• Informacje na temat:

  niepodległości krzyż

Artykuły na temat: niepodległości krzyż
 • Chcieli wypożyczyć krzyż... z Giewontu

  ...​Do dyrekcji Tatrzańskiego Parku Narodowego wpłynęło oficjalne pismo z prośbą o... wypożyczenie krzyża stojącego na Giewoncie. Dyrekcja odmówiła uzasadniając decyzję tym, że krzyż trzeba by wypożyczyć z całym Giewontem.

 • Obchody 100. rocznicy odzyskania niepodległości

  ...11 listopada, w 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, w całym kraju, a także za granicą, hucznie świętowano to niezwykłe wydarzenie. Kulminacyjnym punktem był warszawski marsz "Dla Ciebie Polsko", na czele którego stanęli prezydent Andrzej Duda i premier Mateusz Morawiecki. Według danych policji, wzięło w nim udział ćwierć miliona ludzi.

 • W Blaszkach stanie najwyższy krzyż w Polsce

  Na stulecie niepodległości Polski w gminie Blaszki w województwie łódzkim ma stanąć najwyższy w Polsce krzyż. Będzie trzy razy wyższy niż pomnik Chrystusa w Świebodzinie.

 • Czyją koronę nosi orzeł? Czyli sprawa krzyża w godle Polski

  ...​Od kilku dni nie milkną rozmowy na temat zmian dotyczących polskiego godła i ewentualnego przywrócenia krzyża, który zdobił koronę orła do 1927 roku. Ekspert w dziedzinie heraldyki prof. Sławomir Górzyński w rozmowie z Interią opowiedział o pochodzeniu krzyża w herbach oraz o błędzie w zapisie, który zawiera obecna ustawa.

 • Krzyże Wolności i Solidarności dla działaczy dawnej opozycji

  Powinniście być dumni, dzięki wam możemy żyć w wolnej Polsce, która jest niewyobrażalnie lepsza - powiedział we wtorek wiceprezes IPN Mateusz Szpytma do działaczy opozycji przeciw władzy komunistycznej uhonorowanych Krzyżami Wolności i Solidarności.

 • RPO pisze do prokuratury ws. rasistowskich symboli na Marszu Niepodległości

  Biuro Rzecznika Praw Obywatelskich skierowało pismo do Prokuratury Okręgowej w Warszawie w sprawie symboli i haseł z tegorocznego Marszu Niepodległości. Zdaniem rzecznika, mogą one nosić znamiona przestępstwa propagowania faszyzmu i nawoływania do nienawiści.

 • Andrzej Duda jedzie na obchody 25-lecia niepodległości Ukrainy

  Prezydent Andrzej Duda w środę w Kijowie weźmie udział w obchodach 25-lecia niepodległości Ukrainy. Z prezydentem Petrem Poroszenką ma rozmawiać m.in. o perspektywach stabilizacji w regionie - poinformował prezydencki minister Krzysztof Szczerski.

 • Marsz Niepodległości 2015. Nie było "poważniejszych incydentów"

  Kilkadziesiąt tysięcy osób, wzięło udział w Marszu Niepodległości, który w środę przeszedł ulicami Warszawy na błonia Stadionu Narodowego. Marsz przebiegł spokojnie, nie było incydentów.

 • Święto niepodległości w Krakowie

  ...11 listopada (niedziela) odbędą się uroczyste obchody Święta Niepodległości. Uroczystości rozpoczną się o godz. 9:40 na dziedzińcu przed Katedrą na Wawelu ceremonią uhonorowania przez Komendanta Garnizonu Kraków Sztandarów Wojska Polskiego, Policji, Szkoły Aspirantów Pożarnictwa PSP i Chorągwi prezydenta miasta Krakowa.

 • Andrzej Duda jedzie do Kijowa. Prezydent weźmie udział w obchodach 25-lecia niepodległości Ukrainy

  Prezydent Andrzej Duda w środę w Kijowie weźmie udział w obchodach 25-lecia niepodległości Ukrainy. Z ukraińskim prezydentem Petrem Poroszenką ma rozmawiać m.in. o perspektywach stabilizacji w regionie - poinformował prezydencki minister Krzysztof Szczerski.

Zdjęcia na temat: niepodległości krzyż
 • Prezydent Andrzej Duda (L) odznaczył Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski aktorkę Małgorzatę Kożuchowską (P). Prezydent Andrzej Duda w dniu Święta Niepodległości, 11 bm. wręczył w Belwederze odznaczenia państwowe osobom zasłużonym w służbie państ
 • Powstaniec Tadeusz Jarosz odbiera Krzyż Orderu Krzyża Niepodległosci
Wideo na temat: niepodległości krzyż
 • Tak Kraków świętuje Święto Niepodległości

  Ponad trzy tysiące osób wzięły udział w patriotycznym pochodzie z okazji Święta Niepodległości w Krakowie. Uroczystości rozpoczęły się od dźwięków Dzwonu Zygmunta. Potem na Wawelu odprawiono mszę. Po niej uczestnicy obchodów przeszli przed Krzyż Katyński, gdzie złożyli wieńce. Następnie, przez Rynek Główny, przeszli na Plac Matejki i złożyli wieńce przed Grobem Nieznanego Żołnierza.

Dyskusje na temat: niepodległości krzyż