• Informacje na temat:

  nelson

Artykuły na temat: nelson
 • Zmarła żona Nelsona Mandeli - Winnie Madikizela-Mandela

  Nie żyje Winnie Madikizela-Mandela - żona legendarnego bojownika o zniesienie apartheidu i prezydenta Republiki Południowej Afryki Nelsona Mandeli. Zmarła w wieku 81 lat.

 • RPA: Była żona Nelsona Mandeli nie żyje

  W wieku 81 lat zmarła w poniedziałek Winnie Madikizela-Mandela - była żona legendarnego bojownika o zniesienie apartheidu i prezydenta Republiki Południowej Afryki Nelsona Mandeli.

 • Warsztaty Taneczne z Nelsonem

  W dniach 7 i 8 lutego Nelson z Lunatix Crew z Berlina poprowadzi w Kołobrzegu warsztaty taneczne. Artysta przyjedzie na zaproszenie Vigor Styl Dance Studio. Specjalizuje się w new style, popping, krumping oraz house.

 • Pogrzeb Nelsona Mandeli

  O godzinie w wiosce Kunu w RPA rozpoczął się pogrzeb Nelsona Mandeli. To ostatnia część uroczystości, które trwają w Afryce od 5 grudnia, czyli od śmierci pierwszego czarnoskórego prezydenta RPA.

 • Recital fortepianowy Nelsona Goernera w Warszawie

  Recital fortepianowy argentyńskiego pianisty Nelsona Goernera, zdobywcy prestiżowej nagrody Diapason d'Or, odbędzie się we wtorek w Teatrze Wielkim-Operze Narodowej w Warszawie.

 • Nelson Mandela został pochowany

  Nelson Mandela spoczął na rodzinnym cmentarzu w wiosce Qunu. W pogrzebie wzięło udział około cztery i pół tysiąca osób.

 • Nelson Mandela nie żyje

  Prezydent RPA Jacob Zuma poinformował, że Nelson Mandela zmarł w czwartek w swym domu w Johannesburgu. "Straciliśmy naszego największego syna" - powiedział Zuma. Pierwszy czarnoskóry prezydent RPA dożył 95 lat.

 • ...7 lutego 2003 r. w wieku 77 lat zmarł Richard Nelson, najmłodszy członek załogi samolotu "Enola Gay", który zrzucił pierwszą w historii bombę atomową o nazwie kodowej "Little Boy" na japońskie miasto Hiroszima 6 sierpnia 1945 roku.

 • Słynny amerykańskich muzyk country Willie Nelson zapowiedział wydanie swoich pamiętników. Premierę książki pod tytułem "Roll Me Up and Smoke Me When I Die" zapowiedziano na listopad 2013 roku.

 • "Pozwólmy odejść Nelsonowi Mandeli"

  ..."Jeśli jego stan się nie zmieni, powinniśmy pozwolić mu odejść" - mówi CNN przyjaciel Nelsona Mandeli.

Zdjęcia na temat: nelson
Wideo na temat: nelson
 • Legendarny bojownik, charyzmatyczny przywódca. Nelson Mandela na archiwalnych filmach

  W wieku 95 lat zmarł Nelson Mandela, pierwszy demokratycznie wybrany czarnoskóry prezydent Republiki Południowej Afryki. O śmierci legendarnego bojownika o prawa czarnoskórych i pojednanie narodowe poinformował prezydent RPA Jacob Zuma.

 • Trwa ceremonia pożegnalna Nelsona Mandeli

  W w wiosce Qunu w Republice Południowej Afryki rozpoczęły się uroczystości pogrzebowe byłego prezydenta tego kraju, Nelsona Mandeli. Zgodnie z życzeniem zmarłego spocznie on na rodzinnym cmentarzu, obok rodziców, siostry i trójki dzieci. Mandela zmarł 5 grudnia w wieku 95 lat. Trumna z ciałem Mandeli została przetransportowana do specjalnie przygotowanego namiotu, w którym rozpoczęły się już

 • Wzruszające przemówienie prezydenta RPA. "Ojciec naszej demokracji już nie cierpi"

  Drodzy rodacy! Nasz ukochany Nelson Mandela, prezydent i ojciec założyciel naszej demokracji, nie żyje. Odszedł z spokoju, w otoczeniu rodziny, o godzinie 20:50 5 grudnia. Niech odpoczywa w spokoju" - powiedział prezydent RPA Jacoba Zumy w specjalnym orędziu do narodu. Nelson Mandela, legendarny bojownik na rzecz zniesienia apartheidu i pierwszy demokratycznie wybrany prezydent RPA zmarł po

Dyskusje na temat: nelson