• Informacje na temat:

  nestor

Artykuły na temat: nestor
 • ​Władysław Zachariasiewicz nie żyje. Nestor amerykańskiej Polonii miał 104 lata

  Smutne chwile dla amerykańskiej Polonii. Zasłużony nestor społeczności Władysław Zachariasiewicz zmarł 22 września w wieku 104 lat.

 • Nestor włoskiej piosenki na celowniku internautów: Wstydź się!

  Zdjęcie nestora włoskiej piosenki Gianniego Morandiego przed supermarketem wywołało dyskusję na temat handlu w niedzielę w prasie i mediach społecznościowych. Piosenkarz jest krytykowany za to, że, publikując fotografię z zakupów, poparł handel w niedzielę. Włoska prasa informując o polemice podkreśla, że 71-letni, bardzo wciąż popularny piosenkarz i gwiazdor festiwalu w San Remo, nie zrobił nic...

 • Nie żyje gen. Ludwik Krempa - nestor polskich sił powietrznych

  W wieku 100 lat zmarł w Krakowie gen. bryg, pilot Ludwik Krempa, jeden z ostatnich żyjących polskich lotników z czasów II wojny światowej, kawaler Orderu Virtuti Militari. Informację przekazał Krakowski Klub Seniorów Lotnictwa.

 • Zmarł gen. pilot Ludwik Krempa, nestor polskich sił powietrznych

  Gen. bryg, pilot Ludwik Krempa zmarł we wtorek w Krakowie - poinformował późnym wieczorem Krakowski Klub Seniorów Lotnictwa. Miał 100 lat. Był jednym z ostatnich żyjących polskich lotników z czasów II wojny światowej, kawaler Orderu Virtuti Militari.

 • W wieku 96 lat zmarł we wtorek w Warszawie prof. Juliusz Bardach, nestor polskich historyków prawa - poinformował Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego na swojej stronie internetowej.

 • Wyprawa na Broad Peak z nestorem himalaizmu

  Nestor himalaizmu, 58-letni Maciej Berbeka, weźmie udział w wyprawie Polskiego Związku Alpinizmu na niezdobyty zimą ośmiotysięcznik w Karakorum - Broad Peak (8051 m). Dotychczas próby wejścia na wierzchołek o tej porze roku podejmowało sześć zespołów.

 • Najstarszy funkcjonariusz przedwojennej Policji Województwa Śląskiego, posterunkowy Ryszard Klachacz, zmarł w wieku 97 lat. Był nestorem śląskich policjantów, ojcem chrzestnym sztandaru stowarzyszenia dbającego o pamięć policjantów pomordowanych na Wschodzie.

 • Stulecie urodzin obchodzi nestor polskiego pożarnictwa Władysław Pilawski. Pochodzący z Czarnkowa (woj. wielkopolskie) jubilat urodził się 29 grudnia 1913 roku, ze strażą pożarną związał się 80 lat temu.

 • Zmarł nestor polskiej sceny - Andrzej Kruczyński

  W wieku 90 lat zmarł w Krakowie aktor, reżyser teatralny i pedagog Andrzej Kruczyński. Artysta związany przez całe życie z Teatrem im. Juliusza Słowackiego należał do grona najstarszych polskich aktorów czynnych zawodowo.

 • Argentyna: Zmarł były prezydent Nestor Kirchner

  Były prezydent Argentyny Nestor Kirchner, mąż obecnej prezydent Cristiny Kirchner i jeden z najbardziej wpływowych polityków argentyńskich, zmarł w wieku 60 lat na atak serca - poinformowały media oraz jego prywatny lekarz.

Zdjęcia na temat: nestor
Wideo na temat: nestor
 • A papugi się śmieją. I śmieją...

  Śmiech bywa zaraźliwy nie tylko u ludzi, nie tylko u ssaków. Najnowsze badania naukowców z University of Veterinary Medicine w Wiedniu pokazują, że u ptaków też. Przynajmniej u jednego gatunku, zamieszkującej Nową Zelandię papugi kea (Nestor notabilis). Jak pisze w najnowszym numerze czasopismo "Current Biology", papugi te reagują na odtwarzany im zapis śmiechu, wyraźną wesołością, obserwowaną

Dyskusje na temat: nestor