• Informacje na temat:

  nędznicy

Artykuły na temat: nędznicy
 • "Nędznicy" i "Niemożliwe" od piątku w polskich kinach

  Nominowany do ośmiu Oscarów musical "Les Miserables. Nędznicy" z Hugh Jackmanem i Anne Hathaway oraz dramat "Niemożliwe" o rodzinie, która przeżyła tsunami w Tajlandii, trafią w piątek do kin w Polsce. Za rolę w "Niemożliwym" do Oscara nominowano Naomi Watts.

 • Na półkach francuskich księgarni pojawi się dzisiaj druga część sławnej powieści "Nędznicy" Wiktora Hugo, a już we wrześniu opublikowana ma zostać nawet trzecia część. Ich autorem nie jest oczywiście dawno już nieżyjący Hugo lecz współczesny, mało znany literat i dziennikarz.

 • ​"Nędznicy" i "Niemożliwe" od piątku w polskich kinach

  Nominowany do ośmiu Oscarów musical "Les Miserables. Nędznicy" z Hugh Jackmanem i Anne Hathaway oraz dramat "Niemożliwe" o rodzinie, która przeżyła tsunami w Tajlandii, trafią w ten weekend do kin w Polsce. Za rolę w "Niemożliwym" do Oscara nominowano Naomi Watts.

 • Anne Hathaway zagra w filmowej wersji "Nędzników"

  Amerykańska aktorka Anne Hathaway zagra w adaptacji filmowej hitowego musicalu scenicznego "Nędznicy", będącego adaptacją powieści Wiktora Hugo. 28-latka wcieli się w rolę Fantyny.

 • Ogłoszono nominacje do nagród filmowych BAFTA. Faworytem "Lincoln" Spielberga

  Brytyjska Akademia Sztuk Filmowych i Telewizyjnych (BAFTA) ogłosiła tegoroczne nominacje do swoich nagród. Faworytem jest dramat historyczny "Lincoln" Stevena Spielberga z Danielem Day-Lewisem i Sally Field w rolach głównych. Drugie miejsce pod względem liczby nominacji zajęły musical "Les Miserables - Nędznicy" i film przygodowy "Życie Pi".

 • "Les Misérables" w Romie w nowej aranżacji

  ..."Les Misérables" według powieści Wiktora Hugo "Nędznicy" to najbardziej znany i lubiany musical na świecie. Grany w Londynie bez przerwy od ponad 25 lat ustanowił w 2010 roku rekord 10 tysięcy przedstawień. Obejrzało go ponad 58 milionów widzów na świecie i 300 tysięcy polskich fanów. Teatr Muzyczny Roma w Warszawie od 2012 roku pokazuje spektakl w nowej wersji.

 • Na półkach francuskich księgarni pojawi się dzisiaj druga część sławnej powieści "Nędznicy" Wiktora Hugo, a już we wrześniu opublikowana ma zostać nawet trzecia część. Ich autorem nie jest oczywiści dawno już nieżyjący Hugo lecz współczesny mało znany literat i dziennikarz.

 • Ostatnie próby "Les Miserables" w Teatrze Roma

  55 milionów widzów na całym świecie, 70 najważniejszych nagród teatralnych, 22 wersje językowe. "Les Miserables" jest najchętniej oglądanym musicalem na świecie. Ostatnie próby przed polską premierą muzycznego spektaklu według "Nędzników" Victora Hugo trwają w warszawskim Teatrze Roma.

 • ​Poland Business Run pomógł 71 osobom!

  ...utwory z takich światowych hitów jak: "Nędznicy", "West Side Story", "Sweeney Todd", "Upiór w operze", "Koty" czy "Skrzypek na dachu". Wszystko w wykonaniu wspaniałych młodych artystów: Aleksandry Szmyd...

 • Mural Banksy'ego o uchodźcach został zasłonięty

  Mural nawiązywał do klasycznej powieści francuskiego pisarza Victora Hugo "Nędznicy", jego bohaterka, Cosette, trzyma w ręku flagę Francji i płacze, po tym, jak w jej kierunku lecą kłęby gazu. Pod pracą umieszczono kod, po którego zeskanowaniu można było zobaczyć wideo, na którym policja używa gazu łzawiącego wobec imigrantów. Do incydentu doszło na początku tego miesiąca w obozie dla imigrantów...

Zdjęcia na temat: nędznicy
Wideo na temat: nędznicy
 • "Problem przedstawiony w Nędznikach naprawdę istnieje"

 • Ostatnie próby "Les Miserables" w Teatrze Roma

  55 milionów widzów na całym świecie, 70 najważniejszych nagród teatralnych, 22 wersje językowe. "Les Miserables" jest najchętniej oglądanym musicalem na świecie. Ostatnie próby przed polską premierą muzycznego spektaklu według "Nędzników" Victora Hugo trwają w warszawskim Teatrze Roma.