• Informacje na temat:

  niepodległości krzyż

Artykuły na temat: niepodległości krzyż
 • Chcieli wypożyczyć krzyż... z Giewontu

  ...​Do dyrekcji Tatrzańskiego Parku Narodowego wpłynęło oficjalne pismo z prośbą o... wypożyczenie krzyża stojącego na Giewoncie. Dyrekcja odmówiła uzasadniając decyzję tym, że krzyż trzeba by wypożyczyć z całym Giewontem.

 • W Blaszkach stanie najwyższy krzyż w Polsce

  Na stulecie niepodległości Polski w gminie Blaszki w województwie łódzkim ma stanąć najwyższy w Polsce krzyż. Będzie trzy razy wyższy niż pomnik Chrystusa w Świebodzinie.

 • RPO pisze do prokuratury ws. rasistowskich symboli na Marszu Niepodległości

  Biuro Rzecznika Praw Obywatelskich skierowało pismo do Prokuratury Okręgowej w Warszawie w sprawie symboli i haseł z tegorocznego Marszu Niepodległości. Zdaniem rzecznika, mogą one nosić znamiona przestępstwa propagowania faszyzmu i nawoływania do nienawiści.

 • Czyją koronę nosi orzeł? Czyli sprawa krzyża w godle Polski

  ...​Od kilku dni nie milkną rozmowy na temat zmian dotyczących polskiego godła i ewentualnego przywrócenia krzyża, który zdobił koronę orła do 1927 roku. Ekspert w dziedzinie heraldyki prof. Sławomir Górzyński w rozmowie z Interią opowiedział o pochodzeniu krzyża w herbach oraz o błędzie w zapisie, który zawiera obecna ustawa.

 • Andrzej Duda jedzie na obchody 25-lecia niepodległości Ukrainy

  Prezydent Andrzej Duda w środę w Kijowie weźmie udział w obchodach 25-lecia niepodległości Ukrainy. Z prezydentem Petrem Poroszenką ma rozmawiać m.in. o perspektywach stabilizacji w regionie - poinformował prezydencki minister Krzysztof Szczerski.

 • Marsz Niepodległości 2015. Nie było "poważniejszych incydentów"

  Kilkadziesiąt tysięcy osób, wzięło udział w Marszu Niepodległości, który w środę przeszedł ulicami Warszawy na błonia Stadionu Narodowego. Marsz przebiegł spokojnie, nie było incydentów.

 • Krzyże Wolności i Solidarności dla działaczy dawnej opozycji

  Powinniście być dumni, dzięki wam możemy żyć w wolnej Polsce, która jest niewyobrażalnie lepsza - powiedział we wtorek wiceprezes IPN Mateusz Szpytma do działaczy opozycji przeciw władzy komunistycznej uhonorowanych Krzyżami Wolności i Solidarności.

 • Święto niepodległości w Krakowie

  ...11 listopada (niedziela) odbędą się uroczyste obchody Święta Niepodległości. Uroczystości rozpoczną się o godz. 9:40 na dziedzińcu przed Katedrą na Wawelu ceremonią uhonorowania przez Komendanta Garnizonu Kraków Sztandarów Wojska Polskiego, Policji, Szkoły Aspirantów Pożarnictwa PSP i Chorągwi prezydenta miasta Krakowa.

 • Andrzej Duda jedzie do Kijowa. Prezydent weźmie udział w obchodach 25-lecia niepodległości Ukrainy

  Prezydent Andrzej Duda w środę w Kijowie weźmie udział w obchodach 25-lecia niepodległości Ukrainy. Z ukraińskim prezydentem Petrem Poroszenką ma rozmawiać m.in. o perspektywach stabilizacji w regionie - poinformował prezydencki minister Krzysztof Szczerski.

 • Marsz Niepodległości przeszedł przez stolicę. "Polska dla Polaków", "Polska wolna od islamu"

  Co najmniej 35 tysięcy wzięło udział w Marszu Niepodległości w Warszawie. Demonstracja, która zakończyła się wiecem na błoniach Stadionu Narodowego, przebiegła spokojnie. W tłumie widać było wielu(...) laicka, tylko Polska katolicka", "Nadchodzi Marsz Niepodległości" i "Polska, biało-czerwoni i "Tak świętują Polacy". Zobaczcie zapis naszej minuty po minucie.

Zdjęcia na temat: niepodległości krzyż
 • Prezydent Andrzej Duda (L) odznaczył Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski aktorkę Małgorzatę Kożuchowską (P). Prezydent Andrzej Duda w dniu Święta Niepodległości, 11 bm. wręczył w Belwederze odznaczenia państwowe osobom zasłużonym w służbie państ
 • Powstaniec Tadeusz Jarosz odbiera Krzyż Orderu Krzyża Niepodległosci
Wideo na temat: niepodległości krzyż
 • Tak Kraków świętuje Święto Niepodległości

  Ponad trzy tysiące osób wzięły udział w patriotycznym pochodzie z okazji Święta Niepodległości w Krakowie. Uroczystości rozpoczęły się od dźwięków Dzwonu Zygmunta. Potem na Wawelu odprawiono mszę. Po niej uczestnicy obchodów przeszli przed Krzyż Katyński, gdzie złożyli wieńce. Następnie, przez Rynek Główny, przeszli na Plac Matejki i złożyli wieńce przed Grobem Nieznanego Żołnierza.

Dyskusje na temat: niepodległości krzyż