• Informacje na temat:

  nawa

Artykuły na temat: nawa
 • Start imprezy: 2016-01-10 15:00:00 Koniec imprezy: 2016-01-10 20:00:00 Główna 96 05-806 Nawa wieś mazowieckie...

 • "Chcemy zachęcać polskich naukowców do powrotu"

  ...- Jednym z priorytetów Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej (NAWA) będzie program "Polskie Powroty", zachęcający polskich naukowców do powrotu do kraju - mówi dyrektor Agencji Łukasz Wojdyga. Na początku 2018 roku NAWA ogłosi pierwsze programy stypendialne i grantowe.

 • We Wrocławiu zamontowano niezwykłą rzeźbę. Kosztowała milion złotych

  Rzeźba stanęła na zrewitalizowanej wyspie, na której zasadzono ponad siedem tysięcy roślin, wytyczono ścieżki i zamontowano oświetlenie. Nawa Oskara Zięty to 35 lustrzanych łuków o wysokości od 4,5 do 7,5 metra.  Łuki tworzą kilkunastometrowe przejście. Pod rzeźbą można spacerować.  Całość została wykonana w innowacyjnej technologii stabilizacji metalu za pomocą sprężonego powietrza. To...

 • W Warszawie doszło do profanacji kościoła. Zorganizowano w nim pokaz mody. "Wybiegiem" stała się główna nawa, a całości towarzyszyła muzyka z satanistycznego filmu - czytamy w "Naszym Dzienniku".

 • ...kościoła. Metropolita relacjonował, że ks. Nawa w 1958 r. został mianowany administratorem parafii Ducha Świętego w Chorzowie, utworzonej przy kościele budowanym przy ul. Dąbrowskiego w centrum miasta(...)". W styczniu 1961 r. kapłan usłyszał karę trzech lat więzienia oraz grzywny. Wyrok liczył 23 strony maszynopisu. Ks. Nawa został zwolniony z więzienia w lutym 1962, po odbyciu dwóch trzecich kary...

 • Watykan: W bazylice św. Piotra spadł tynk ze ściany

  W wypełnionej ludźmi bazylice Świętego Piotra z wysoko położonego pilastru w nawie spadły w czwartek po południu fragmenty tynku, co wywołało strach wśród obecnych. Nikomu nic się nie stało. Natychmiast rozpoczęto prace, by usunąć przyczynę tego zdarzenia.

 • W wypełnionej ludźmi bazylice Świętego Piotra z wysoko położonego pilastru w nawie spadły w czwartek po południu fragmenty tynku, co wywołało strach wśród obecnych. Nikomu nic się nie stało. Natychmiast rozpoczęto prace, by usunąć przyczynę tego zdarzenia.

 • Gorlice: Pożar w sortowni śmieci

  W Gorlicach 28 zastępów straży pożarnej gasiło pożar w Zakładzie Zagospodarowania Odpadów (ZZO). Pożar rozprzestrzenił się w trzech nawach zakładu, gdzie są odpady komunalne i paliwo alternatywne. Sześciu pracowników zostało ewakuowanych – poinformowała w piątek w nocy straż pożarna.

 • Terminal do kart płatniczych w bazylice. Protesty wiernych

  W sanktuarium na północy Włoch po protestach wiernych zlikwidowano terminal do kart płatniczych, którymi w jednej z naw bazyliki można było zapłacić za włączenie oświetlenia oraz msze i inne uroczystości. Wiernych zainspirował do protestów papież Franciszek.

 • W sanktuarium na północy Włoch po protestach wiernych zlikwidowano terminal do kart płatniczych, którymi w jednej z naw bazyliki można było zapłacić za włączenie oświetlenia oraz msze i inne uroczystości. Wiernych zainspirował do protestów papież Franciszek.

Zdjęcia na temat: nawa
Wideo na temat: nawa
 • Sutanna Jana Pawła II w Krakowie. Kardynał Dziwisz: Od czasu zamachu nie była prana

  Sutannę, którą w chwili zamachu na Placu Świętego Piotra miał na sobie papież Jan Paweł II można oglądać w Sanktuarium św. Jana Pawła II "Nie lękajcie się!" w Krakowie-Łagiewnikach. Umieszczono ją w specjalnej gablocie w bocznej nawie świątyni.

 • Sutanna, którą Jan Paweł II miał w czasie zamachu, jest w Krakowie

  Sutannę, którą w chwili zamachu na Placu Świętego Piotra miał na sobie papież Jan Paweł II można oglądać w Sanktuarium św. Jana Pawła II "Nie lękajcie się!" w Krakowie-Łagiewnikach. Umieszczono ją w specjalnej gablocie w bocznej nawie świątyni.

 • Runęła część wieży płonącego kościoła w Białymstoku

  Zawaliła się konstrukcja dachu wieży płonącego kościoła św. Wojciecha w centrum Białegostoku. Strażakom tylko na chwilę udało się opanować ogień, który pojawił się w świątyni około 10 rano. Po godzinie 11 znowu pojawiły się płomienie, które zagrażały konstrukcji wieży. Strażacy wycofali się z zagrożonego rejonu i prowadzili akcję z zewnątrz. Spadające resztki na szczęście nie uszkodziły dachu nad główną nawą kościoła.

Dyskusje na temat: nawa