• Informacje na temat:

  niemiecka republika demokratyczna

Artykuły na temat: niemiecka republika demokratyczna
 • Cesarstwo Niemieckie (Rzesza Niemiecka) zostało założone w 1871 r. przez Ottona Bismarcka. Było niemieckim krajem związkowym o ustroju monarchii konstytucyjnej. Istniało do 1918 r.

 • Jest rezolucja w sprawie Polski, Turcji, Bułgarii, Republiki Mołdawii i Rumunii

  ...korupcję (Bułgaria, Republika Mołdawii i Rumunia). Istnieją również obawy co do tendencji do ograniczenia władzy ustawodawczej parlamentu (Republika Mołdawii, Rumunia i Turcja)" - głosi uzasadnienie...

 • Niemiecka prasa: Merkel coraz bardziej osamotniona

  ...i Słowacji nawet socjaliści podzielają twarde stanowisko AfD (niemiecka antyislamska i antymigrancka partia-PAP). Anglia odwraca się właśnie ze zgrozą od Europy. We Francji po strasznych aktach terroru, które(...) wyborów wskazuje jednak na to, że Republika znalazła się w "mentalnym stanie wyjątkowym". Tradycyjne partie polityczne "zostały zgniecione", a prezydentem chce zostać człowiek, który "grozi puczem...

 • Prezydent Duda o dobrej przyjaźni polsko-niemieckiej

  Rzeczypospolitej, który będzie jeszcze przez kilka lat urzędował, obiecuję panu prezydentowi, że będę się starał czynić wszystko, aby współpraca polsko-niemiecka i relacje naszych społeczeństw układały się...

 • Niemiecka prasa: Zamachowcy mogą zaatakować wszędzie. Nicea pozbawiła nas złudzeń

  Komentując zamach w Nicei, niemieccy publicyści stwierdzają w piątek pesymistycznie, że demokratyczne państwa nie są w stanie skutecznie bronić się przed atakami działających w pojedynkę fanatyków. Komentatorzy ostrzegają przed nienawiścią wobec imigrantów.

 • Niemiecka prasa: Nicea pozbawiła nas ostatniego złudzenia

  Komentując zamach w Nicei, niemieccy publicyści stwierdzają w piątek pesymistycznie, że demokratyczne państwa nie są w stanie skutecznie bronić się przed atakami działających w pojedynkę fanatyków. Komentatorzy ostrzegają przed nienawiścią wobec imigrantów.

 • Waszczykowski o Kohlu: Miał wielkie zasługi dla pojednania polsko-niemieckiego

  "Z głębokim żalem przyjąłem informację o śmierci Helmuta Kohla, wybitnego niemieckiego polityka odznaczonego licznymi orderami, w tym Orderem Orła Białego" - oświadczył szef MSZ Witold Waszczykowski.

 • Zmarł Hans-Dietrich Genscher, b. szef niemieckiej dyplomacji

  Hans-Dietrich Genscher, szef dyplomacji Niemiec w latach 1974-1992, zmarł w czwartek wieczorem w wieku 89 lat w swoim domu w Wachtberg-Pech na zachodzie kraju - poinformowało w piątek biuro polityka. Przyczyną śmierci było zatrzymanie akcji serca.

 • Obchody 91. rocznicy proklamowania Białoruskiej Republiki Ludowej

  Organizacje mniejszości białoruskiej w Polsce świętowały w środę wieczorem w Białymstoku 91. rocznicę proklamowania niezależnej Białoruskiej Republiki Ludowej w 1918 roku.

 • ...i Demokratyczna!". Nagromadzenie tylu określeń o wymowie narodowo-wolnościowej świadczy o wyraźnym kompleksie polskich komunistów, jaki pozostał ich zmorą zresztą do końca, a mianowicie, że naród nie(...). Propaganda niemiecka nie tylko poprzez ujawnienie prawdy o zamordowanych polskich oficerach usiłowała rozbudzić wrogość wobec nadciągającego ze Wschodu bolszewizmu. Niemcy byli przecież autorami...

Dyskusje na temat: niemiecka republika demokratyczna