• Informacje na temat:

  newton

Artykuły na temat: newton
 • Pierwszy raz w języku polskim została wydana książka Isaaca Newtona ''Matematyczne zasady filozofii przyrody ''.

 • James Newton Howard przyjedzie do Krakowa

  W Hollywood od lat rządzi trójka kompozytorów: John Williams, Hans Zimmer i James Newton Howard. Ten ostatni będzie we wrześniu gościem tegorocznego Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie - ustalił "Dziennik Polski".

 • Prochy Stephena Hawkinga spoczęły obok Newtona i Darwina

  Prochy fizyka Stephena Hawkinga zostały złożone w Opactwie Westminsterskim, obok najważniejszych brytyjskich naukowców: Isaaca Newtona i Karola Darwina. W pożegnaniu wzięło udział tysiąc osób z ponad 100 państw świata. Wybitny brytyjski astrofizyk, od lat cierpiący na stwardnienie zanikowe boczne, zmarł 14 marca w wieku 76 lat.

 • Hindusi wyprzedzili Newtona

  Mało znana szkoła matematyczna w południowozachodnich Indiach odkryła podstawy współczesnej matematyki o 300 lat wcześniej, niż dokonał tego Izaak Newton. Doktor George Gheverghese Joseph z uniwersytetu w Manchesterze mówi, że "Szkoła z Kerali" odkryła analizę równań o nieskończonej liczby wyrazów już około 1350 roku. Ponadto indyjscy matematycy wyliczyli liczbę Pi do 17. miejsca po przecinku.

 • Hawking spocznie między Newtonem i Darwinem. Jest wielu chętnych, by to zobaczyć

  Prochy Stephena Hawkinga złożone zostaną miedzy grobami Izaaka Newtona i Karola Darwina podczas ceremonii, którą zaplanowano na 15 czerwca w Opactwie Westminsterskim. Zainteresowanie udziałem w wydarzeniu jest tak duże, że trzeba zrobić loterię wejściówek.

 • Prochy Stephena Hawkinga złożone obok Isaaca Newtona i Karola Darwina

  Prochy zmarłego w marcu fizyka Stephena Hawkinga zostały w piątek złożone w londyńskim Opactwie Westminsterskim, obok najważniejszych brytyjskich naukowców: Isaaca Newtona i Karola Darwina. W pożegnaniu wzięło udział tysiąc osób z ponad 100 państw świata. Chętnych do wzięcia udziału w uroczystości było tak wielu, że zorganizowano losowanie wejściówek.

 • Newton: koniec świata w 2060 r.

  Według manuskryptów Izaaka Newtona, zbadanych w Jerozolimie, nasza planeta przestanie istnieć w roku 2060. O przepowiedni oraz o osobie Newtona opowiada film dokumentalny, który na początku przyszłego miesiąca zamierza wyemitować telewizja BBC.

 • Zabawa w Newtona

  Niewątpliwą zaletą muzeum jest jego interaktywność - urządzenia i przedmioty można włączyć, wprawić w ruch i sprawdzić jak działają. Można zajrzeć do wnętrza ludzkiego ciała, eksperymentować z elektrycznością, obejrzeć kołyskę Newtona, nowe wynalazki czy posłuchać mówiącego robota, oprowadzającego gości po muzeum. Wystawa budzi zainteresowanie przede wszystkim dzieci, ale opiekunowie też się nie...

 • Po masakrze w Newton większość Amerykanów nie chce ograniczać dostępu do broni półautomatycznej

  Większość mieszkańców USA opowiada się za wprowadzeniem bardziej precyzyjnego ustawodawstwa w sprawie posiadania broni palnej. Jednocześnie jednak jest przeciwna ograniczeniom w sprzedaży broni półautomatycznej. Tak wynika z ankiety przeprowadzonej przez Instytut Gallupa po tragedii w Newtown w stanie Connecticut, gdzie dwudziestolatek zastrzelił 27 osób, w tym 20 uczniów miejscowej szkoły podstawowej.

 • 15-latek z Francji podważył teorie Einsteina i Newtona

  Francuski 15-latek dokonał sensacyjnego odkrycia, które według specjalistów podważa teorie Einsteina i Newtona. Rezultaty jego badań opublikowane zostały przez jedno z najbardziej renomowanych pism naukowych na świecie - brytyjski periodyk "Nature".

Zdjęcia na temat: newton
Wideo na temat: newton
Dyskusje na temat: newton