• Informacje na temat:

  neutralność

Artykuły na temat: neutralność
 • Ekspert: Białoruś zachowuje znaczną neutralność ws. Ukrainy

  Białorusi udaje się w znacznym stopniu zachować neutralność wobec wydarzeń na Ukrainie i dlatego Mińsk wydaje się optymalnym miejscem na szczyt Ukraina-UE-Unia Celna, do którego ma dojść we wtorek - powiedział niezależny analityk białoruski Waler Karbalewicz.

 • Korwin-Mikke: W konflikcie Ukraina – Rosja trzeba zachować neutralność

  "Sytuacja jest niebezpieczna, dlatego moim programem jest ogłoszenie neutralności Polski w konflikcie ukraińsko-rosyjskim” – powiedział w podkarpackiej Jasionce kandydat na prezydenta Janusz Korwin-Mikke. „Nie mam żadnych szczególnych sympatii do Ukraińców, zwłaszcza na zachodzie Ukrainy. Nie mam też żadnych szczególnych sympatii dla Rosjan. W interesie Polski leży utrzymanie niepodległej Ukrainy, nawet jeśli będzie wroga Polsce" – tłumaczył kontrowersyjny europoseł.

 • Assange: Szwecja wyrzuciła swoją neutralność na śmietnik historii

  Dziennikarz i założyciel portalu WikiLeaks Julian Assange skrytykował w wywiadzie dla ekwadorskiej telewizji władze Szwecji. Stwierdził, że ten kraj "zmienił się w zaskakujący sposób" i "wyrzucił swoją neutralność na śmietnik historii".

 • Prezydent Putin tymczasem powiedział coś całkowicie innego: "Neutralność nie ma obecnie tak wielkiego znaczenia jak tuż po wojnie i jest sprawą wewnętrzną każdego państwa także Austrii" - powiedział Putin. Inaczej ocenił ewentualną przynależność Austrii do NATO: "Rosji nikt nie proponował przystąpienia do paktu i dlatego każde zbliżenie NATO do naszych granic napawa nas troską". Komplikuje się...

 • Finlandia rozmawia z USA o zacieśnieniu współpracy obronnej

  Zachowująca militarną neutralność Finlandia prowadzi z USA rozmowy o zawarciu porozumienia w sprawie zacieśnienia współpracy obronnej - powiedział w poniedziałek Reutersowi fiński minister obrony Jussi Niinisto. Umowa ma być zawarta jesienią.

 • "Global Times": Jeśli Stany Zjednoczone zaatakują pierwsze, Chiny je powstrzymają

  ..."W przypadku, gdyby to Korea Północna zaatakowała Stany Zjednoczone, Chiny powinny zachować neutralność, ale jeśli to USA zdecydują się zaatakować Koreę Północną jako pierwsze, Chiny je powstrzymają" – pisze w piątek chińska prorządowa gazeta "Global Times".

 • Bp Śmigiel: Jeśli zarzuty się potwierdzą, pomnik kapelana Jankowskiego nie powinien stać

  ...(wyborczej – przyp. red.) Kościół zachowa neutralność - tak jak powinno być" - twierdzi biskup. „Kościół od dawna zachowuje neutralność, takie jest moje przekonanie” - dodaje toruński biskup diecezjalny.

 • Elżbieta Kruk w RMF FM o wejściu policji do mieszkania Elżbiety Podleśnej

  ...neutralność.

 • Siergiej Ławrow: Ukraina musi być neutralna

  ...- Ukraina musi zachować neutralność, aby nie dopuścić do swego dalszego podziału - oświadczył rosyjski minister spraw zagranicznych Siergiej Ławrow w artykule dla styczniowego numeru serbskiego pisma "Horizons".

 • Sąd zezwolił na publikację listów księcia Karola

  Sąd Najwyższy w Wielkiej Brytanii orzekł, że treść 27 listów napisanych przez księcia Karola do ministrów w latach 2004-2005 może zostać ujawniona. To według brytyjskich mediów może podać w wątpliwość polityczną neutralność przyszłego monarchy.

Dyskusje na temat: neutralność