• Informacje na temat:

  nazarbajew nursułtan

Artykuły na temat: nazarbajew nursułtan
 • Exit poll: Nursułtan Nazabajew zdobył 97,5 proc. głosów

  Według sondażu exit poll obecny prezydent Kazachstanu Nursułtan Nazabajew zdobył w niedzielnych wyborach 97,5 proc. głosów. Centralna Komisja Wyborcza podała, że frekwencja wyniosła 95,11 proc.

 • Kazachstan: Nazarbajew wystartuje w wyborach prezydenckich

  Nursułtan Nazarbajew, długoletni prezydent Kazachstanu, powiedział w środę, że będzie ubiegał się o reelekcję w przyspieszonych wyborach prezydenckich zaplanowanych na 26 kwietnia. Wcześniej jego kandydaturę wysunęła rządząca partia Nur Otan.

 • Wybory w Kazachstanie: Nazarbajew zdobył 97,7 proc. głosów

  W niedzielnych przedterminowych wyborach prezydenckich w Kazachstanie obecny szef państwa Nursułtan Nazarbajew zdobył 97,7 proc. głosów - podała w poniedziałek Centralna Komisja Wyborcza, ogłaszając wstępne wyniki głosowania.

 • Prezydent Kazachstanu Nursułtan Nazarbajew powiedział dziś prezydentowi Władimirowi Putinowi, że rozumie logikę działań Rosji na Ukrainie. Kazachstan wraz z Rosją i Białorusią tworzą Unię Celną.

 • Kazachstan: Nazarbajew wygrał wybory

  Prezydent Kazachstanu Nursułtan Nazarbajew otrzymał 94,82 proc. głosów w niedzielnych wyborach głowy państwa - wynika z sondażu powyborczego przeprowadzonego przez prorządową agencję ASIP.

 • Kazachstan: 95,5 proc. głosów dla Nazarbajewa

  Prezydent 16-milionowego Kazachstanu Nursułtan Nazarbajew zapewnił sobie kolejną pięcioletnią kadencję, uzyskując w niedzielnych wyborach 95,5 proc. głosów - wynika z cząstkowych rezultatów podanych w poniedziałek przez Centralną Komisję Wyborczą.

 • Dotychczasowy prezydent Kazachstanu Nursułtan Nazarbajew został zaprzysiężony na kolejną kadencję. Według OBWE niedawne wybory prezydenckie, w których Nazarbajew otrzymał ponad 95 procent głosów, nie spełniły standardów demokratycznych.

 • Centralna Komisja Wyborcza w Kazachstanie podała dzisiaj ostateczne wyniki niedzielnych wyborów prezydenckich, w których zwyciężył dotychczasowy szef państwa Nursułtan Nazarbajew. Zdobył 95,55 proc. głosów.

 • Nazarbajew krytykuje Camerona: Nikt nie ma prawa nas pouczać

  Prezydent Kazachstanu Nursułtan Nazarbajew powiedział, że nikt nie ma prawa pouczać jego kraju. Było to po wypowiedzi przebywającego w Astanie brytyjskiego premiera Davida Camerona zaniepokojonego stanem praw człowieka w Kazachstanie.

 • Kazachstan: Nazarbajew chce rządzić do 2021 roku

  Prezydent Kazachstanu Nursułtan Nazarbajew chce rządzić co najmniej do 2021 roku, czyli jeszcze przez 10 lat, i do tego czasu nie zamierza wyznaczyć swego następcy - poinformował jego doradca polityczny.

Zdjęcia na temat: nazarbajew nursułtan
Dyskusje na temat: nazarbajew nursułtan