• Informacje na temat:

  negri

Artykuły na temat: negri
 • Pola Negri powraca!

  Projekcje filmów, wystawa plakatów oraz warsztaty wizażu "Wyglądać jak Pola Negri" - to wszystko w programie Tygodnia Poli Negri w Katowicach.

 • Pola Negri na FPFF

  Zrealizowaną przez Muzeum Kinematografii w Łodzi wystawę pt. "Pola Negri. Legenda kina" można oglądać do 12 października w ramach 33. FPFF w Gdyni.

 • Stare czasopisma, programy kinowe, oryginalne pocztówki, wydawnictwa i książki, albumy, fotel i lustro oraz wiele innych pamiątek związanych z życiem Apolonii Chałupiec, czyli Poli Negri można będzie zobaczyć w piątek na wystawie w Brdowie.

 • Pola Negri - bogini ekranu

  W dniach od 4 do 14 stycznia w Bolesławieckim Ośrodku Kultury, przy pl. Piłsudskiego, będzie można obejrzeć oryginalne pamiątki dotyczące życia Poli Negri (właściwie Apolonii Chałupiec), gwiazdy(...) przyczyniły się głośne romanse z Rudolphem Valentino i Charlie Chaplinem. Na wystawie znajdą się również plakaty wydane na świecie do filmów z udziałem Poli Negri. Stanowią one niezwykły zbiór ukazujący...

 • Wystawa Pola Negri - legenda kina

  Pocztówki, fotosy, programy filmowe z wizerunkiem Poli Negri oraz płyty z nagraniami artystki będzie można oglądać od poniedziałku w Galerii Sztuki Współczesnej "Winda" w Kielcach, na wystawie "Pola-Negri - legenda kina".

 • Pola Negri - legenda kina

  Muzeum Kinematografii w Łodzi we współpracy z Filmoteką Narodową w Warszawie oraz Instytutem Polskim w Düsseldorfie zaprasza na ekspozycję pt. Pola Negri. Legenda kina.

 • Wystawę "Pola Negri. Legenda kina" proponuje Muzeum w Sosnowcu. Od czwartku zwiedzający mają szansę zapoznać się z dokonaniami aktorki, obejrzeć reprodukcje zdjęć, afiszy filmowych, poznać dzieje jej głośnych romansów m.in. z Charlie Chaplinem.

 • Casting do roli małej Poli Negri

  Poszukiwana jest odtwórczyni roli małej Poli Negri w pierwszym na świecie musicalu w 3D pt. "Polita". Przesłuchanie odbędzie się 10 listopada 2011 r., w najbliższy czwartek, o godz. 14.00, na scenie Teatru Studio Buffo, przy ul. Marii Konopnickiej 6, w Warszawie. Na casting wystarczy przygotować jedną piosenkę, w jęz. polskim. Dodatkowe informacje pod numerem tel.: 22 622 64 22, 22 622 63 93

 • Tydzień Poli Negri wkrótce w Katowicach

  Na program rozpoczynającego się w piątek w Katowicach tygodnia imprez, poświęconych gwieździe niemego kina złożą się m.in. projekcje filmów z udziałem Poli Negri i filmowych reportaży na jej temat, wystawa plakatów, dyskusje znawców kina, a nawet warsztaty wizażu "Wyglądać jak Pola Negri".

 • ..."Mania. Historia pracownicy fabryki papierosów" - niemy film z 1918 r. z Polą Negri - będzie, mimo sprzeciwu filmowców, promował Polskę podczas jej prezydencji w UE - zdecydował minister kultury Bogdan Zdrojewski. Resort nie wycofa się z finansowania projektu.