• Informacje na temat:

  nepalu sztuka

Artykuły na temat: nepalu sztuka
 • Ponad 170 masek z całego świata można oglądać na wystawie pod hasłem "Magia - Sztuka - Metamorfoza" otwartej w poniedziałek w Muzeum Śląskim w Katowicach.

 • Polacy wyślą do Nepalu samolot z pomocą humanitarną

  W sobotę wieczorem z Polski poleci do Nepalu samolot z pomocą rządową i organizacji pozarządowych, w tym Polskiego Czerwonego Krzyża. Tym transportem mają potem wrócić polscy strażacy, którzy pomagają w usuwaniu skutków wielkiego trzęsienia ziemi.

 • Trzęsienie ziemi zrównało z ziemią zabytki w Nepalu. "Ich odbudowa to sprawa całej ludzkości"

  Anna Baranowska: Co będzie się działo z tymi zabytkami, które zostały zniszczone w Nepalu? Z punktu widzenia UNESCO? Prof. Piotr Krasny : Może się z nimi dziać bardzo dużo, ponieważ procedury(...) w Nepalu ten warunek jest spełniony. Po drugie, musi istnieć dokumentacja, pozwalająca na bardzo wierne odtworzenie zabytków, czyli nie może być tak że np. po nich zostaną dwa czy trzy zdjęcia, tylko powinny...

 • Podróż dookoła świata z Bazarem sztuki

  ..., Mirosław Mazur, Angelika Gaber, wspólne cele, pasja i wspomnienia. Wszystkich którzy mają ochotę tego wieczoru przenieść w Himalaje, do Nepalu, przez indyjskie wybrzeże Goa, Delhi, Varanasi zapraszamy do...

 • Setki tysięcy zwierząt złożonych w ofierze. Makabryczny widok

  Kilkaset tysięcy zwierząt złożonych w ofierze ku czci bogini Gadhimai w wiosce Bariyapur na południu Nepalu. Tamtejsi obrońcy praw zwierząt protestują przeciw temu okrutnemu zwyczajowi.

 • Nepal: W sobotę wyrusza transport z polską pomocą dla poszkodowanych

  W sobotę wieczorem z Polski poleci do Nepalu samolot z pomocą rządową i organizacji pozarządowych, w tym Polskiego Czerwonego Krzyża - poinformował PCK. Ofiarom trzęsienia ziemi mają być przekazane koce, a także m.in. leki i żywność.

 • Górale m.in. z Armenii, Nepalu, Gruzji, Hiszpanii, Turcji, i Włoch przejdą w niedzielę barwnym korowodem przez Zakopane inaugurując 44. Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich.

 • Dzieci ze Szwecji, Nepalu, Zimbabwe i Rwandy przyleciały do Wrocławia, aby wziąć udział w warsztatach odbywających się w ramach Brave Festival. Impreza rozpoczyna się 2 lipca, ale warsztaty dla dzieci zaczną się już w najbliższy piątek.

 • Festiwal Kultury Buddyjskiej w Katowicach

  Filmy z "dachu świata", buddyjscy nauczyciele z Danii, Słowacji i Polski, fotografie z Nepalu i Indii oraz DJ-e z Węgier - to atrakcje IV Festiwalu Kultury Buddyjskiej, który do 21 marca potrwa w Katowicach.

 • Galeria Andrzeja Strumiłły w Suwałkach

  ..., wystawiennictwo, scenografię. Fotografuje od 1945 roku. Wydał dwa tomy poezji oraz liczne książki o przyrodzie i kulturze (m.in. o Nepalu). Mieszka w Maćkowej Rudzie nad Czarną Hańczą na...

Dyskusje na temat: nepalu sztuka