• Informacje na temat:

  niemiecka republika demokratyczna

Artykuły na temat: niemiecka republika demokratyczna
 • Morawiecki dla "Spiegla": Polska jest demokratycznym państwem narodowym

  "Polska jest demokratycznym państwem narodowym" - oświadczył premier Mateusz Morawiecki w obszernym wywiadzie dla niemieckiego tygodnika "Der Spiegel". Nie zgodził się z opinią, że od czasu objęcia rządów przez PiS wizerunek Polski jest zły.

 • Cesarstwo Niemieckie (Rzesza Niemiecka) zostało założone w 1871 r. przez Ottona Bismarcka. Było niemieckim krajem związkowym o ustroju monarchii konstytucyjnej. Istniało do 1918 r.

 • Jest rezolucja w sprawie Polski, Turcji, Bułgarii, Republiki Mołdawii i Rumunii

  ...korupcję (Bułgaria, Republika Mołdawii i Rumunia). Istnieją również obawy co do tendencji do ograniczenia władzy ustawodawczej parlamentu (Republika Mołdawii, Rumunia i Turcja)" - głosi uzasadnienie...

 • Niemiecka prasa: Upadek Turcji jest raczej nieuchronny

  ...potrzebuje po prostu nowych przyjaciół. O tym, że absolutnie nie zmieniła się jego antydemokratyczna postawa, świadczy chociażby to, że ostro nalegał, żeby krytyk tureckiego rządu dziennikarz Can Duendar nie...

 • Niemiecka prasa: Merkel coraz bardziej osamotniona

  ...i Słowacji nawet socjaliści podzielają twarde stanowisko AfD (niemiecka antyislamska i antymigrancka partia-PAP). Anglia odwraca się właśnie ze zgrozą od Europy. We Francji po strasznych aktach terroru, które(...) wyborów wskazuje jednak na to, że Republika znalazła się w "mentalnym stanie wyjątkowym". Tradycyjne partie polityczne "zostały zgniecione", a prezydentem chce zostać człowiek, który "grozi puczem...

 • Niemieckie media: Putin był także agentem Stasi

  Dziennik "Bild Zeitung" ujawnia, że rosyjski prezydent Władimir Putin aż do upadku "muru berlińskiego" w 1989 r. był nie tylko oficerem KGB, ale także agentem enerdowskiej komunistycznej tajnej policji Stasi. Dziennik ujawnia świadczące o tym dokumenty.

 • Prezydent Duda o dobrej przyjaźni polsko-niemieckiej

  Rzeczypospolitej, który będzie jeszcze przez kilka lat urzędował, obiecuję panu prezydentowi, że będę się starał czynić wszystko, aby współpraca polsko-niemiecka i relacje naszych społeczeństw układały się...

 • Niemiecka prasa: Zamachowcy mogą zaatakować wszędzie. Nicea pozbawiła nas złudzeń

  Komentując zamach w Nicei, niemieccy publicyści stwierdzają w piątek pesymistycznie, że demokratyczne państwa nie są w stanie skutecznie bronić się przed atakami działających w pojedynkę fanatyków. Komentatorzy ostrzegają przed nienawiścią wobec imigrantów.

 • Niemiecka prasa: Nicea pozbawiła nas ostatniego złudzenia

  Komentując zamach w Nicei, niemieccy publicyści stwierdzają w piątek pesymistycznie, że demokratyczne państwa nie są w stanie skutecznie bronić się przed atakami działających w pojedynkę fanatyków. Komentatorzy ostrzegają przed nienawiścią wobec imigrantów.

 • Waszczykowski o Kohlu: Miał wielkie zasługi dla pojednania polsko-niemieckiego

  "Z głębokim żalem przyjąłem informację o śmierci Helmuta Kohla, wybitnego niemieckiego polityka odznaczonego licznymi orderami, w tym Orderem Orła Białego" - oświadczył szef MSZ Witold Waszczykowski.

Dyskusje na temat: niemiecka republika demokratyczna