• Informacje na temat:

  nazizm

Artykuły na temat: nazizm
 • Zdaniem premiera Mateusza Morawieckiego, organizacje, które gloryfikują niemiecki nazizm czy inne totalitaryzmy i posługują się ich symbolami, powinny zostać zdelegalizowane, a młodzi ludzie zaangażowani w te praktyki powinni zostać ukarani.

 • Podejrzani o propagowanie nazizmu nie trafią do aresztu

  ...propagowano nazizm. Przy jednym z podejrzanych znaleziono też pistolet i 16 sztuk amunicji; usłyszał także zarzut nielegalnego posiadania broni. Dwie kolejne osoby zatrzymane W środę prokuratura...

 • Merkel i Hollande potępili używanie przez Turcję porównań z nazizmem

  ...​Kanclerz Niemiec Angela Merkel i prezydent Francji Francois Hollande potępili używanie przez władze Turcji w polemikach politycznych z Niemcami oraz innymi państwami UE porównań z nazizmem - poinformował rzecznik niemieckiego rządu Steffen Seibert.

 • ​Hollande i Merkel potępili używanie przez Turcję porównań z nazizmem

  Kanclerz Niemiec Angela Merkel i prezydent Francji Francois Hollande potępili w czwartek używanie przez władze Turcji w polemikach politycznych z Niemcami oraz innymi państwami UE porównań z nazizmem - poinformował rzecznik niemieckiego rządu Steffen Seibert.

 • Blond diwy wobec nazizmu

  Marlena Dietrich i Leni Riefenstahl: dwie piękne Niemki powiązane z przemysłem filmowym, na życie których ogromny wpływ miał nazizm. Ale pierwszą wygnał z ojczyzny, drugą zaś oczarował.

 • Działacz Ruchu Autonomii Śląska propaguje nazizm?

  Andrzeja Rocznioka, skierowany wobec kilkuletniego dziecka ze zdjęcia w poście". Jak argumentują, "pomówieni o propagowanie nazizmu" członkowie Ruchu Autonomii Śląska "bronili prawa do pomalowania...

 • Gdyńscy celnicy zarekwirowali 699 sztuk replik niemieckich kordzików z czasów II wojny światowej, na których znajdowały się znaki i napisy propagujące nazizm. Broń znaleziono w kontenerze, który przypłynął z Chin.

 • Putin: Negując nasz wkład w zwycięstwo nad Hitlerem, usprawiedliwia się nazizm

  ...nazizmu". ​Z kolei premier Federacji Rosyjskiej Dmitrij Miedwiediew oznajmił, że podejmowane są cyniczne próby przedstawiania jako bohaterów zbrodniarzy wojennych i popleczników faszyzmu. Szef rządu FR podkreślił, że czynią to politycy krajów, które szczególnie ucierpiały od nazizmu.

 • Asbrink: Twórca IKEI modelowym przykładem szwedzkich uwikłań w nazizm

  Ingvar Kamprad - twórca IKEI - nikogo nie zamordował, ale przyjaźnił się z mordercami; to modelowy przykład, jak Szwedzi uwikłani byli w nazizm - powiedziała w rozmowie z Agatą Szwedowicz (PAP) Elisabeth Asbrink, laureatka Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego za reportaż literacki.

 • O porównaniu z nazizmem: "Niesłychana prowokacja"

  Szef MSZ Niemiec Sigmar Gabriel powiedział we wtorek, że porównanie przez polityków tureckich działań władz niemieckich do czasów nazizmu jest "niesłychaną prowokacją i zasługującą na potępienie insynuacją". Zastrzegł, że nie będzie odpowiadać na prowokację prowokacją.