• Informacje na temat:

  niemiecka afryka wschodnia

Artykuły na temat: niemiecka afryka wschodnia
 • "Spiegel": Merkel krytykuje kraje Europy Środkowej i Wschodniej

  Na zamkniętym posiedzeniu Europejskiej Partii Ludowej (EPL) w Strasburgu kanclerz Niemiec Angela Merkel ostro skrytykowała kraje Europy Środkowej i Wschodniej za odmowę przyjęcia uchodźców z Bliskiego Wschodu i Afryki - podał w czwartek "Der Spiegel".

 • Niemiecka prasa: Nowy szlak uchodźczy może prowadzić przez Polskę

  Szereg gazet pisze w poniedziałek o zatrzymaniu w weekend tuż przy polsko-niemieckiej granicy ciężarówki z syryjskimi uchodźcami, co może wskazywać na uruchomienie szlaku przemytu ludzi przez Polskę.

 • Niemiecki dziennik o Merkel: "Potajemna szefowa" Europy

  ...wręcz "praktykowaną skruchą". Zdaniem Frieda zadanie, przed którym stoi Merkel, jest ogromne, gdyż niemiecka kanclerz musi skłonić Europejczyków do stworzenia polityki wobec imigrantów, charakteryzującej...

 • Wiele ofiar tsunami w Afryce czeka na pomoc, która nie przybywa. Poszkodowani przez zabójczą falę nie mogą liczyć na dary i finanse, które z całego świata płyną głównie do azjatyckich ofiar kataklizmu.

 • Niemiecka kanclerz w wystąpieniu na Monachijskiej Konferencji o Bezpieczeństwie zapewniła, że stoi po stronie "ludzi, którzy wierzą w siebie, pozbywają się strachu i otwarcie mówią o tym, co im się(...) przebiegała w sposób pokojowy i rozsądny" - zaznaczyła niemiecka kanclerz. "Unia Europejska gotowa jest (...) wspomóc ten proces" - dodała. Jednocześnie zauważyła, że zbyt pośpieszny proces demokratyzacji...

 • Jedna z organizacji zajmujących się żeglugą morską w Afryce podała, że piraci somalijscy porwali w sobotę niemiecki statek na wodach Oceanu Indyjskiego między Seszelami a Kenią, 400 mil morskich od somalijskiego Kismaju.

 • Pracownicy kilku niemieckich ambasad są podejrzani o wystawianie wyłudzonych wiz na zlecenie gangów przemytników ludzi i branie łapówek - informuje w najnowszym wydaniu niemiecki tygodnik "Der Spiegel".

 • Niemiecka prasa krytykuje wyniki szczytu UE

  Część niemieckiej prasy krytycznie ocenia uzgodnione na szczycie UE w Brukseli kompromisy w sprawie pakietu klimatyczno-energetycznego oraz programu pobudzania gospodarki. Dzienniki chwalą za to stanowczość kanclerz Angeli Merkel.

 • Pracownicy kilku niemieckich ambasad są podejrzani o wystawianie wyłudzonych wiz na zlecenie gangów przemytników ludzi i branie łapówek - informuje w najnowszym wydaniu niemiecki tygodnik "Der Spiegel". Śledztwo dotyczy niemieckich placówek w Afryce, Ameryce Południowej i krajach byłego Związku Radzieckiego.

 • Homo sapiens starszy, niż sądzono. Historię ludzkości trzeba napisać od nowa

  ...odkrycie pokazuje, że początek naszego gatunku nie był ograniczony do terenów Afryki na południe od Sahary. Dotąd sądzono, że kolebką ludzkości jest Afryka Wschodnia. Odkrycie to dowodzi, że homo sapiens żył równocześnie w różnych miejscach Afryki i długo się rozwijał. Myśleliśmy, że kolebką ludzkości 200 tysięcy lat temu była wschodnia Afryka, ale nowe odkrycie wskazuje, że homo sapiens...

Dyskusje na temat: niemiecka afryka wschodnia