaniałą aktorkę, ale także wielką patriotkę, osobę serdeczną, pełną optymizmu i pogody ducha - napisał prezydent Andrzej Duda w liście odczytanym podczas pogrzebu Aliny Janowskiej. Artystka spoczęła w poniedziałek na Powązkach Wojskowych w Warszawie. Miała 94 lata.

 • Wojenna gra Donalda Trumpa z Kim Dzong Unem

  W. Busha, to dużo mocniejsze słowa kierowano pod adresem Korei Północnej. A do wojny nie doszło. Ćwiczenia i prowokacje Nasz rozmówca przypomina, że nie tylko wojenna retoryka nie jest niczym nowym...

 • Akademia Sztuki Wojennej zamiast Akademii Obrony Narodowej. To nie koniec zmian

  Akademia Obrony Narodowej od nowego roku akademickiego zmieni nazwę na Akademię Sztuki Wojennej. Kierownictwo resortu obrony chce też zmian w kadrze naukowej, strukturze uczelni oraz samym sposobie funkcjonowania szkoły.

Dyskusje na temat: nauka wojenna
 • Re: Nowa doktryna wojenna Ukrainy. Rosja głównym zagrożeniem

  wiary, ale z udziałem bogów. Wielu bogów. Nic dziwnego, że nie jest upubliczniana. Nawet oficjalna nauka ma z nią kłopot – ignoruje więc z obawy przed gniewem Kościoła. Mówi się, że wchodzimy w erę

 • Re: Oskarżenia pod adresem Izraela. To zbrodnia wojenna

  A czego spodziewać się po potomkach kapo z obozów koncentracyjnych. Mordowanie weszło im w krew. Nauka SS manów nie poszła w las ale w........ mogąa powiedzieć żydzi.

 • Re: Stalinowskie sluzby bezpieczenstwa donosily

  Jakaz to akadaemie wojenna w ZSRR konczyli Macierewicz i Wasserman?! Nauka nie poszla w las, kontynuacji cd.

 • A po co nam armia?

  Po co nam marynarka wojenna? Po co nam nauka i oświata? Przecież liczy się tylko ROLNICTWO! Jeszcze kolejne dziesiątki i setki miliardów euro na ROLNICTWO! W końcu dołączyliśmy do Związku Socjalistycznych Republik Rolniczych - ZSRR (no, może nie wyłącznie "republik", ale reszta się zgadza), zwanych popularnie Unią Europejską.

 • Re: "L'Osservatore Romano" o koptyjskim papirusie: To fałsz

  i będą dowodzić, że żył Zbyszko i Jagienka, a inni że w tym czasie była jakaś zawierucha wojenna nie koniecznie za Zbyszkiem w tle. Zatem gawiedź ma sensację, a nauka jeśli jest to rzeczywiście papirus

 • Re: RMF24: Ulewy nie odpuszczają. Skawina pod wodą

  jak krzyż),biskupki czarodzieje mu wytłomaczyły że to znak boży( tylko kogo) i przez pomyłke wygrał potyczke wojenna i wprowadził państwową religje= KRK i cały swiat sie od tego czasu morduje a nauka

 • Re: RMF24: Z zielonej szkoły do szpitala w Prokocimiu

  ? Niski poziom nauczania? A kiedy jest w polskiej szkole nauka i wychowanie? No kiedy? Gdzie jest czas na wprowadzanie nowego, ćwiczenie, utrwalanie, sprawdzanie i uzupełnianie zgodnie z tokiem metodycznym(...). Taki jest stan polskiej oświaty na dziś mącony bredniami o jakimś badaniu czasu pracy nauczyciela i wywodach wiecznego związkowca decydującego o tym, że wojenna karta nauczyciela ma się dobrze