• Informacje na temat:

  nautilus

Artykuły na temat: nautilus
 • Zamordował szwedzką dziennikarkę. Później napisał do żony: Trzymaj się, uściskaj koty

  ..."W podróży z Nautilusem. Trzymaj się, uściskaj koty" - SMS takiej treści wysłał duński wynalazca Peter Madsen do swojej żony. Wiadomość napisał 20 minut po tym, jak na pokładzie jego łodzi podwodnej zmarła szwedzka dziennikarka Kim Wall. Duńczyk jest sądzony za jej zabójstwo. W sądzie po odczytaniu SMS-a oświadczył, że było to jego pożegnanie z żoną.

 • Rzadkie rurkopławy w Zatoce Meksykańskiej

  Naukowcy z zespołu Nautilus Live podczas ekspedycji na dno Zatoki Meksykańskiej trafili na rzadko występującą odmianę fioletowych rurkopławów.

 • Brytyjski podróżnik odkrył porzuconą XIX-wieczną łódź podwodną, która prawdopodobnie była pierwowzorem „Nautilus'a”, łodzi kapitana Nemo, bohatera książki Juliusza Verne'a "20 000 mil podwodnej żeglugi".

 • Polowanie na ducha z Przyłęku

  Fundacja Nautilus szukała w Przyłęku ducha, o którym od mniej więcej roku opowiadają niektórzy mielczanie. Dziewczynka - widmo ukazuje się podobno w okolicach trzech krzyży ustawionych przy drodze jako upamiętnienie ofiar wypadku samochodowego sprzed 3 lat.

 • Rosyjska prowokacja podczas otwarcia paraolimpiady w Soczi

  ...​Mała prowokacja podczas paraolimpiady w Soczi. Rosyjska reprezentacja wyszła na stadion w rytm granej przez DJ muzyki rockowej grupy Nautilus Pompilus. Utwór nosi tytuł "Goodbye America" - donosi korespondent RMF FM, Przemysław Marzec.

 • Nurkowanie za piątaka

  NAUTILUS Częstochowa wszystko jest bezpieczne i sprawdzone, a jedyne co zapiera dech- to atrakcyjność tego wydarzenia. Spróbować może każdy, kto skończył osiem lat (jeśli jest to osoba niepełnoletnia(...) Nurkowe NAUTILUS Częstochowa - główny organizator, OSP Blachownia. MOSiR udostępnia basen.

 • Dania: Znany wynalazca podejrzany o spowodowanie śmierci dziennikarki

  Szwedzka dziennikarka Kim Wall przygotowywała reportaż o Madsenie i w czwartek weszła na pokład jego prywatnej łodzi podwodnej Nautilus w kopenhaskim porcie. W piątek w nocy bliscy kobiety zgłosili jej zaginięcie, a służby ratownicze rozpoczęły na morzu poszukiwania podwodnej łodzi Madsena. W piątek łódź awaryjnie wynurzyła się w pobliżu Kopenhagi, ale na pokładzie znajdował się jedynie...

 • Polska poszuka SMS-ów na dnie Atlantyku

  ..." additional="— Nautilus Minerals (@NautilusMineral)" date="10 kwietnia 2017" user="NautilusMineral" /> #deepseamining are exempt from them! https://t.co/yv2gxZRhFd " additional="— Nautilus Minerals (@NautilusMineral)" date="9 czerwca 2017" user="NautilusMineral" />

 • Jak UFO wylądowało w Emilcinie. Minęło 40 lat

  ...października 2005 roku - z inicjatywy przedstawicieli Fundacji Nautilus, która zajmuje się paranormalnymi zjawiskami - stanął pomnik, na którym widniej na nim napis: "10 maja 1978 roku w Emilcinie wylądował obiekt UFO. Prawda nas jeszcze zadziwi... Fundacja NAUTILUS 2005 r.". Sama wioska została okrzyknięta mianem polskiego Roswell. Do dziś wycieczki odwiedzają miejsce, w którym upamiętniono rzekome...

 • Tajemnicza śmierć dziennikarki. Znaleziono ciało bez głowy

  ...wynalazcy Peterze Madsenie. Tego dnia weszła na pokład jego prywatnej łodzi podwodnej Nautilus w kopenhaskim porcie. Wówczas widziano ją po raz ostatni. Dzień później łódź awaryjnie wynurzyła się...