• Informacje na temat:

  niemcy

Artykuły na temat: niemcy
 • ...- Bułgaria przejęła właśnie przewodnictwo w Radzie UE), a także z poszczególnymi jej państwami członkowskimi. Zaś wśród tych państw Niemcy są najważniejsze podwójnie: odgrywają najpoważniejszą rolę w Unii, ale...

 • Niemcy: Protesty ekologów

  600 demonstrantów wdarło się w niedzielę na teren odkrywkowej kopalni węgla brunatnego Hambach w Nadrenii Północnej-Westfalii, protestując przeciwko wykorzystywaniu szkodliwego dla środowiska surowca do produkcji energii elektrycznej.

 • Niemcy: Rekordowa liczba salafitów

  Według szacunków niemieckiego kontrwywiadu, w Niemczech żyje obecnie około 10800 członków radykalnego odłamu Islamu - tak zwanych salafitów. Jak podał szef niemieckiego Urzędu Ochrony Konstytucji Hans-Georg Maassen, rok temu było ich 9700.

 • Niemcy: Kolejna koalicja wykluczona

  Szef liberalnej FDP Christian Lindner w czwartek wykluczył powołanie w Niemczech rządu wraz z chadekami i Zielonymi nawet po ewentualnym rozpisaniu nowych wyborów do parlamentu. Obecnie nie ma mowy o opartej na zaufaniu współpracy z Zielonymi - podkreślił.

 • Niemcy: Bundeswehrze brakuje ochotników

  Do końca sierpnia do niemieckiego wojska zgłosiło się na ochotnika 10,1 tys. mężczyzn i kobiet - o 15 proc. mniej niż w porównywalnym okresie zeszłego roku. Obowiązkowa służba wojskowa została zlikwidowana w Niemczech sześć lat temu, a od tego czasu maleje zainteresowanie karierą w Bundeswerze.

 • ​Niemcy trzymają się centrum

  ...pochodzenia, został "zutylizowany" w Turcji. Dodał, że Niemcy mogą być dumni z "osiągnięć niemieckich żołnierzy podczas obu wojen światowych". W oświadczeniu, które wygłosił zaraz po ogłoszeniu wyników(...) wyścigu wyborczego, ostatnie 1,5 roku pokazuje, że Niemcy są zjednoczeni, a nie w agonii. Biorąc pod uwagę raczej stabilną naturę niemieckiej polityki, osobom postronnym może być trudno zrozumieć, jak...

 • Niemcy: Najnowszy sondaż przedwyborczy

  Na miesiąc przed wyborami do Bundestagu dwie największe siły polityczne - chadecy (CDU/CSU) i socjaldemokraci (SPD) - odnotowały spadek notowań, zaś eurosceptyczna i antyislamska Alternatywa dla Niemiec (AfD) poprawiła wynik i znów ma dwucyfrowe poparcie.

 • Niemcy odbudowują sporny kościół

  W Poczdamie pod Berlinem rozpoczęła się w niedzielę odbudowa kościoła garnizonowego. Projekt wzbudza duże emocje ze względu na kontrowersyjną przeszłość barokowej świątyni - to tutaj w 1933 roku Adolf Hitler zawarł symboliczny pakt z kręgami konserwatywnymi.

 • Niemoty : Niemcy

  ..."niemczyzna" ma szersze znaczenie niż wyłącznie etniczna etykietka. Więc są Niemcy i niemcy?                    S łowniki języka polskiego o tym nie wspominają, ale ja nie chcę być tutaj correct(...) w Polsce jeszcze nie było. Niemcy chcą w ten sposób pokazać światu, że współpraca z Polską układa się idealnie. Pomówmy zatem o konkretach, jak lubią rozmawiać Niemcy. W wielu publikacjach można...

 • Niemcy zrehabilitują homoseksualistów

  Rząd Niemiec zamierza zrehabilitować i wypłacić finansowe odszkodowania osobom skazywanym do końca lat 60. przez sądy w RFN za związki homoseksualne. O planach ministra sprawiedliwości Heiko Maasa pisze w czwartek "Frankfurter Allgemeine Zeitung".

Zdjęcia na temat: niemcy
 • Kibice w drodze na mecz Polska-Niemcy
 • Kibice w drodze na mecz Polska-Niemcy
 • Kibice w drodze na mecz Polska-Niemcy
Wideo na temat: niemcy
 • O kuchni

  "Niemcy są bardzo otwarci, więc bardzo lubią na przykład kuchnię grecką. Ale kucharz naszej kadry współpracuje też z polskimi kucharzami, więc nasi reprezentanci jedzą również pierogi" - mówi Niemiec Jan Schurmant. "Niemcy jedzą dużo smalcu, więc nie będą mogli dzisiaj biegać" - odpowiada mu Georgios Notopoulos.

 • O wynikach dzisiejszego meczu

  „Mam nadzieję, że Niemcy dotrą do finału. Myślę, że dziś wygrają, bo zawsze są dobrze przygotowani ” – stwierdza Jan Schurmant. „Wydaje mi się, że Grecy mają szansę wygrać ten mecz” – mówi Georgios Notopoulos

 • Bielan: Decyzja o dołożeniu 6 miliardów euro do pożyczki dla MFW będzie bardzo kontrowersyjna

  "Myślę, że nasze fundusze będą bez znaczenia. Sądzę, że znacznie bogatsze kraje eurozony, jak Niemcy czy Francja, są w stanie ponieść ten ciężar. Nie rozumiem powodu, dla którego mielibyśmy płacić za nie swoje błędy" – komentuje ewentualną polską pożyczkę dla MFW Adam Bielan.

Dyskusje na temat: niemcy