• Informacje na temat:

  niemiecka afryka wschodnia

Artykuły na temat: niemiecka afryka wschodnia
 • Alarmujący raport: Ogromna przewaga Rosji na wschodniej flance NATO

  Pomimo wysiłków NATO, by wzmocnić swoją wschodnią flankę, układ sił jest nadal niekorzystny dla Sojuszu – ostrzegają analitycy z Rand Corporation.

 • "Spiegel": Merkel krytykuje kraje Europy Środkowej i Wschodniej

  Na zamkniętym posiedzeniu Europejskiej Partii Ludowej (EPL) w Strasburgu kanclerz Niemiec Angela Merkel ostro skrytykowała kraje Europy Środkowej i Wschodniej za odmowę przyjęcia uchodźców z Bliskiego Wschodu i Afryki - podał w czwartek "Der Spiegel".

 • Niemiecka prasa: Nowy szlak uchodźczy może prowadzić przez Polskę

  Szereg gazet pisze w poniedziałek o zatrzymaniu w weekend tuż przy polsko-niemieckiej granicy ciężarówki z syryjskimi uchodźcami, co może wskazywać na uruchomienie szlaku przemytu ludzi przez Polskę.

 • Niemiecki dziennik o Merkel: "Potajemna szefowa" Europy

  ...wręcz "praktykowaną skruchą". Zdaniem Frieda zadanie, przed którym stoi Merkel, jest ogromne, gdyż niemiecka kanclerz musi skłonić Europejczyków do stworzenia polityki wobec imigrantów, charakteryzującej...

 • Wiele ofiar tsunami w Afryce czeka na pomoc, która nie przybywa. Poszkodowani przez zabójczą falę nie mogą liczyć na dary i finanse, które z całego świata płyną głównie do azjatyckich ofiar kataklizmu.

 • Niemiecka kanclerz w wystąpieniu na Monachijskiej Konferencji o Bezpieczeństwie zapewniła, że stoi po stronie "ludzi, którzy wierzą w siebie, pozbywają się strachu i otwarcie mówią o tym, co im się(...) przebiegała w sposób pokojowy i rozsądny" - zaznaczyła niemiecka kanclerz. "Unia Europejska gotowa jest (...) wspomóc ten proces" - dodała. Jednocześnie zauważyła, że zbyt pośpieszny proces demokratyzacji...

 • Jedna z organizacji zajmujących się żeglugą morską w Afryce podała, że piraci somalijscy porwali w sobotę niemiecki statek na wodach Oceanu Indyjskiego między Seszelami a Kenią, 400 mil morskich od somalijskiego Kismaju.

 • Pracownicy kilku niemieckich ambasad są podejrzani o wystawianie wyłudzonych wiz na zlecenie gangów przemytników ludzi i branie łapówek - informuje w najnowszym wydaniu niemiecki tygodnik "Der Spiegel".

 • Niemiecka prasa krytykuje wyniki szczytu UE

  Część niemieckiej prasy krytycznie ocenia uzgodnione na szczycie UE w Brukseli kompromisy w sprawie pakietu klimatyczno-energetycznego oraz programu pobudzania gospodarki. Dzienniki chwalą za to stanowczość kanclerz Angeli Merkel.

 • Pracownicy kilku niemieckich ambasad są podejrzani o wystawianie wyłudzonych wiz na zlecenie gangów przemytników ludzi i branie łapówek - informuje w najnowszym wydaniu niemiecki tygodnik "Der Spiegel". Śledztwo dotyczy niemieckich placówek w Afryce, Ameryce Południowej i krajach byłego Związku Radzieckiego.

Dyskusje na temat: niemiecka afryka wschodnia