• Informacje na temat:

  nazwa

Artykuły na temat: nazwa
 • Partia KORWiN zmieniła nazwę

  Janusz Korwin-Mikke nazwał decyzję członków partii "pełnym zaskoczeniem". Lider zaznacza, że na początku kongresu "wszystko szło zgodnie z przewidywaniami". "Nowo-stare Prezydium uzyskało(...) partii na "WOLNOŚĆ"" - czytamy we wpisie Janusza Korwin-Mikkego.  Propozycja nazwania partii "WOLNOŚĆ" "wygrała z nazwą "Nowa Prawica" i w drugim głosowaniu uzyskała o trzy głosy więcej, niż wymagane...

 • Partia KORWiN zmienia nazwę

  Wolność - to nowa nazwa partii do tej pory znanej jako KORWiN - Koalicja Odnowy Rzeczypospolitej Wolność i Nadzieja. O zmianie zdecydowano na kongresie, który odbył się w Warszawie.

 • Władze Macedonii zmienią nazwę kraju?

  ...nazywa Republiką Macedonii, doprowadza do szału Greków, którzy uważają, że nazwa sugeruje roszczenia terytorialne do północnej greckiej prowincji o tej samej nazwie" - zauważa "FT". "Były już premier(...) kompromisu: "To jest kwestia, która leży na stole negocjacyjnym od przeszło dwóch dekad i zbyt wcześnie byłoby robić jakiekolwiek prognozy". Minister Dimitrow podkreślił w wywiadzie dla "FT", że nowa nazwa...

 • Francja mówi "nie" papierosom o atrakcyjnych nazwach

  Francja postanowiła zakazać sprzedaży papierosów o nazwach atrakcyjnych dla palaczy. Taką informację podała francuska minister zdrowia Marisol Touraine.

 • ​Francja zakazuje sprzedaży papierosów o atrakcyjnych nazwach

  Jak poinformowała we wtorek francuska minister zdrowia Marisol Touraine, Francja postanowiła zakazać sprzedaży papierosów o nazwach atrakcyjnych dla palaczy. Ceny papierosów pozostaną względnie stabilne, ale podrożeje tytoń do skręcania.

 • Gowin: Nazwa naszej nowej partii to Porozumienie

  Na PGE Narodowym w Warszawie odbył się Kongres Polski Razem Zjednoczonej Prawicy oraz Konwencja Zjednoczeniowa Polski Razem, Republikanów, środowisk wolnościowych i samorządowych. Formacje te mają otworzyć nowe ugrupowanie polityczne. Nazwa nowej partii to "Porozumienie".

 • "Prawdopodobnie będzie zmiana w nazwie Nowoczesnej"

  ...nazwa naszej formacji to Nowoczesna Ryszarda Petru, więc pozostanie prawdopodobnie tylko Nowoczesna, to jest jesień tego roku" - powiedział Gryglas zapytany o planowane zmiany w partii podczas...

 • Spór o nazwę Macedonii. 100 tys. ludzi na ulicach

  Ponad 100 tysięcy osób zebrało się w niedzielę w Salonikach na północy Grecji, wzywając do tego, by sąsiednia Macedonia zmieniła swoją nazwę - poinformowała policja. Macedonia to również nazwa greckiego regionu, którego ośrodkiem administracyjnym są Saloniki.

 • ...brytyjskiej prasy, że nazwa pomysł nie ma żadnego podtekstu politycznego. "To wszystko dla żartu, naprawdę. Ludzie dopytują się nas, czy to jest nasz manifest polityczny. W żadnym wypadku. Spodobała(...) strzałem w dziesiątkę "Nazwa najwyraźniej działa. Idzie nam nieźle. (...) To świetny napój energetyczny. Wydaje mi się, że ludzie nie kupują go wyłącznie z powodu nazwy. Jest bardzo smaczny...

 • Chcą przywrócić Krymowi starożytną nazwę

  Członek Rady Federacji reprezentujący Krym w wyższej izbie rosyjskiego parlamentu oświadczył, że Krymowi może zostać przywrócona starożytna nazwa "Tauryda" - poinformowały rosyjskie media.

Zdjęcia na temat: nazwa
Wideo na temat: nazwa
 • Skąd wzięła się nazwa Dynowa?

  "Nie tylko dynowianie mają problemy z etymologią nazwy. Dynów ma tyle koncepcji swojej nazwy, ile hipotez mogą wyciągnąć historycy. Najprawdopodobniej - zgodnie z określeniem tego pochodzenia prof. Jaśkiewicza - nazwa pochodzi od irańskiego słowa „danaw” czyli „woda”" – mówił w rozmowie z naszym reporterem Józef Stolarczyk, historyk Dynowa.

 • Skąd wzięła się nazwa "szubrawiec"?

  Rawa Mazowiecka doczekała się własnego hasła w słowniku. Wyjaśnia to geneza słowa: "szubrawiec", co znaczy pod Rawą, bo ten wyraz składa się z łacińskich wyrażeń: sub-pod i Rava-Rawa. Łotrzykowie, łajdacy, ludzie zepsuci zostali nazwani szubrawcami, bo przebywali w więzieniu pod Rawą, czyli w lochach zamku. Możliwe, że szubrawiec wziął się także od rabusiów, napadających na podróżnych w okolicach

 • Skąd się wzięła nazwa Rawa Mazowiecka?

  Twoje Miasto w RMF FM jest dziś w Rawie Mazowieckiej. Poznaliśmy dwie teorie na temat powstania nazwy miasta. Jedna odnosi się do Herbu Rawicz, a druga do spokojnej rzeki Rawki. Szczegóły zdradził nam Marcin Broniarczyk, dyrektor Muzeum Ziemii Rawskiej.

Dyskusje na temat: nazwa