• Informacje na temat:

  newton

Artykuły na temat: newton
 • Pierwszy raz w języku polskim została wydana książka Isaaca Newtona ''Matematyczne zasady filozofii przyrody ''.

 • James Newton Howard przyjedzie do Krakowa

  W Hollywood od lat rządzi trójka kompozytorów: John Williams, Hans Zimmer i James Newton Howard. Ten ostatni będzie we wrześniu gościem tegorocznego Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie - ustalił "Dziennik Polski".

 • Hindusi wyprzedzili Newtona

  Mało znana szkoła matematyczna w południowozachodnich Indiach odkryła podstawy współczesnej matematyki o 300 lat wcześniej, niż dokonał tego Izaak Newton. Doktor George Gheverghese Joseph z uniwersytetu w Manchesterze mówi, że "Szkoła z Kerali" odkryła analizę równań o nieskończonej liczby wyrazów już około 1350 roku. Ponadto indyjscy matematycy wyliczyli liczbę Pi do 17. miejsca po przecinku.

 • Alchemik Newton i jego tajemniczy, nocny etat

  Isaac Newton był bez wątpienia niekwestionowanym geniuszem w historii nauki. Miał tego świadomość i nie lubił trwonić czasu. O tajemniczym, nocnym zajęciu Newtona pisze na łamach "The New York Times" Natalie Angier.

 • Newton: koniec świata w 2060 r.

  Według manuskryptów Izaaka Newtona, zbadanych w Jerozolimie, nasza planeta przestanie istnieć w roku 2060. O przepowiedni oraz o osobie Newtona opowiada film dokumentalny, który na początku przyszłego miesiąca zamierza wyemitować telewizja BBC.

 • Czy grawitacja istnieje? Fizycy biorą się za Newtona

  ...zatytułowanym "On the Origin of Gravity and the Laws of Newton", że siła grawitacji jest konsekwencją praw termodynamiki. - Dla mnie grawitacja nie istnieje - mówi Verlinde, który pojechał ostatnio do USA, by(...) równania Newtona tak dokładnie, że można dzięki nim nawigować wśród pierścieni Saturna. Siła, którą nazywamy grawitacją, jest po prostu produktem ubocznym inklinacji przyrody do maksymalizowania chaosu...

 • Zabawa w Newtona

  Niewątpliwą zaletą muzeum jest jego interaktywność - urządzenia i przedmioty można włączyć, wprawić w ruch i sprawdzić jak działają. Można zajrzeć do wnętrza ludzkiego ciała, eksperymentować z elektrycznością, obejrzeć kołyskę Newtona, nowe wynalazki czy posłuchać mówiącego robota, oprowadzającego gości po muzeum. Wystawa budzi zainteresowanie przede wszystkim dzieci, ale opiekunowie też się nie...

 • Po masakrze w Newton większość Amerykanów nie chce ograniczać dostępu do broni półautomatycznej

  Większość mieszkańców USA opowiada się za wprowadzeniem bardziej precyzyjnego ustawodawstwa w sprawie posiadania broni palnej. Jednocześnie jednak jest przeciwna ograniczeniom w sprzedaży broni półautomatycznej. Tak wynika z ankiety przeprowadzonej przez Instytut Gallupa po tragedii w Newtown w stanie Connecticut, gdzie dwudziestolatek zastrzelił 27 osób, w tym 20 uczniów miejscowej szkoły podstawowej.

 • 15-latek z Francji podważył teorie Einsteina i Newtona

  Francuski 15-latek dokonał sensacyjnego odkrycia, które według specjalistów podważa teorie Einsteina i Newtona. Rezultaty jego badań opublikowane zostały przez jedno z najbardziej renomowanych pism naukowych na świecie - brytyjski periodyk "Nature".

 • Najnowszy tomik wierszy Ewy Lipskiej pt. "Pomarańcza Newtona" trafi do księgarń w czwartek. Przez tematykę wierszy mocno osadzony we współczesności tomik autorki zaliczanej do klasyki polskiej poezji, jeszcze przed ukazaniem się podzielił krytyków literackich.

Zdjęcia na temat: newton
Wideo na temat: newton
Dyskusje na temat: newton